Aktualizacia webu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.08.2011 | 16:53
henry   Návštevník
Mám otázku ohladom webu... Mám stránku ktorá je napísana v html/php/js... a chcel by som dáko aktualizovať obsah bez toho aby som to musel celé od znova prepisovať.. napr.Mám sekciu články a chcem tam pridať článok ale bez toho aby som prepisoval zdrojový kod ako to mám spraviť? .. napríklad ako je to na tejto stránke ,sekcia články, každý nadpis je velký a viditelny, je tam datum, komenty atd.. cez čo to mám písať? je dáky script? alebo dáky program? Ďakujem
    • Re: Aktualizacia webu 11.08.2011 | 17:02
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      php + zapis do suboru alebo php a zapis do DB ... cize vratane aspon ciastocneho redakcneho systemu.
      • Re: Aktualizacia webu 11.08.2011 | 17:14
        henry   Návštevník
        a drupal? ten na čo slúži? som dačo čítal že to je redakčný systém, s tým by sa to nedalo spojiť?
    • Re: Aktualizacia webu 11.08.2011 | 17:22
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Mám stránku ktorá je napísana v html/php/js... 
      Na toto sa ťažko odpovedá, nikto tu nemá krištálovú guľu, aby bez bližšieho opisu, alebo aspoň ukážky adresára videl ako je spravený ten web. Ak to chceš spraviť na novo, môžeš použiť CMS.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Aktualizacia webu 11.08.2011 | 17:35
        henry   Návštevník
        Kľudne spravím aj na novo... a stym CMS... dnes som nainštaloval Drupal ale nechápem tomu akože na čo to je? zadám si normálne stránku http://127.0.0.1/drupal/ a to už je akože predom vytvorená stránka a ja ju mám upraviť podľa seba?
        • Re: Aktualizacia webu 11.08.2011 | 18:05
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          je to system, s ktorym ju vytvoris. predpokladam, ze mas aj MySQL databazu k dispozicii.
          • Re: Aktualizacia webu 11.08.2011 | 18:10
            henry   Návštevník
            jasne mám aj mysql... cize ked chcem stránku kde si budem môcť písať články a pravidelne aktualizovať obsah tak len cez drupal, joomla a pod?
        • Re: Aktualizacia webu 11.08.2011 | 18:07
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Áno su tam predom vytvorené stránky, ty ich môžeš vymazať, prepísať, zmeniť vzhľad (šablóny alias templates) ...

          To se nedá naučiť tu pár vetami, odporúčam ti pozrieť sem, tam by si mal nájsť odpovede na všetky otázky. Keď už budeš mať nejaký konkrétny problém, tak to už sa dá odpovedať aj jedným komentom, veľa zdaru :)
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: Aktualizacia webu 12.08.2011 | 00:53
            henry   Návštevník
            Ďakuje za odpovede... a napr.táto stránka na čom beží tiež dáky CMS?
            • Re: Aktualizacia webu 12.08.2011 | 01:21
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              ano, povodne robeny len pre tento portal. ak chces nieco ako blog, odporucam wordpress alebo opiner-cms.net , ak chces nieco na styl portalu, news webu, skus joomlu alebo drupal.
              • Re: Aktualizacia webu 12.08.2011 | 02:09
                henry   Návštevník
                Dačo na štýl portálu, takže najlepšia cesta je drupal :), nechcem robiť nič veľké len ma baví sa učiť nové veci a s webom som nemal žiadne skúsenosti, tak som sa chcel informovať, tak Ďakujem za všetko :)
                • Re: Aktualizacia webu 12.08.2011 | 09:18
                  Avatar default Debian  Používateľ
                  chcel by som este dodat akou cestou sa ides vybrat, ak by si isiel programovat, tak ti mozem povedat ze html a css ako zaciatok nieje vobec zlozity, je to dost jednoduche, staci sa naucit niekolko prikazov pochopit ako funguju, a potom ich spajat a uz si schopny si upravit stranky po vzhladovej a aj funkcnej forme, viem ze je kopec materialov a online html/css/js ucebnic, ale tato knizka je uplne paradna a dost ma naucila tu je podla mna dost rozsirena a nebola kupovana s internetu ale s kniznice beznej s pc literaturou
                  R.K
                  • Re: Aktualizacia webu 12.08.2011 | 23:22
                    henry   Návštevník
                    Jazyky hmtl/css/php ovládam, len som chcel vedieť postup ako by sa to dalo zrealizovať,ako fungujú weby s často písaními články bez toho aby som musel prepisovať zdroják, no kuknem tú knižku dade :)
            • Re: Aktualizacia webu 12.08.2011 | 11:39
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              aktuálne si silverstripe pochvaľujem, šikovná vec na malé projekty
    • Re: Aktualizacia webu 12.08.2011 | 14:59
      GuBa   Návštevník
      Najlepsie jednoduchy php skript + databaza. Nic zlozite. Nakodis si nejake jednoduche rozhranie na pridavanie clankov. PHP sa postara o zapis do databazy. Obsah databazy potom zobrazis aj s CSS formatovanim (nadpisy, farba pisma) na svojej stranke aj napr s datumom atd.
      • Re: Aktualizacia webu 12.08.2011 | 20:44
        Avatar default Debian  Používateľ
        uz som to porobil, a som si dal na plochu tildu, spustil apachetop a teraz si monitorujem stav servera tu , mozno existuje aj lepsie riesenie ale toto je celkom fajn, ked to nepotrebujem mozem to pouzit aj ako rychly terminal
        R.K
        • Re: Aktualizacia webu 12.08.2011 | 20:45
          Avatar default Debian  Používateľ
          sorry , to malo byt do inej temy :D :D
          R.K
          • Re: Aktualizacia webu 17.08.2011 | 16:31
            gUbA   Návštevník
            A ja ze preco nerozumiem :D