Flash player

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.06.2011 | 14:14
Avatar Integer Ubuntu  Používateľ
Zdravím páni. Mám Problém s flash videom. Počas celého prehrávania mi poblikujú akési fragmenty a ani za svet sa toho neviem zbaviť. Už som aj preinštaloval adobe flash player, ale je to tam stále. Tu sú nejaké ukážky:

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=d8707ca01689cdd43e5aeef4da84a7b0

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=af49467f647018b0d5b10bb0bb5cbd21

Je zvláštne, že niektoré videá poblikujú len na jednom mieste, nekedy malé bodky, niekedy riadne kusy, prípadne celé video, ... a napríklad taký youtube nebliká vôbec. Ale všimol som si, źe aj cez tie flash reklamy to bliká a niektoré sa mi ani neobjavujú. Vie mi niekto pomôcť? Vďaka
    • Re: Flash player 20.06.2011 | 11:57
      myky   Návštevník
      tieto linky co si mi poslal nemusia pouzivat len flash... napriklad taky alrchiv markizy pouzivaja aj nejake ine ovladace...skusal si to aj na inom prehliadaci ? napriklad chrome alebo opera?
      • Re: Flash player 20.06.2011 | 15:12
        Avatar Integer Ubuntu  Používateľ
        jasné, skúšal som aj chrome, empathy, midori, ... v podstate všetky čo ponúka software centrum, ale bolo to všade rovnaké. Neviem si s tým rady. Mám ale pocti, že to začalo robiť po aktualizácií na ubuntu 11.04. Nebol som dlho doma, tak preto nemám presne prehľad. Ja sa v týchto flash a podobných srandách veľmi nevyznám, takže neviem čo to je. Ale hovorím, niektoré servre berie krásne, ale iné ... Ako myslíš iné ovládače? Skúšal som nainštalovať aj free aj nonfree verziu adobe flash, ale nič.
        • Re: Flash player 20.06.2011 | 15:49
          Avatar default Debian  Používateľ
          mas 32 ci 64 bitovy system, na 64 bitovom to zvikne blbnut aj mne v hociakom distre, aj s roznymi ovladacmi, tesim sa na dobu html5 :)
          R.K
          • Re: Flash player 21.06.2011 | 09:14
            Avatar Integer Ubuntu  Používateľ
            no jasné, 64 bit .... Ale predtým mi to nerobilo mám pocit.... A na noťase mám Xubuntu 64b a tam to ide ... sakriš, gnome už stojí za hovno ...
            • Re: Flash player 21.06.2011 | 09:40
              Avatar default Debian  Používateľ
              u mna tiez existovali distra 64 bit na ktorych flash enrobil problem, nemyslim ze to suvisi s gnome ale s verziov flashu ktora je tam aktualna, skus si ich porovnat na tom xubuntu a ubuntu, keby boli rozdielne slo by downgradovat na starsiu co by isla dobre, inak tie cierne veci, to mne robilo na ubuntu 11.04 64bit s unity
              R.K
    • Re: Flash player 21.06.2011 | 15:08
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Skusal si aj nieco ine ako je produkt od Adobe ? Napr. taky gnash ?
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Flash player 21.06.2011 | 20:49
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      co takto grafika - aky ovladac pouzivas ??
      skusil by som vypnut compiz (iny kompozitny manager) - ak pouzivas unity tak skus gnome clasic
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Flash player 22.06.2011 | 21:44
        Avatar Integer Ubuntu  Používateľ
        Ako prejdem na ubuntu clasic? Neviem ako pozriem ovládač, uź som toto pozabudal (nie źe by som to nejak extra niekedy ovládal, ale ...) Mám compiz, kde sa vypina?
        • Re: Flash player 22.06.2011 | 22:13
          tomy   Návštevník
          nspluginwrapper ?
        • Re: Flash player 24.06.2011 | 20:27
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          compiz sa da vypnut úrikazom:

          metacity --replace

          ten prikaz vlastne zapne metacity namiesto compizu (to iste sa da prepinat v compiz fusion)

          do gnome clasic prejdes tak ze sa odhlasis a pred zadanim mena a hesla dole nastavis prostredie z unity na clasic(nie som si isty nazvami)
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: Flash player 22.06.2011 | 22:27
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      skus browser chrome, ten ma flash buildnuty priamo do seba, ja s nim nemam problem
    • Re: Flash player 23.06.2011 | 16:12
      dash   Návštevník
      Mne v Fluxbox Gentoo 64 bit tiez robi problemy flash. Nerozumiem preco, no kamaratovi co ma Gnome Gentoo 64 bit to tiez robi, no nova verzia uz mu ide v pohode - mne nejde stale :(

      Konkretne vsetky verzie su na ... okrem:
      # emerge -s adobe-flash
      Searching...
      [ Results for search key : adobe-flash ]
      [ Applications found : 1 ]

      * www-plugins/adobe-flash
      Latest version available: 10.2.159.1_p201011173
      Latest version installed: 10.2.159.1_p201011173
      Size of files: 9,054 kB
      Homepage: http://labs.adobe.com/technologies/flashplayer10/
      Description: Adobe Flash Player
      License: AdobeFlash-10.1

      Tato je zarucena, pouzivam ju dlho :)
      Cize moja rada znie: downgrade. Nesuhlasim s tym, ze ako spomenuli kolegovia, ze to moze byt nieco ine. Pretoze tento problem poznam.
      • Re: Flash player 23.06.2011 | 16:43
        gnash   Návštevník
        downgrade a zit s bezpecnostnymi chybami? nebolo by lepsie pouzivat 32 bitovy flash?
        • Re: Flash player 23.06.2011 | 16:50
          dash   Návštevník
          Pouzivam NoScript :)

          Bezpecnostne chyby :)
          Uz si narazil na bezpecnostnu chybu na portaloch kde chodis?
          • Re: Flash player 24.06.2011 | 01:35
            kremik.sk   Návštevník
            tu mas navod je to podla navodu a mne to ide len to treba na koniec nastavit v iceweasel alebo ak mas iny tak v pohode
            len dodrz postup
            http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,56894.0.html
            • Re: Flash player 24.06.2011 | 16:26
              Avatar Integer Ubuntu  Používateľ
              díky, skúsim čo to spraví. Snáď sa k tomu ešte dnes dostanem
              • Re: Flash player 07.07.2011 | 19:52
                tomy   Návštevník
                zdravím,

                používam Fedoru 15 KDE 64bit
                musel som otvoriť túto tému znova - tento istý problém a neviem sa ho zbaviť:
                flash nepríjemne bliká, je jedno kde to otvorím, v google chrome som ho nerozbehol vôbec
                skúsil som inštalovať zo stránky adobe - "yum pre linux"

                64bit blbne rovnako ako 32 bit, gnash som skúsil - nepomohol

                díky za rady

                • Re: Flash player 29.08.2011 | 13:10
                  Avatar Integer Ubuntu  Používateľ
                  mne sa to tiež nepodarilo vyriešiť, preto ostala aj téma otvorená a potom som už nemal čas sa sem vrátiť. Pred asi 2 týždňami však prebehla jedna aktualizácia adobe flash playeru a odvtedy je to preč. Ospravedlňujem sa, že som neodpovedal tak dlho, práca - otrokárčenie - žiadny čas.