Programovanie pre deti / začiatočníkov
Prípadne ak niekoho napadne aj niečo iné, čo by také decko mohlo zaujať v oblasti Linuxu, nech ho nepoužíva len na spustenie webového prehliadača...
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ide o čiastkovú časť, ktorú riešia z dôvodu monopolného spravania sa v Appstore.
Zdroj: Európska Komisia
Bot využívaný na útoky proti mnohým štátnym inštitúciam v celej Európe dosiahol novú veľkosť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Takze kruzok neprichadza do uvahy, hladam nieco, co by synator mohol skusit ako samouk, pripadne s mojou obcasnou pomocou. Idealne keby ho to chytilo tak, aby namotal aj nejakych kamaratov. :-)
Ale vdaka za ochotu.
Pre Linux (funguje aj pod Windows) je dobry SDL Basic. Najdes ho aj v Ubuntu repozitari, takze ho lahko nainstalujes. SDL Basic je vhodny na programovanie 2D hier.
Pod Windows sa mi paci DarkBASIC Pro. Nenechaj sa odlakat cenou, je to zadarmo, len budes mat reklamu v editore. DarkBASIC je vhodny na programovanie 2D hier a este lepsi je pre 3D hry.
v podstate kazda kapitola obsahuje jednu hru:
ide to dako takto:Black jack(tusim oko bere)
2. sibenica
3.textova dobrodruzna hra
4.jednoducha hra s pohybom
5. pexeso
6.... az 9 vesmirna strilacka...
problem je ,ale v cestine,aspon teda myslim
mno,ak nema problem chapat text,tak nevidim problem! mozem si dat namahu a cvaknut fotakom prvu kapitolu,je to cca 17 stran,bohuzial nemam scaner uz,iba fotak :)
a najskorej zajtra/mozno v pondelok... predsa je skuskvoe :))
Inak vdaka za ochotu.
Ja si ju asi kupim, aj ked nemam 11 :)
http://www.rirs.iedu.sk/Menu/Projekty/OdbornaLiteratura.aspx
takze mam si dat namahu alebo nie ? :)) mno,ochotny som,vsak totok forum mi tiez pomohlo,tak nevidim dovod ako to aspon trocu vratit :))
no - ja som z kosic. a uz dlhsie sa pohravam s myslienkou spravit nejaky kruzok pre detiska s uvodom do programovania. ucim na technike zhodou okolnosti programatorske predmety a za tych par rokov sme prekopali nase predmety tak, aby z nasich deti vyrastli lepsi programatori. takze skusenosti s metodikou a metodologiou su.
otazkou je pre mna, aky by bol zaujem o nieco take v kosiciach. mozno sa stanes mojou iskrickou v tejto veci, aby som to mohol plne rozbehnut ;)
Trojkár-štvorkár bude ťažko nádejným programátorom.
Niekto sa musí matematiku bifľovať a trápi sa s ňou.
Aj ten vzorec sa treba naučiť. Ale používať ho buď vieš (kedy a ako) alebo sa s tým zasa trápiš, lebo do toho nevidíš.
To už mi začína trocha zaváňať programovaním. :-)