Wifi tlaciaren HP a pripojenie NB

Sekcia: Hardware a Drivery 23.11.2011 | 01:15
Marko   Návštevník
Dobry vecer. Poradte prosim s pripojenim mojej tlaciarne k NB pomocou Wi-fi. Mam HP pavilion rady g6 a tlaciaren HP C4599 all in one. Chme tlaciaren pripojit pomocou wifi na NB. Vytlacil som stranku s udajmi tlaciarne v sieti, na NB mi najde siet HPSETUP, no ked spustim HP-SETUP (GUI) a postupujem krok za krokom, stale dostavam hlasku, ze tlaciaren bola pripojena do siete, zle ze jej bola pridelena adresa, ktora mozno nebude pouzitelna. Inokedy vypise, ze tlaciaren nebola pripojena do siete. To sa opakuje stale dookola. Postupoval som aj podla tohto navodu: http://www.wikihow.com/Add-an-HP-Printer-to-a-Wireless-Network. Neuspel som. Kde by som mohol zadat Mac adresu tlaciarne? SSID a BSSID som zadal do nastavenia siete Hpsetup. Skusal som manualne nastavit aj IP, no zase nic. Siet je identifikovana spravne, aj v hp-setup, no pripojit korektne sa neda. Dakujem za radu.
    • Re: Wifi tlaciaren HP a pripojenie NB 23.11.2011 | 01:40
      Marko   Návštevník
      Tu tlaciaren pouzivam ako router vo windowse. Pripajam sa na nu cez NB a je na nu tiez pripojena (cez wifi) aj dalsia tlaciaren EPSON. Na NB potom mam obe tlaciarne. Zabudol som napisat, ze pouzivam UBUNTU 11.10
      • Re: Wifi tlaciaren HP a pripojenie NB 23.11.2011 | 04:33
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        si si z tlaciarne spravil router? a mac adresu asi nezmenis. ja mam b109n tlacku a sla kosher nastavit a aj mi korektne funguje (je to tiez All-in-One)
        • Re: Wifi tlaciaren HP a pripojenie NB 23.11.2011 | 10:32
          Marko.   Návštevník
          No v podstate ano. Mam z nej router na ktory pripajam NB a dalsiu tlaciaren. Vo win ide vsetko OK. V Ubuntu sice tlaciaren vidim (ako hpsetup), ale pripojit sa na nu nemozem. Konfiguroval som to cez usb kabel a hplip. Vsetko ide OK, signal OK, ale v poslednom kroku dostanem hlasku, ze Zariadenie sa pripojilo, ale dostalo adresu, ktora asi nebude pouzitelna. Su tam tiez hlasky ako: Zariadenie sa do siete nepripojilo, alebo aj nieco s g a h wifi standardom.
        • Re: Wifi tlaciaren HP a pripojenie NB 23.11.2011 | 10:32
          Marko.   Návštevník
          No v podstate ano. Mam z nej router na ktory pripajam NB a dalsiu tlaciaren. Vo win ide vsetko OK. V Ubuntu sice tlaciaren vidim (ako hpsetup), ale pripojit sa na nu nemozem. Konfiguroval som to cez usb kabel a hplip. Vsetko ide OK, signal OK, ale v poslednom kroku dostanem hlasku, ze Zariadenie sa pripojilo, ale dostalo adresu, ktora asi nebude pouzitelna. Su tam tiez hlasky ako: Zariadenie sa do siete nepripojilo, alebo aj nieco s g a h wifi standardom.
          • Re: Wifi tlaciaren HP a pripojenie NB 23.11.2011 | 10:48
            Marko   Návštevník
            Pardon pise to o nekompatibilite b a g standardov. Dalej ze sa pokusam pripojit do ad-hoc siete a ze ziadne ine zariadenie s takymto SSID nemoze byt najdene. Dalej, ze tlaciaren je nakonfigurovana aby zobrazovala, ze nieje pripojena do adhoc siete ked nebudu najdene dalsie zariadenia. Toto nastavenie moze byt pouzite iba na compliant/wifi certifikovane 802.11 zariadenia. Co s tym Dakujem.
            • Re: Wifi tlaciaren HP a pripojenie NB 24.11.2011 | 13:43
              Marko   Návštevník
              Diky chlapci, tema vyriesena, kupil som router. Keby som tu mal cakat na odpovet, tak asi by vonku za oknom uz buchali rakety. Kde su ti odbornici z pred 5 - 6 rokov ktori boli ochotni a vedeli poradit? Ach jaj.
              • Re: Wifi tlaciaren HP a pripojenie NB 24.11.2011 | 14:30
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                ako to, ze si sa nestal odbornikom aj ty za tu dobu? :) a sorry, ale robit z tlaciarne router je trochu ... cudne ... aspon pre mna ;)
                • Re: Wifi tlaciaren HP a pripojenie NB 24.11.2011 | 14:52
                  Marko   Návštevník
                  Nieje to cudne, ked tu takato moznost je. Fungovalo to, tak som nevidel dovod, preco by som to mal nejako menit. Za tu dobu som sa malym odbornikom stal (na veci, ktore dennodenne v linuxe riesim), ale toto nieje moja profesia (som odbornik na nieco ine) a tolko casu ako pred 5 - 6 rokmi na to nemam. To je odpoved na tu otazku. Trapi ma to, ze sa na svoj oblubeny portal nemozem spolahnut tak, ako pred rokmi. Ostanem mu ale aj nadalej verny.... Hawk
              • Re: Omyly ... 24.11.2011 | 15:41
                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                No,
                také riešenie cez fyzický router je asi to najlepšie, lebo je vysoko efektívne... urobil si dobre.

                Hmm, čo je neefektívne na tejto celej veci, je tvoja neefektívnosť pre použitie správnych príručiek a postupov a používanie správnych pojmov na popísanie / zadanie problému. Tá príručka, ktorú si (ako píšeš) použil je totiž pre PEVNÉ pripojenie HP tlačiarne, ktorá má ethernet port, cez ethernet kábel do Wi-Fi routera (samostatného) a takto začlenenia do nejakej Wireless siete, stanovenej tým fyzickým routerom.........
                :-( :-(
                Ten HP systém používa odladenú vlastnosť pre proprietárne MS Windows : Network I/O
                avšak, keby si si dal tú malú námahu tak si to zistíš sám, že túto vlastnosť linuxové distribúcie nepodporujú , hľa ....
                Pochopil si ??
                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                • Re: Omyly ... 24.11.2011 | 17:55
                  Marko   Návštevník
                  Neviem preco by som to nemal pochopit. Tento platok som nasiel asi po 10 minutach hladania riesenia mojho problemu na internete. Som zvyknuty, ze na linuxe sa da rozbehat aj to, co by som ani nepredpokladal (vo win takato konfiguracia fungovala), tak som si myslel, ze to pojde. Napisal som tu preto, lebo som si myslel, ze tu s tym ma niekto nejake skusenosti a ze mi tu niekto poradi. Kedze HPLIP ponuka moznost konfiguracie wifi pripojenia cez USB, myslel som si, ze to nejak rozbehnem. Ocakaval som, ze sa mi tu dostane rady, ktora by mi problem pomohla vyriesit aj bez dlsej investicie. A este jedna vec. Na tej stranke sa neuvadza datum zverejnenia tych technickych udajov o danych HP zariadeniach, takze som si myslel, ze sa to medzicasom nejako riesilo. Stravil som riesenim tohto problemu asi 6 hodin mojho mimopracovneho casu a tak som sa rozhodol ze napisem sem. Nemam vo zvyku otravovat, ked nemusim. Chcel som len radu a nic viac. Ak je tento problem neriesitelny, nevadi....... vyriesil som to kupou router-a (asi som tusil, ze sa to riesit nebude dat}. Teraz aspon niesom na pochybach, ze som spravil kupou routra dobre. Dakujem za odpoved. Hawk
                  • Re: Omyly ... 24.11.2011 | 18:04
                    Marko   Návštevník
                    Pripustam, ze ked som si precital moju prvu otazku, doslo mi, ze je to napisane salamunsky. Za tuto skutocnost sa ospravedlnujem, ale pisal som to po celom dni v praci a bol som trosku unaveny. Myslim si ale, ze sa podstata vycitat da ;). s trochou fantazie
                    • Re: Omyly ... 24.11.2011 | 18:05
                      Marko   Návštevník
                      PS: Nechcel som si pripustit, ze to co bezi vo Win v linuxe nerozchodim. Potom si ma kamos dobera :D
                      • Re: Omyly ... 24.11.2011 | 18:13
                        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                        moja reakcia bola tiez nie prave najlepsie formulovana a vyznela utocne, za co sa samozrejme ospravedlnujem. budem rad, ak sa podelis o riesenie.
                        • Re: Omyly ... 24.11.2011 | 20:08
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Aktuálne riešenie bol router. Ďalšie možné riešenie ktoré neskúšal keďže čakal na rýchlu podporu bez platenia bolo korektne nastaviť sieť pre ad-hoc. Linux totižto neporušuje sieťové sieťové štandardy a tak automaticky nesmeruje všetku odchádzajúcu komunikáciu cez východzí alebo jediný sieťový adaptér.

                          Neviem či to bolo zdôraznené v manuáli k tlačiarni, nemal som Ho dôvod čítať.
                          • Re: Omyly ... 24.11.2011 | 20:14
                            Marko   Návštevník
                            Dakujem. Presne nieco take som cakal. Poriesim to tym routrom.
                            • Re: Omyly ... 24.11.2011 | 20:27
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Len si skontroluj či tvoj kanál neblokuje tvoj sused. V panelákoch a bytovkách to zvykne byť dosť solídny problém. Ja mám tú výhodu, že mi to skontroluje môj telefón.