kde a mac

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.10.2011 | 16:10
riso   Návštevník
Caute vsetci,

1. Tak by som rad vedel, mam kubuntu 11.10, ako sa to kde da zmenit na mac os

2. A aky je rozdiel medzi soft. managermi Muon a Apper ? Ked budem mat nieco naistalovane cez jeden, a inu app. cez druhy, ci to bude fungovat

3. Pri bootovani ( mam linux a win7 ), pred tym ako sa ukaze login screen, ukazu sa mi take pasiky a ciary. Neviem ci je to linuxom alebo win7. Pri instalacii linuxu som swap aj lin.particiu
cca 3x preformatoval a potom som to swap nastavil swapon, lin.particia ext4 a stale vyprdi to nejake ciary a pasiky.

Dakujem za kazdu radu
r.
    • Re: kde a mac 24.10.2011 | 16:16
      Avatar default Debian  Používateľ
      ciari a pasiky suvisia s ovladacmi grafickej karty, zrejma mas nvidia kartu s nouveau free ovladacmi, ide o graficky bug, mozes bud skusit propertialne ovladace teda ak je to tak ako vravim, alebo pockat na opravu
      R.K
    • Re: kde a mac 24.10.2011 | 18:38
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      vytiahol som vestecku gulu a ta mi prelozila otaku 1. takto:
      Ako zmenim temu KDE v kubuntu 11.10 tak aby to vyzeralo ako v mac os x

      odpoved:
      pozri si kde-look.org a tam nalovo zvol THEMES/STYLES a vyber KDE 4 a uz najdi nieco co sa ti bude najviac podobat tvojej predstave

      samozrejme treba aj ikony zmenit, v podsatte vsetko splash screeen, vzhlad panelu ...

      a idealne je pouzit nejaky dock napriklad cairo-dock alebo awn (oboje najdes v repozitaroch)

      urcite najdes nejakay kompletny navod cez google
      napríklad http://kde-look.org/content/show.php?content=108706

      k otakze 2. - malo by byt jedno aky manager balikov pouzijes, ci jeden z grafickych ale terminalovy apt malo by to vsetko bezproblemovo fungovat (ale idealne je pouzivat len jeden)

      k otazke 3. - jedina rada co ma napadla je - zvykni si :DD
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment