tor - onion linky, skusenosti

Sekcia: Ostatné 03.02.2012 | 23:31
Peter S.   Návštevník
Ahoj,

trochu som skušal tor, presnejšie onion web stránky, ale prišiel som na to že vlastne takmer žiadne onion stránky neexistujú. Teda mal som link na jeden vnútro-torovský vyhľadávač, ale ten mal naindexovaných asi tak 5 stránok, z čoho boli tri nedostupné, bieda.

Takže otázka - existujú nejaké normálne (nie sexuálne) onion web stránky, alebo celý tor je o anonymnom pristupovaní k "normálnemu" webu?

Dik

    • Re: tor - onion linky, skusenosti 06.02.2012 | 08:49
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      A čo tak dať do googla onion vyhľadávač.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: tor - onion linky, skusenosti 06.02.2012 | 12:03
        Peter S.   Návštevník
        no dobre, našiel som další vyhľadávč: http://ahmia.fi/, tu píšu že "200 onion domains found, 150 of them are up ", čo sice je nič oproti google, ale vyzerá to celkom dobre oproti tomu čo už mám.

        Ale kedže sa okrem teba nikto neunúval odpovedať, si myslím že veľa ľudi onion stránky nepoužíva...
    • Re: tor - onion linky, skusenosti 06.02.2012 | 12:36
      Peter   Návštevník
      Starší článok venovaní hidden services (čiže niektoré stránky už nemusia fungovať):
      http://uzivatel.wordpress.com/2009/07/18/onion-pseudo-domena-siete-tor/

      Osobne však dávame väčšie nádeje Freenetu, kde môžeš nahodiť vlastnú internetovú stránku (alebo internetovú diskusiu via Frost - do pozornosti dávam skupinu cs.freenet - či obdobu Facebooku via Sone) aj bez toho, aby si mal nejaký server, ktorý musí šlapať 24/7.
      Ten funguje ako jedno gigantické anonymné zdieľané dátové úložisko, takže nejaký prevádzkovateľ serveru, na ktorého by si mohla došliapnuť americká FBI alebo Iránsky VEVAK, neexistuje.
      http://uzivatel.wordpress.com/2010/06/13/stahovanie-suborov-v-sieti-freenet/
      • Re: tor - onion linky, skusenosti 06.02.2012 | 13:25
        Peter S.   Návštevník
        ja som myslím freenet pred nejakým časom skušal - bola to javovská obluda ktorá mi totálne vyťažila CPU (mal som vtedy nejaký DURON 1100, čo ale pre freenet nie je ospravedlnenie :)
        ). Tor oproti tomu nemá žiadnu réžiu.

        ale som ochotný znovu vyskušať aj freenet, ak mi povieš, že už sa to správa normálne... :)
        • Re: tor - onion linky, skusenosti 06.02.2012 | 13:40
          Peter   Návštevník
          hm... normálne...

          Takto, mám nejaké Xubuntu a na ňom Javu od Sun-u (teraz by som vsadil na tú od Oracle). Datastorage mám nastavený na 5GB, rýchlosť pripojenia 32 kb/s a určite nepoužívam výkonovo náročnú možnosť šifrovania, ktorú ponúka Freenet (spolieham sa na šifrovanie, ktoré ponúka ecryptfs v inštalačke toho x-ubuntu).

          Keď prídem domov, môžem pozrieť, koľko to z môjho rok-a-pol starého dvojjadrového PC spapá...
          Počas uplynulého roka vyšlo zopár nových verzií, ktoré riešili nový spôsob ukladania dát v sieti a nejako mali riešiť aj výkon...
          Každopádne, problémy nepociťujem. Aj keď je pravdou, že som skromný a okrem Freenetu mám zvyčajne pustené len dva samostatné prehliadače, audacius, Counter Strike 1.6 a Frost (diskusný program pre Frost (btw tento program na jave openjdk nefunguje)) :D Žiadne WoWko...
          • Re: tor - onion linky, skusenosti 06.02.2012 | 13:41
            Peter   Návštevník
            och, som zabudol, ten druhý prehliadač je samozrejme tor browser bundle :)
          • Re: tor - onion linky, skusenosti 06.02.2012 | 13:53
            Peter S.   Návštevník
            v súčasnosti mám veľmi starý singlecore celeron a som ochotný tolerovať max 15 % CPU na takýto účel. Druhá vec je že PC beží tak 5-8 hodín denne, ty to maš asi nonstop...

            ale môžem to vyskúšať...
            • Re: tor - onion linky, skusenosti 06.02.2012 | 17:22
              Peter   Návštevník
              Podľa Gnome system monitor
              Virtual memory: 503MiB
              % CPU: niekde medzi 2-8
              • Re: tor - onion linky, skusenosti 06.02.2012 | 17:25
                Peter   Návštevník
                a to pri rýchlosti pripojenia 16KiB, 5GB datastore, nahrané pluginy WoT a Sone, jeden upload a posielanie správ cez Frost...

                A počítač mám pustený podobne ako ty. Keď som v práci alebo niekde vonku, tak šetrím elektriku :)