wifi

Sekcia: Hardware a Drivery 01.03.2011 | 22:22
ferinooo   Návštevník
Dobry den, jak moze taky bezny uzivatel nainstalovat patch pro wifi kartu --- chipset RT73, jak sa to nastavuje pro sniffing atd?
nasiel som navod: http://www.root.cz/clanky/aircrack-ng-napadeni-wep-siti/

mohol by mi niekto pomoct??? jako vysvetlit to po lopate??? jak nastavim svoju TP-Link TL-WN321G??

prosim zadne odkazy na stranky v anglictine....
nemoze niekto konkretne povedat..........krok 1 ---zapni prikazovy riadok, napis......
event.....nejaky script???? diky
    • Re: wifi 31.03.2011 | 14:53
      dash   Návštevník
      "prosim zadne odkazy na stranky v anglictine...." = FAIL
      • Re: wifi 31.03.2011 | 15:18
        tomy   Návštevník
        ferinooo prepáč, ale neskutočne mi pripomínaš dnešných stredoškolákov
    • Re: wifi 31.03.2011 | 15:51
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      kym sa naneucis citat navody (a bohuzial vacsina je a bude v anglictine) tak sa nikam nepohnes lebo kym sam nepochopis princip nikam sa nedostanes

      krok za krokom navod vyriesi len 1 konkretnu situaciu a v inej sa bez pochopenia principu nezaobides

      a myslim ze clanok na root-e je zrozumitelny a problmey s odlisnym HW sa budes musiet postupne naucit riesit (citanim navodov)

      na angl navody vyskusaj google translate (mnohokrat na pochopenie staci)
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: wifi 31.03.2011 | 19:47
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Ja by som doplnil, že mi sme rovnako leniví ako on a tiež sa nám nechce len tak na vyžiadanie stráviť pol dňa písaním pre niekoho návod, ktorých je na nete aj tak na kašu.
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • Re: wifi 31.03.2011 | 23:45
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          a s tym suvisi, ze treba najst navod ako daco spravit a ked nieco konkretne nebude fungovat, podla toho navodu, prist na forum s chybovou hlashou (este predtym pohladat googlom ci uz to niekto neriesil)
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: wifi 10.04.2011 | 15:39
      fluxer   Návštevník
      Problem je ze nevies co chces a nevies hladat. Sniffing mozes chapat v zasade v 2 modoch, kedze si tam dal ten odkaz na aircrack a prelomenie wep tak ti ide o monitor mode. ten rt73 v pohode dokaze cez airmon-ng s pathnutym driverom a azda aj s nejakym povodnym od serialmonkey alebo aspj. Aircrack-ng ma taku dokumentaciu + detailny navod na ten chipset aj cely proces ze to zvladne aj troska viac trenovana opicka.

      Good luck