nefunkcna externa audio karta

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.11.2010 | 20:52
Matej   Návštevník
zdravim... chcel by som poprosit o pomoc pri rieseni problemu s mojou zvukovou kartou Creative x-fi surround 5.1, problem je ten ze mi ju sice system rozpozna ale nechce mi pustit zvuk cez nu ale stale cez povodne reproduktory na notebooku, v multimedia settings mam prednstavene ze bude preferovat 5.1 creative pred integrovanou kartou.

moja konfiguracia: Asus k50ab, creative 5.1 surround karta aj reproduktory, operacny system kubuntu 10.04

navody ktore som nasiel na internete pojdednavali uz s nastaveniami uz fungujucej karty...
    • Re: nefunkcna externa audio karta 02.11.2010 | 01:20
      iwtu   Návštevník
      ahoj, predpokladam, ze je to USB. Ono problem je to, ze alsa ju priamo nepodporuje a stare OOS v jednej funkcii nevracia hodnotu. Mne sa to nepodarilo rozbehat, ani ked som upravil ovladac podla navodu. Ten ovladac je iba beta.

      Aktualne to mam tak, ze zvuk cez tu zvukovku mi ide, ale nefunguje ziadny mixer (co mi nevadi, repraky maju vlastny).

      Predpokladam, ze mas alsu, teda vygoogli nieco ako alsa chose defult soud card. Ja to mam poriesene tak, ze v subore ~/.asoundrc mam toto:

      defaults.ctl.card 1
      defaults.pcm.card 1
      defaults.timer.card 1


      to mi pri pri prihlaseni hodi ako defaultnu kartu tu USB, ak existuje. Inac to ingoruje. Ale v prehravacoch si osobne mozem nastavit zvukovku aku chcem...