itunes a linux

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.03.2011 | 18:00
Avatar listrdave Linux  Používateľ
Dobry .. chcel by som sa spytat len ze aka je podpora ipodov na linuxe ... ci sa da pouzit itunes na debiane 6 ... predavac v obchode mi povedal ze on ho rozbehaval cez amarok na ubuntu .. ale potom nieco vravel o firmware ...takze som mal s toho mierny gulas .. iba by som chcel odpoved ... typu: "Ano da sa rozbehat na linuxe v pohode" alebo "Nie neda .. alebo len s problemami" ... popravde som lenivy a nedockavy tak sa mi nechcelo prezerat debaty :) .. zato sa ozaj ospravedlnujem ale uz som to 2x odlozil len koli tomu ze som nemal jasnu odpoved ako to tam frci a nikoho nepoznam kto by pouzival linux a ipod podnim ...

Dakujem :)
    • Re: itunes a linux 18.03.2011 | 20:17
      Grawp   Návštevník
      Ak máš generáciu 5 (Video) alebo menej, neni problém, daj doňho RockBox.
      Inak sú tam problémy a ako povedal predavač, závisí to velmi od firmwaru konkrétneho modelu.
      • Re: itunes a linux 18.03.2011 | 21:49
        Avatar listrdave Linux  Používateľ
        co je generacia 5 ??
        • Re: itunes a linux 20.03.2011 | 05:20
          Avatar Grawp   Používateľ
          No modelov IPODov je plna prdel. Ktory mas?
          • Re: itunes a linux 20.03.2011 | 13:25
            Avatar listrdave Linux  Používateľ
            no nemam este ziadny ale chcel by som iPod shuffle .. toho maleho smrada ... a ako som pozeral tak gtkPod by ho mal podporovat .. uz len ci mi bude spravne fungovat gtkPod :)
            • Re: itunes a linux 07.05.2011 | 12:38
              Avatar m4jkl   Používateľ
              marek marek... ja mam ipod shuffle a funguje to uplne v pohode ;)
              • Re: itunes a linux 07.05.2011 | 13:36
                Avatar listrdave Linux  Používateľ
                zas si ma nasiel .. :D .. no jo ale cez co to tam nahadzujes piesne ... skusil som amarok a aj ked piesne som tam nahodil ale prehravac mi ich nechcel spustit.. no gtkPod nema podporu pre shuffle 6 gen. tak asi tak ...
                • Re: itunes a linux 07.05.2011 | 13:55
                  Avatar m4jkl   Používateľ
                  aha, tak to ja mam urcite starsiu generaciu, preto mi to cez ten gtkpod funguje krasne. btw. kolko ta stal?
                  • Re: itunes a linux 07.05.2011 | 14:01
                    Avatar listrdave Linux  Používateľ
                    1200 kc ... plus nejake drobne :)
        • Re: itunes a linux 20.03.2011 | 10:38
          Avatar Martin Havran Ubuntu 12.04 Precise Pangolin   Používateľ
          Ja mam iPod CLassic 5G (model xA146) a nemam problem pod linuxom. Pesnicky do neho narvem cez gtkpod, pripadne bez problemov aj Rythmbox a Amarok.

          Jedine sa mi nepodarilo cez Clementine a Banshee, ale inac v pohode. Len cez amarok ked som dal tak mi iPod ukazoval ze kazda mp3 ma nieco cez 3 hodiny :D lol, ale uz to poriesili hadam.

          • Re: itunes a linux 20.03.2011 | 12:15
            Avatar Grawp   Používateľ
            Možeš vyskúšať RockbBox. Potom ti ipod prehrá FLAC, nebudeš potrebovať iTunes, získaš dobrý ekvalizér, správcu súborov a asi sa predĺži aj výdrž baterky (aspoň mne sa zdá).

            (Sry. Občas keď vidím v mene threadu slovo iTunes, nedá mi to a musím spraviť menšiu osvetu.)
            • Re: itunes a linux 21.03.2011 | 01:38
              Avatar Martin Havran Ubuntu 12.04 Precise Pangolin   Používateľ
              dal som na teba, tak teda chlape to je maso toto :...... paradana vec, ani som o nej nevedel :D
      • Re: itunes a linux 07.05.2011 | 11:48
        Avatar listrdave Linux  Používateľ
        no mam nakoniec shuffle ...6 gen. no a ako som zistil tak amarok mi tam sice hudbu dokaze nahadzat ale suflik ju potom neprehra, rozmysla som nad tym rockboxom ale nenasiel som tam ze by priamo podporoval aj ipod shuffle .. tak neviem ...
        • Re: itunes a linux 08.05.2011 | 14:22
          Avatar Grawp   Používateľ
          RockBox tam nemože ísť. Jeho ovládanie je cez GUI. Shuffle nemá display, takže.....
    • Re: itunes a linux 18.03.2011 | 20:30
      jano   Návštevník
      Cez PlayOnLinux sa dá naištalovať iTunes7 a10, mohol by si to vyskúšať.
      http://img864.imageshack.us/img864/9734/itunesk.jpg
    • Re: itunes a linux 10.05.2011 | 01:29
      framfield   Návštevník
      ja mam nano 6th gen. zial, so 6th generaciou ti zatial nepojde Gtkpod, Rhytmbox a ostatne linuxacke programy. Ja som skusal aj itunes pod wine, ale tiez mi to neslo. u niekoho som cital, ze mu to s wine islo, ale zrejme to nebolo so siestou generaciou. ani na zahranicnyx forax som zatial nenasiel spravu o tom, ze by to niekomu pod linuxom slapalo. aby som sa lepsie vyjadril, tak rhytmbox mi ho aj najde, dokonca si tam mozem nakopirovat aj hudbu, ale ipod mi ju nezobrazi.
      zatial teda asi zostava iba dual boot s widlami alebo widly vo virtualnom stroji. urcite na tom ale uz kopa ludi vo svete pracuje a snad nieco vymyslia ;)