Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Na vývojárskych stránkach IceWM (GitHub) sa odštartovala možnosť diskusie s vývojármi a komunitou okolo IceWM.
Open source ktorý naučí váš HW porozumieť hovorenej slovenčine, alebo rozprávať slovensky. Na spustenie slovenčiny su potrebný dobrovoľníci na zber a schvaľovanie obsahu https://commonvoice.mozilla.org/sentence-collector/#/
Prehľad dostupných jazykov https://commonvoice.mozilla.org/sk/languages
Výsledkom je open-source balík
STT = Speech-to-Textengine https://voice.mozilla.org/stt
TTS = Text-to-Speech https://voice.mozilla.org/tts
Za hodinu začína online virtuálne stretnutie ľudí z odboru IT bezpečnosti KyberKatovna 7 (zplošťujeme křivky)
NodeGUI slúži na písanie multiplaformných desktopových aplikácií v Node.js a CSS. Beží na QT 💚, nepotrebuje Chromium, takže je nenáročné na procesor a pamäť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Akurát že taká sranda stojí viac ako notebook.
A k tvojmu nápadu, tak Linux sa nechová k SIM karte nijak. Linux sa chová k Hayes kompatibilnému modemu ktorý obsluhuje hlasové, dátové a poprípade aj faxové služby. Ale, vzhľadom na typ tvojej otázky je to SCIFI aj keď je to reálne.
Na Slovesnku sa ovšem zmena vo FW zvykne brať do úvahy ako zásadná zmena funkcionality a dosť často teda padá záruka. Je tu aj ďalší bod. Na Slovensku sú rádiové siete iných parametrov ako napríklad v Amerike.
Takže zmenu FW neodporúčam riešiť človeku čo sa podobnými vecami nezaoberá.
Predsa len je rozdiel, zmena FW v zariadení a preinštalácia OS v počítači. Počítače sú uspôsobené na štart z kadečoho, ale u telefónov, tabletov a podobných hračiek je to inak.
Iná vec je napríklad zavedenie systému cez aplikáciu. To je doménou teflónov s FW od MS. Mal som takto nahodené Ubuntu na telefóne, ale chýbala tam podpora niektorých častí HW. Tá podpora sa nikdy poriadne nedorobila kôli životnému cyklu a zlacňovaniu železa.
Ďalšia vec je kúpiť si telefón určený na niečo také. Teda taký, ktorému prehraješ FW aj priamo z SD karty. Ale také niečo je cenovo niekde inde. Problém je v tom, že tá cena je podobná ako za dvojjadrový telefón ktorý pripojíš na telku a nainštaluješ tam rovno Distribúciu OS (teda len zodpovedajúce prostredie bez jadra) ako aplikáciu. A sme naspäť pri prvej rade.
Ono, ten nápad vyzerá pekne, ale pomer cena výkon sa dokáže veľmi ľahko stratiť pod rizikom. A keď si človek kompletne odpáli FW a stane sa mu hračka nefunkčnou tehlou ktorej ostane svietiť displej na bielo, tak mu ostanú oči pre plač.
Inak dopadneš ako ja, keď mi dal brácho tablet (vstupné zariadenie na kreslenie namiesto myši) ktorý fungovl v Linuxe len s znásilnením. A aj to len pod x86. A to mi bolo na dve veci keďže používam PPC32. Zhodou okoľností sa ten tablet už sám rozbehol, ale trvalo mu to niekoľko rokov.