internetove modemy instalacia v linuxe ktore z nich idu
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Priatelia želám Vám do Nového roku 2025 všetko dobré, nech sa Vám vo svete Linuxu darí a z mojej strany ďakujem všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispievajú na tento web. Či sú to už správy o zaujímavých novinkách, komentáre v diskusiách alebo blogy, ktoré niekedy zaberú aj pol dňa klepania na úkor svojho času. O to väčšia vďaka, PF 2025.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Ale s5 k téme. Čo a načom Ti s ním nejde?
Ako bol ten modem rozpoznaný systémom?
Ako bol ten modem rozpoznaný systémom?
Obvykle sa totižto tieto modemy tvádili ako CDRom s ovládačmi v ktorých bol zapísaný aj špeciálny init string ktorý bol potrebný na nadviazanie dátového prenosu. Takže ak ho ten systém sám nenašiel na prvý krát, tak je pravdepodobné že aplikácia o ňom tiež nebude vedieť že aký inicializačný reťazec má použiť.
Z toho sa dá vyjsť dvoma spôsobni.:
1) Distribúciou podporovaná cesta - Aplikovanie záplat na danú distribúciu, poprípade prejdenie na novšiu verziu. Život ide dopredu.
2) Zrušenie podpory danej distribúcie - Doťahanie si iných verzií programov a konfigurácie do súčasného systému. Za chvíľu to rozhodí nejaký update.
Takže, predpokladám že si si ten inf s init stringami jednoducho neodzálohoval pred tým ako si manuálne (2) aktivoval ten modemswitch. Takže, do vytáčacích programov nemáš teraz čo dať.
Ak sa smiem spýtať. Všimol si si ten dátum vo fóre z ktorého si čerpal? Niečo tak staré by už malo byť zapracované do aktuálnej verzie distribúcie. Ten tvoj klient beží na Debian Stable že to ešte nemá pokryté záplatami?
imho ten modem je sice zapracovany do aktualnej distribucie aspon do jednej casti z celej veci, akurat len US/other country verzia.
/etc/usb_modeswitch.d/19d2:1201
#begin
DefaultVendor= 0x19d2
DefaultProduct= 0x1201
TargetVendor= 0x19d2
TargetProduct= 0x1203
namiesto 1201 a 1203 je 1514 ...
PS.: Asi by bolo vhodné aj dať sem logy z pripojenia (bez hesla, pochopiteľne, ak sa tam nejaké vyskytuje).
Neviem ako ty, ale ja by som skúsil čistú inštaláciu na testovacom stroji aj s poslednými záplatami. Ak by sa to nechytilo, tak by som dal aktivovať devel/testing repozitáre či sa to rozbehne. A až potom by som niečo riešil s manuálnou zmenou konfigurácie.
Ono, totižto práve tie zadrátovania ručne doinštalovaných balíkov bez repozitárov, doinštalovávanie balíkov z nepodporovaných repozitárov, vnesenie častí konfigurácie ktorá sa bije s idioten zicher klikátkami a samonastavovátkami sú najčastejšou príčinou pádu systému. Teda, chyba je medzi stoličkou a klávesnicou. Preto toľko krát neprejde patching alebo upgrade. Mne to už roky išlo bez problémov štýlom rolling updates aj keď to tá distribúcia oficiálne nepodporovala.