Nasmerovanie domeny na server

Sekcia: Konfigurácia 07.02.2011 | 21:43
Avatar bosspyroman ubuntu  Používateľ
Zdravím. Už dlhšiu dobu sa trápim s tým ako nasmerovať dómenu na web server. Dómenu mám u godaddy.com. Sú tam zadefinované niake nameserver a dns záznamy. Na serveri je apache2 a mám nastavených virtual hostov. Netuším čo mám spraviť. Mám si na serveri rozbehnúť bind a u godaddy si nastaviť ako dns svoju ip? Prosím vás o radu. Vďaka.
    • Re: Nasmerovanie domeny na server 08.02.2011 | 02:23
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      u go daddy ides do DNS manazera, tam si nastavis A zaznam (napr. www) smerom na tvoju IP adresu servera. u teba vo Vhoste mas nastavene, ze pre ktoru domenu do ktoreho adresara ma siahnut.
      • Re: Nasmerovanie domeny na server 08.02.2011 | 14:36
        Avatar bosspyroman ubuntu  Používateľ
        Ok to som nastavil. Mam este jednu otazku - moj server je na ip pod ktorou su dva webservery. Jeden je na porte 80 a druhy (moj) na 8080. Moze to spôsobovat problemy? lebo ked som navstivil tu moju domenu ma to hodilo na ten druhy server.
        • Re: Nasmerovanie domeny na server 08.02.2011 | 14:52
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          webserver standardne bezi na :80 , takze ako keby si vzdy zadal IP:80

          skus si zadat tu svoju IP akoze IP:80 a IP:8080
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Nasmerovanie domeny na server 08.02.2011 | 15:31
            Avatar bosspyroman ubuntu  Používateľ
            ked si zadam port hlasi mi to chybu... tak to nepojde
            • Re: Nasmerovanie domeny na server 08.02.2011 | 20:08
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              hlasi ti chybu problemov so stieracmi?
              • Re: Nasmerovanie domeny na server 08.02.2011 | 21:51
                Avatar bosspyroman ubuntu  Používateľ
                keby len to ale vraj aj s kurenim je nieco........proste sa v tom dns managery neda zadat port
                • Re: Nasmerovanie domeny na server 08.02.2011 | 22:07
                  lieko   Návštevník
                  port si musis zadat ty v prehliadaci. DNS nema nic s portami
                  • Re: Nasmerovanie domeny na server 08.02.2011 | 22:10
                    Avatar bosspyroman ubuntu  Používateľ
                    aha, takze kazdy kto bude chciet navstivit moju stranku musi napisat www.niceo.sk:8080 . to ine riesenie nepoznate?
                    • Re: Nasmerovanie domeny na server 08.02.2011 | 22:14
                      lieko   Návštevník
                      to je tvoje riesenie. My ostatni to robime cez virtualhostov.
                      • Re: Nasmerovanie domeny na server 08.02.2011 | 22:20
                        Avatar bosspyroman ubuntu  Používateľ
                        Tak prečo si napísal že si to musím zadať v prehliadači. Chceš aby som bol výnimočný?
                        • Re: Nasmerovanie domeny na server 08.02.2011 | 22:23
                          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                          ty si prvy uviedol, ze tam mas port 8080
                        • Re: Nasmerovanie domeny na server 08.02.2011 | 22:24
                          WlaSaTy   Návštevník
                          A si si vôbec istý že na tom stroji bežií 2x web server? Skôr si schovaný za NATom. Nie?
                          • Re: Nasmerovanie domeny na server 08.02.2011 | 22:25
                            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                            jejda, pardon, to toms uviedol prvy ten port ...
                          • Re: Nasmerovanie domeny na server 08.02.2011 | 22:33
                            Avatar bosspyroman ubuntu  Používateľ
                            Ospravedlňujem sa, zle som sa vyjadril v predchádzajúcom príspevku. Som vo väčšej sieti. Sú v nej dva webové servery (2 pc). No a na routry je nastavený port forwarding pre jeden server z 80 na 80 a pre môj server je z 80 na 8080. Čiže keď si dám do prehliadača moju verejnú ip :8080 tak sa mi stránka zobrazí.
                            • Re: Nasmerovanie domeny na server 08.02.2011 | 23:17
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Áno, takže to funguje tak ako to bolo navrhnuté. Ak to chceš bez zadávania tej dvojbodky, tak je niekoľko možností.
                              • Re: Nasmerovanie domeny na server 09.02.2011 | 10:01
                                lieko   Návštevník
                                napis ake, celkom by ma to zaujimalo
                                • Re: Nasmerovanie domeny na server 09.02.2011 | 20:16
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  Vzhladom na to ze vyuzivas PAT, tak existuju moznosti:
                                  1) vybavit si vlastnu vonkajsiu adresu a uzivat si vo vlastnej DMZ cez NAT.
                                  2) zneuzit ten druhy server aby Ti fungoval podobne ako Proxy.
                                  3) nasackovat sa na ten druhy server ako bezny virtualny host v apache.

                                  Existuje aj viac moznosti, ale uz mi je neskoro na rozmyslanie.
                                  • Re: Nasmerovanie domeny na server 09.02.2011 | 21:44
                                    Avatar bosspyroman ubuntu  Používateľ
                                    Vdaka vsetkym, skusim 2 a 3 moznost. Ak by vsak este niekto poznal niake lepsie riesenie, bol by som rad keby ho tu napisal.
                              • Re: Nasmerovanie domeny na server 09.02.2011 | 10:40
                                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                                pokial nie je v nate source domain / source IP pre source port 80 nastavena tak to ide podla poslednej zadanej podmienky, takze nemozu byt pri source 0.0.0.0 na porte 80 presmerovavane veci raz na tvoj stroj na port 8080 a raz na druhy na port 80 ... cize zvonka to skor filtruje na baze dest port ... ty mas 8080, ten druhy 80 a NAT to presmeruje na konkretny stroj na port 80.
                        • Re: Nasmerovanie domeny na server 08.02.2011 | 22:28
                          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                          vzorovy prikaz zapisu vo Vhoste ...
                          ################# Named VirtualHosts
                          <VirtualHost tvojaIPservera:80>
                          ServerName tvojnazovdomeny.com
                          DocumentRoot /var/www/domena1/
                          DirectoryIndex index.php
                          </VirtualHost>