Vyriešené - boot error pri live usb vytvorenom v Unetbootin v Linuxe
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Fedora 40 definitívne opúšťa X a prechádza na wayland spolu s prechodom na Qt 6 a KDE Frameworks 6
Zdroj: Fedoraproject.org
V Auguste 2023 bola v open-source Greenie knižnici vydaná kniha s poradovým číslom 300. S pomocou voľne šíriteľných programov tak vznikli knihy v slovenčine, češtine a ďalších 8 jazykoch vrátane esperanta. Knihy sú v najrôznejších formátoch a dajú sa prečítať na PC či na čítačke jedným kliknutím. Okrem beletrie, poézie či odborných kníh pod knižnicu patrí aj hudobná kolekcia či hry.
Zdroj: Greenie knižnica
na základe uznesenia Európskeho parlamentu o stratégii v oblasti normalizácie pre jednotný trh je prijatá norma na zjednotenie nabíjacích zariadení do 100W v celej EU.
Zdroj: dsl.sk / EU
Nový návrh štandardu Web Environment Integrity API od zamestnancov spoločnosti Google má údajne zaručiť "dôveryhodnosť prostredia klienta". Ide o spôsob, ktorý môže webová stránka skontrolovať, či beží v nemodifikovanom prostredí (napríklad bez blokovania reklám).
Zdroj: github.com
Linus Torvalds sprístupnil prvú verziu linuxového jadra v septembri 1991. No chvíľu trvalo, kým vznikli distribúcie.
V 1992 vyšli binárky MCC Interim, TAMU, SLS, Yggdrasil a DLD, tie však neprežili.
Najstaršími sú Slackware a Debian.
Intel končí s vývojom minipočítačov NUC. Našťastie to nie je úplne stratené, vyzerá to tak, že vývoj a výrobu týchto minipc prevezme firma ASUS.
Zdroj: Root.cz
Pred pár dňami boli vydané nové verzie tejto rozšírenej linuxovej distribúcie s Cinnamon, Mate a Xfce. Prinášajú niekoľko vylepšení, čo sa týka vzhľadu aj funkčnosti.
Zdroj: https://linuxmint.com/
Za prvé dva týždne sa objavili nové verzie, hlavne distier postavených na Debian 12 Bookworm, ale i nové verzie nezávislých distribúcií.
Zdroj: web
Bola vydaná verzia 3.6 LTS modelovacieho nástroja Blender. Medzi novinkami nájdeme napríklad podporu ray tracingu na Intel Arc, simulačné nody a mnoho optimalizácií.
Zdroj: blender.org
Webový prehliadač Mozilla Firefox vo verzii 116 by mal priniesť pre používateľov Linuxu novinku.
Zdroj: https://www.phoronix.com/
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
BTW ja mam radsej MULTISYSTEM ten umoznuje nahodit na USB viac iso distier pomocou par kliknuti a pridat aj perzistent overlay, ci dokonca spravit CD ktore umozni boot z USB (vhodne pre pc bez podporu bootu z USB)
(stranka fo francustine - google translate prelozi celkom slusne)
tak by som navrhol zamknut temu
boot error
a keď som to naformátoval ako ext3, podarilo sa mi vytvoriť funkčné live USB. :-)Ahojte. :) Ak ste sa už pokúšali vytvoriť live USB cez Unetbootin pod Linuxom a potom pri bootvaní z USB sa vám len zobrazovala chyba boot error, skúste môj postup, ku ktorému na inšpirovala diskusia na tomto zahraničnom fóre:
1.) USB flash disk som naformátoval ako ext3.
2.) Otvoril som Unetbootin, vybral som iso súbor obsahujúci linuxovú distribúciu a zariadenie, na ktoré sa má nahrať (USB flash disk). Keď som mal vybratý iso súbor aj zariadenie, stlačil som OK.
3.) Keď sa systém zapísal na USB disk, reštartoval som počítač.
1.) Vraj chýbajúce riešenie, ale to tým riešením problému som myslel naformátovať USB flash disk ako ext3(2, 4).
2.) Chýbaujúci odkaz na zahraničné fórum, ktoré mi pomohlo vyriešiť problém s chybou pri bootvaní z flash disku. To uznávam, to som sem mal dať.
Tak preto som novú tému vytvoril.