Fedora - prečo mi všetko padá?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.04.2011 | 18:49
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Zdravím, mal som nainštaloanú fedoru a povolené testing repozitáre.. Tak mi padalo xfce, xfburn, firefox, pidgin, skype, xfce4-panel a pod.. Tak som reinštaloval celý systém, povolil iba oficiálne repozitáre, nainštaloval LXDE miesto XFCE.. A znova, padá lxpanel, pidgin, skype, nejde hibernácia, nejde suspend, nejde xfburn, nejde brasero.. Prečo to je tak? A to som pri Fedore čakal odladenosť a kvalitný soft, vďaka tradícii, akú má (RH). Ja už ani neviem, čo si mám na noťas nainštalovať, keď chcem OS ktorý beží.. Gentoo na desktope beží v pohode, ale tým sa na notebooku otravovať nechcem, notebook potrebujem používať multimediálne, tj. tablet, vektorová a rastrová grafika, videá, hudba, fotky a ich spracovanie..
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Fedora - prečo mi všetko padá? 24.04.2011 | 19:02
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Niekde si urobil chybu, akú to neviem ...

      Ak by nebol Fedora (14) XFCE spin kvalitne odladená distribúcia, ale akási "gebuzina v ktorej (zrazu) všetko padá", tak by sa hromadne sťažovali tisícky ďalších users a nie ty sám, je to fakt málo pravdepodobné ...
      Tak sa skľudni a popremýšlaj, čo si porobil ...
      ;-)
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Fedora - prečo mi všetko padá? 24.04.2011 | 19:10
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Neporobil som nič, nemám nahodené ani audio/video kodeky, mám asi 3 dni novú inštalačku, doinštaloval som pidgin a skype, nič iné.
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Fedora - prečo mi všetko padá? 24.04.2011 | 19:08
      peter   Návštevník
      Vyskúšaj PCLinuxOS, na multimedia je ako stvorený.http://img130.imageshack.us/img130/639/snmka1.png
      • Re: Fedora - prečo mi všetko padá? 24.04.2011 | 22:03
        jozko mrkvicka   Návštevník
        nie len na tie (multimedia), na padanie je este lepsie:)
    • Re: Fedora - prečo mi všetko padá? 24.04.2011 | 19:09
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      A osobne si myslím, že by Ti Gnome urobilo rovnakú službu ako XFCE ...
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Fedora - prečo mi všetko padá? 25.04.2011 | 00:11
      Avatar m4jkl   Používateľ
      mozes upresnit to "pada" a "nejde"?
      • Re: Fedora - prečo mi všetko padá? 25.04.2011 | 03:36
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Jednoducho mi počas behu nahlási lxpanel tak 5-krát v priebehu 8 hodinového behu crash ( cez tú červenú ikonku ), tak isto niekedy zapnem hociakú aplikáciu - či už ff, skype, alebo pidgin a všetko začne sekať, vyťaženie procáku je na 100%. V tej chvíli sa neviem prepnúť ani na tty. Musím počkať, kým mi vyskočí okno o neodpovedi okna a potvrdiť vynútené ukončenie. Všetky aplikácie ktoré som spomenul tým že padajú, nahlásia hneď aj crash..
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Fedora - prečo mi všetko padá? 25.04.2011 | 05:02
          pepe   Návštevník
          Vsetky nie, no niektore mi taky padaju, vo Fedore je to normal, avidemux nemozem ani len spustit, SE Linux error.
        • Re: Fedora - prečo mi všetko padá? 25.04.2011 | 11:49
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          robí to iba fedora alebo aj niečo iné? skúsil by som toho viac, nech sa zistí, či náhodou nejde o hardvérovú chybu.
          • Re: Fedora - prečo mi všetko padá? 25.04.2011 | 12:17
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Nikde inde som problém nemal ;-) Už som detekoval problém so 100% vyťažením procesoru - robí to skype, ale keď ho potom znova vypnem a zapnem, tak to už nerobí..
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Fedora - prečo mi všetko padá? 25.04.2011 | 12:30
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              zažil som inštaláciu skype na PC s WinXP a 128MB RAM... nikdy viac... :)