Fedora LiveUSB Creator a 4GB kľúč

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.08.2012 | 14:41
Avatar Tomáš Vadina Fedora  Používateľ
Ahojte, nedarí sa mi vytvoriť live usb Fedory na môj 4GB kľúč. Mám 2 kusy 2GB a tam nie je problém, ale akonáhle chcem to isté na 4GB tak mi pri boote vypisuje Operation System Missing. Cez Google som rozumnú odpoveď nenašiel. Je problém v kapacite kľúča? Po rozdelení na 1GB a 3GB partíciu sa môj problém nevyriešil. Kde robím chybu? Mal niekto podobný problém? Ďakujem.
    • Re: Fedora LiveUSB Creator a 4GB kľúč 27.08.2012 | 14:49
      Viktor   Návštevník
      Ja som mal problém s Debianom, inštalácia z 4 GB klúča nefungovala, až z 8 GB to zbehlo.. U debianu to bol known bug normálne nahlásený. Seklo sa to na načítaní partícií
    • Re: Fedora LiveUSB Creator a 4GB kľúč 27.08.2012 | 21:25
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      .... nedarí sa mi vytvoriť live usb Fedory na môj 4GB kľúč. ...

      Čo robíš, podľa akého postupu, akú verziu Fedora , ??

      Je to málo informácii z tvojej strany.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Fedora LiveUSB Creator a 4GB kľúč 27.08.2012 | 21:56
        Avatar Tomáš Vadina Fedora  Používateľ
        :) Spustím live usb creator pod rootom, vyberiem iso, zvolím cieľ a počkám až vypíše koniec. Všetko zbehne normálne pri dvoch 2GB kľúčoch aj jednom 4GB kľúči, akurát ten 4GB pri boote vypíše Missing operation system.
        Fedora 17 + Xfce

        Rovnaký postup rovnaký file system, rovnaké podmienky, akurát to so 4GB kľúčom nefunguje.
        • Re: Fedora LiveUSB Creator a 4GB kľúč 28.08.2012 | 15:05
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Ahoj.
          Najprv sa spýtam toto:



          Skúšal si si re-partíciovať ten predmetný 4GB USB podľa tohoto postupu?? http://fedoraproject.org/wiki/How_to_create_and_use_Live_USB#Optional:_re-partition_and_format_your_USB_stick
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: Fedora LiveUSB Creator a 4GB kľúč 28.08.2012 | 15:07
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          a ešte ináč.

          Tvoj problem je popisany tunaky: http://forums.fedoraforum.org/showthread.php?t=271522
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Fedora LiveUSB Creator a 4GB kľúč 28.08.2012 | 15:12
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            .. to jest:

            použi príkaz
            dd
            :-)
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: Fedora LiveUSB Creator a 4GB kľúč 29.08.2012 | 00:02
              Avatar Tomáš Vadina Fedora  Používateľ
              Ešte mám ďalšiu zápletku. 4GB live USB vytvorené s Unetbootin funguje, ale s LiveUSB creatorom nie. 2 Gb idú s jedným aj druhým. Rozumné vysvetlenie na to nemám, ani som nenašiel, ale hlavné mám funkčné live USB.
              • Re: Fedora LiveUSB Creator a 4GB kľúč 29.08.2012 | 20:50
                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                Moj tip je, že Unetbootin premaže a znova vytvorí aj ten MBR na FAT partíciach USB...

                Avšak istota je ten príkaz dd
                o ktorom som vyššie písal.
                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                • Re: Fedora LiveUSB Creator a 4GB kľúč 30.08.2012 | 22:27
                  Avatar Tomáš Vadina Fedora  Používateľ
                  Mal si pravdu, si šéf. Ďakujem.
                  • Re: Fedora LiveUSB Creator a 4GB kľúč 31.08.2012 | 11:39
                    Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                    ;-)

                    Pls, oznac temu za vyriesenu,

                    D.
                    G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."