Ubuntu 12.04 seká zvuk

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.12.2012 | 02:15
Mário   Návštevník
Problém je nasledovný, mám pustenú MP3, alebo video na youtube, pokial nič nerobím zvuk je perfektný, akomile skúsim otvoriť priehladnú ponuku, alebo len nejaký priečinok, tak zvuk začne byť skreslený po ten čas kým sa tá operácia nevykoná. Niekedy aj pri sledovaní videa sa nachvílu zvuk správa skreslene, seká, a chvílu ide normálne, ubuntu sa mi páči jediny problem mam so zvukom.

Mám notebook lenovo Z61m, čo sa týka zvukovky tak mi ju uvádza v alsamixer ako card HDA intel AD1981, v sysinfo intel N10/ICH7 High definition audio


Model: Z61m 9450-39U
CPU: Intel Core Duo 2.0GHz T2500
Chipset: Intel 945PM Express
Memory: 1GB DDR2 P5300 2 Slots, 0 Open
Hard Drive: 100GB Fujitsu(MHV2100BH) SATA
Screen: 15.4" WSXGA+ 1680x1050 Matte 200 Nits
Modular Optical Drive: Matshita UJ-850 DVD+/-RW/-RAM
o 8x DVD+/-R
o 4x DVD+/-RW
o 2.4x DVD+R DL
o 5x DVD-RAM
o 24x CD-R
o 16x CD-RW
Graphics Card: 128MB ATI x1400
Networking: Intel Wireless 3945A/B/G, Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet, Modem and Verizion EV-DO Network Adapter
Inputs: 86 Key Keyboard, Two Button Touchpad with Scroll Bar, PointStick with Separate UltraNav Buttons, Fingerprint Reader
Buttons: Power, ThinkVantage, Power Up and Down, Mute, and WiFi/Bluetooth On/Off Switch.
Other
o Bluetooth
o Webcam
o ThinkLight
o Security Lock
Ports:
o 3 USB 2.0 Ports - Two Left Side, One Rear
o Four Pin Firewire Connector
o Port Replicator/Dock
o S-Video Out
o VGA Out
o 4-in-1 Card Reader
o Line Out
o Headphone
o IR Port
Slots:
o 1 PC Card Slot Type II
o 1 ExpressCard Slot 54
Battery: Six Cell
Dimensions:
o Width - 14.1"
o Depth - 10.3"
o Height - 1.6"
Weight: 6.7 Lbs.
Operating System: Windows XP Pro
Warranty: Three Year Warranty With One Year Battery
    • Re: Ubuntu 12.04 seká zvuk 06.12.2012 | 16:30
      WlaSaTy   Návštevník
      Toto vyzerá buď na preťažený CPU pri spracovávaní grafiky v CPU namiesto GPU alebo na chybu smerovania prerušení systému keď sa blokuje obsluha grafiky a zvukovky.

      Takže:
      1. Aký ovládač grafiky používaš?
      2. Čo máš v /proc/cmdline ?
      • Re: Ubuntu 12.04 seká zvuk 07.12.2012 | 14:49
        Mário   Návštevník
        Grafickú kartu som po inštalaci ubuntu, neinštaloval :-) ak to bude v tom tak ma šlak trafí :-))) vieš mi odporučiť konkretnu inštalaciu na moju grafickú kartu ?

        v cmdline mám následovné :

        BOOT_IMAGE=/boot/vmlinuz-3.2.0-34-generic-pae root=UUID=14260497-dbc5-4a18-898e-25b7195ffd89 ro quiet splash vt.handoff=7

        do linuxu sa moc nevyznám, ale zase na PC niesom žiadny antitalent, tak babo raď :-)
        • Re: Ubuntu 12.04 seká zvuk 07.12.2012 | 15:26
          WlaSaTy   Návštevník
          TakŽe si nevypínal rozšírené smerovanie prerušení cez APIC, to je dobre. Takže to ozaj vyzerá na ovládač.

          Ohľadne ovládača grafickej karty, máš na výber VESA/VGA, RADEON a ATI/AMD. Skús sa pozrieť ktorý z nich je aktívny, je to dostupné napríklad v súbore /var/log/X.?.log
          • Re: Ubuntu 12.04 seká zvuk 07.12.2012 | 15:52
            Mário   Návštevník
            :-) z tohto som trošku mimo, neviem ktorý mám aktívny ale v tom súbore je :

            .... graficku kartu mám 128MB ATI x1400

            http://pastebin.com/MWDZ1Q7u
            • Re: Ubuntu 12.04 seká zvuk 07.12.2012 | 16:37
              WlaSaTy   Návštevník
              Podľa toho logu máš aktívny open source radeon. Ak si nechceš povypínať efekty desktopu, tak skús v správcobi softwéru zapnúť neslobodné ovládače. To nahodí ovládač od výrobcu ktorý si zobrali do Ubuntu 12.04.

              Ak by to blblo aj tak, tak sa ozvi.
              • Re: Ubuntu 12.04 seká zvuk 07.12.2012 | 17:27
                Mário   Návštevník
                Aktualizoval som na 12.10 ..... a nikde tu nemôžem tie neslobodné ovládače nájsť :-) ani spôsob ako ich aktivovať :-) a zvuk mi stále mrzne keď príklad otáram nové okno ......
              • Re: Ubuntu 12.04 seká zvuk 07.12.2012 | 17:32
                Mário   Návštevník
                Mám asi smolu :/

                Nepodporované karty

                V současné době NEJSOU v nesvobodném ovladači podporovány následující karty (desktopové, mobilní, integrované i FireGL verze):

                ATI Rage, ATI Mach, Radeon VE a Radeon 32
                Radeony řady 7xxx, 8xxx, 9xxx
                Radeony Xxxx a X1xxx
                HD 2xxx, 3xxx a 4xxx
                690G, 740G, Mobility Radeon HD2300 a X2300 (tyto karty jsou mezistupněm mezi generací X1xx a HD2xxx, mají však blíže právě k řadě X1xxx)
                Radeon HD 3870 X2 (ostatní dvoujádrové karty podporované jsou, toto je jediná výjimka)
              • Re: Ubuntu 12.04 seká zvuk 10.12.2012 | 12:51
                Mário   Návštevník
                Spúštam teraz ubuntu v gnome classic bez efektov :-))) nič neseká .......
                • Re: Ubuntu 12.04 seká zvuk 10.12.2012 | 14:45
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Mno, to nieš. Keď nemáš dostatočne výkonný ovládač na grafickú kartu, tak Ti to potom užiera výkon CPU a tvári sa to podobne ako si zažil pred tým.

                  Open source obládač grafickej karty Radeon má len čsiastočnú akceleráciu. A Unity (3D Desktop) v Ubuntu vyžaduje dosť výkonnú grafiku aj s dosť výkonným ovládačom.

                  TakŽe, ak Ti nechýbajú hry a omalovávatká, tak to vydrží aj v takejto kombinácii.
                  • Re: Ubuntu 12.04 seká zvuk 10.12.2012 | 21:24
                    Mário   Návštevník
                    Toš v klasickom prostredí pohodka, taktiež aj videa v youtube, a však problém, keď dám video do fullscreenu .... poradte mi nejaky ovladač na moju grafiku ATI X1400 ......
                    • Re: Ubuntu 12.04 seká zvuk 10.12.2012 | 23:48
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Neviem či si čítal toto :
                      tak skús v správcobi softwéru zapnúť neslobodné ovládače. To nahodí ovládač od výrobcu ktorý si zobrali do Ubuntu 12.04.
    • Re: Ubuntu 12.04 seká zvuk 06.12.2012 | 18:06
      Avatar default Debian  Používateľ
      Takźe problém je v prehliadači, ale aj napríklad v aplikácii rhytmbox, prehrávač videa - nie flash player v prehliadači? Lebo u kamaráta som bol on má síce windows, ale po aktualizácii chromu mu toto isté robilo, rovnako sa to správalo, ale napríklad vo firefoxe mu to nerobilo vôbec.
      R.K
      • Re: Ubuntu 12.04 seká zvuk 07.12.2012 | 14:46
        Mário   Návštevník
        Vieš čo myslím že v prehliadači to nebude, lebo mi seká zvuk komplet na celom PC :-) nie len v youtube videách, ale aj keď dám otestovať zvuk, tak kliknem na test a z počiatku je ton fakt asi milisekundu taký zosekaný a potom ide plynulo, ale keby spravím hocaký ukon v PC tak začne zase mrznúť .... tak chybu v prehliadači som vypustil, mam firefox, aj operu robí to všade, skrátka v celom PC, čiže skôr by som sa upol na nejaké vyťaženie RAM alebo CPU možno aj GPU ?!