internetove modemy instalacia v linuxe ktore z nich idu
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Program TimeShift zálohuje hlavne jadro operačného systému a na zálohovanie užívateľských súborov je vhodné použiť iný program. Ako vhodný adept sa javí program Borg Backup. Ten je však vhodný iba pre skúsených užívateľov vzhľadom na jeho dosť nepohodlné ovládanie. Existuje však grafická nadstavba Vorta, ktorá používanie programu Borg Backup sprístupňuje aj neskúseným užívateľom.
Zdroj: Arch Linux CZ
Vy daná bola LTS verzia Trisquel linux 11 pod gesciou Free Software Foundation. Trisquel 11.0 Aramo je postavený na Ubuntu 22.04 LTS s podporou do 2027.
Zdroj: Trisquel
Spoločnosť DreamWorks zverejnila zdrojové kódy svojho renderovacieho nástroja MoonRay pod open source licenciou Apache 2.0.
Zdroj: github.com
Nokia oznámila jeden z prvých lacných smartfónov so systémom Android navrhnutých na opravu doma, čo používateľom umožňuje vymeniť batériu za menej ako päť minút v spolupráci s iFixit.
Zdroj: odkaz
Špecifická distribúcia pre staré počítače, ktorá bola na puppy linuxe. Posledná verzia je z 30.1.2023.
Legacy OS je postavený na antiX / Debian Bullseye 64 Bit a momentélne je vo vývoji aj 32bitová verzia
Zdroj: Legacy OS
Tomáš Matějíček vydal nové verzie Slax v dvoch edíciách, 15.0.1 postavený na Slackware a Slax 11.6.0 na stabilnom Debiane.
Zdroj: Slax.org
Samsung vydal odporúčania na optimalizáciu MySQL pre beh na SSD. V dokumente uvádza aj benchmarky.
Zdroj: Samsung Semiconductor
15.1.2023 bola vydaná tretia minoritná verzia MX linux 21.
Zdroj: MX Linux
Vývojári linuxovej distribúcie OpenMandriva predstavili užívateľom novú rolling-release edíciu s názvom ROME. Táto edícia OpenMandrivy má vyplniť priestor medzi stabilnou a vývojovou vetvou s častejšími aktualizáciami softvérových balíčkov.
Zdroj: LinuxExpress
Po dlhej dobe bola dnes uvoľnená nová verzia Retro Virtual Machine(2.1.0). Jedná sa o veľmi zaujímavý emulátor ZX Spectra a jeho klonov. Okrem iných noviniek, dokáže nová verzia emulovať aj Sega Master System. Okrem podpory Windows a MacOS, je Retro Virtual Machine samozrejme dostupný aj pre Linux.
Zdroj: Retro Virtual Machine
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Ale s5 k téme. Čo a načom Ti s ním nejde?
Ako bol ten modem rozpoznaný systémom?
Ako bol ten modem rozpoznaný systémom?
Obvykle sa totižto tieto modemy tvádili ako CDRom s ovládačmi v ktorých bol zapísaný aj špeciálny init string ktorý bol potrebný na nadviazanie dátového prenosu. Takže ak ho ten systém sám nenašiel na prvý krát, tak je pravdepodobné že aplikácia o ňom tiež nebude vedieť že aký inicializačný reťazec má použiť.
Z toho sa dá vyjsť dvoma spôsobni.:
1) Distribúciou podporovaná cesta - Aplikovanie záplat na danú distribúciu, poprípade prejdenie na novšiu verziu. Život ide dopredu.
2) Zrušenie podpory danej distribúcie - Doťahanie si iných verzií programov a konfigurácie do súčasného systému. Za chvíľu to rozhodí nejaký update.
Takže, predpokladám že si si ten inf s init stringami jednoducho neodzálohoval pred tým ako si manuálne (2) aktivoval ten modemswitch. Takže, do vytáčacích programov nemáš teraz čo dať.
Ak sa smiem spýtať. Všimol si si ten dátum vo fóre z ktorého si čerpal? Niečo tak staré by už malo byť zapracované do aktuálnej verzie distribúcie. Ten tvoj klient beží na Debian Stable že to ešte nemá pokryté záplatami?
imho ten modem je sice zapracovany do aktualnej distribucie aspon do jednej casti z celej veci, akurat len US/other country verzia.
/etc/usb_modeswitch.d/19d2:1201
#begin
DefaultVendor= 0x19d2
DefaultProduct= 0x1201
TargetVendor= 0x19d2
TargetProduct= 0x1203
namiesto 1201 a 1203 je 1514 ...
PS.: Asi by bolo vhodné aj dať sem logy z pripojenia (bez hesla, pochopiteľne, ak sa tam nejaké vyskytuje).
Neviem ako ty, ale ja by som skúsil čistú inštaláciu na testovacom stroji aj s poslednými záplatami. Ak by sa to nechytilo, tak by som dal aktivovať devel/testing repozitáre či sa to rozbehne. A až potom by som niečo riešil s manuálnou zmenou konfigurácie.
Ono, totižto práve tie zadrátovania ručne doinštalovaných balíkov bez repozitárov, doinštalovávanie balíkov z nepodporovaných repozitárov, vnesenie častí konfigurácie ktorá sa bije s idioten zicher klikátkami a samonastavovátkami sú najčastejšou príčinou pádu systému. Teda, chyba je medzi stoličkou a klávesnicou. Preto toľko krát neprejde patching alebo upgrade. Mne to už roky išlo bez problémov štýlom rolling updates aj keď to tá distribúcia oficiálne nepodporovala.