Slackware 64bit
chcel som sa spytat na skusenosti so Slackware 64 bit. Da sa to pouzivat? Mam na mysli, pojde mi tam vsetko, co potrebujem spolahlivo? Nepada to?
Teda Flash (zevraj ano), JAVA (problemy?), VirtualBox?
Rozmyslam ci mam dat 32/64 bit, poradte, co je lepsie.
Vdaka.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Dost vela aplikacii je stale robenych na 32bit ale je to v podstate jedno lebo ti pojdu aj pod 64bit.
Pokial mas Ramku viac ako 4GB tak urcite 64bit lebo 32Bit vie naadresovat len 3.8GB ak sa nemylim.
Slackware je tazsi na zaciatocnu instalaciu takze zalezi ci si zbehly v tom ako vies linux a jeho programy nainstalovat.
Pokial tam nebudes davat vseliake unstable veci tak je stabilny.
2. veta: mam 32bit OS, 4 GB RAM, dokaze mi adresovat presne 3,948 GB RAM cize toto neriesim
3. veta: ...
4. veta: z Gentoo som presiel na Sabayon koli binarnym balikom. Sabayon ma by default unstable baliky, tak som downgradol na stabilne. A system je hrozne nestabilny tak ci tak, aj preto hladam zmenu. Slackware by mohol byt vychodisko.
Rozhliadam sa na 64 bit koli rychlosti, viem, ze to nieje svetoborne, no o 2 sec rychlejsi boot (teda uz len 8 sec) potesi :)
2. veta : mne islo len 3.8GB tusim alebo len 3.2GB uz si nepamatam. Prechodom na 64bit ide normalne 4GB ... ked som zistoval preco to je? Tak odpoved bola ze 32bit nevie naadresovat viacej.
3: veta ...
4. veta : Teraz mam Mint a to su tusim Testovacie baliky Debianu a zatial pohode. Ziadne pady ani nic podobne. Debian ma Unstable / Testovacie / Stable
Ja by som bral asi 64bit.
Akoze Gentoo a ten sysvinit + baselayout1 nie je nic svetoborne, booti to dlho.
Trosku lepsie to booti s baselayout2+openrc+sysvinit, ale stale to nema na upstart, cinit, minit, jinit a podobne init systemy...
inak 8sec je dost impresivne ak to bootuje do pouzitelnej podoby, respect (tu mam vseho vsudy - alsa, skripty,dhcpcd) asi tak cez 20 sekund z grubu do X a dalsie dve sekundy do awesomeWM.