openSUSE boot splash
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Postupoval si inak, že?
V opačnom prípade je dobré aplikovať podľa potreby záplaty. Ak nevieš ktoré, tak aspoň povedz na akom distre sa teraz hráš.
Parametre pre štart jadra aj s initrd sú nastavené korektne?
Ešte stále nechceš skúsiť preložiť distribučné jadro, aspoň na začiatok?
Ale, nezdá sa mi že by bol veľký problém preložiť distribučné jadro bez volieb ktoré tam nechceš mať.
A porovnaj si predaj tým konfig aby si našiel ten chýbajúci kúsok ktorý sa asi zapatrošil do initrd.
Vieš akú máš grafickú kartu, a čo smáš zaškrtnuté v konfiguráku jadra v sekcii Device Drivers/Graphics Support? Je tam toho dosť čo by sa oplatilo zaškrtnúť. Ako som spomínal, tak samotný make oldconfig to nemusel zapnúť tak ako je to potrebné pri migrácii z distribučného jadra na vanilla jadro. A veľa krát to ani neurobí.
A: Ako si kúpim rohlík?
B: No, pôjdeš do obchodu a vypítaš si ho. Na pokladni zaplatíš zaň peniazmi ktoré musíš mať. Buď v hotovosti, alebo na karte. A obchod musí byť otvorený.
A: Ale ja chcem počuť čo poviem predávačke.
B: To je jedno keď nemáš peniaze alebo je obchod zavretý. A podľa toho že Ti v peňaženke nič necinkalo alebo nešušťalo, tak tam ani chodiť nemusíš.
Čo myslíš, v čom sa to líši?