problem s GNOME
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Kampaň na podporu hracej konzoly GPD WIN Max 2 začína na indiegogo 7.7.2022. Zariadenie má 10.1" LCD, procesor AMD R7-6800U alebo Intel Core i7-1260P a 67Wh batériu.
Zdroj: gpd.hk
Proteus tím vydal verziu 5.0 distribúcie Porteus založenej na Slackware 15.0. Na výber je 8 desktopových prostredí od ľahších ako Xfce, LXQt až po GNOME / KDE.
Zdroj: forum.porteus.org
Balík pre prácu s RAW fotografiami bol vydaný vo verzii 4.0 s prepracovaným užívateľským rozhraním. Z ďalších noviniek tu nájdeme napríklad vylepšenie výkonu OpenCL, vylepšené moduly pre expozíciu a kalibráciu farieb, alebo prepracované mapovanie farieb Filmic v6.
Zdroj: darktable.org
Unity 7.6 je prvá veľká aktualizácia prostredia Unity po 6 rokoch. Prostredie prináša rôzne vizuálne zmeny, opravy, ale aj zníženie spotreby RAM na približne 700-800 MB.
Zdroj: unity.ubuntuunity.org
Pol roka od poslednej verzie bola vydaná verzia 1.21 display server protokolu Wayland. Okrem menších zmien je hlavnou a najviac viditeľnou novinkou podpora scrollovania s vysokým rozlíšením (obsah sa posúva plynulo namiesto skokového posunu ako doteraz).
Zdroj: lists.freedesktop.org
Organizácia Software Freedom Conservancy (SFC) vydala odporúčanie pre vývojárov free software, aby opustili platformu GitHub a presunuli svoje repozitáre na iný hosting. SFC upozornila na niekoľko problémov, menovite hlavne Copilot, ktorý bol trénovaný na otvorenom softvéri.
Zdroj: sfconservancy.org
Rust tím predstavil na svojom blogu novinky vo verzii 1.62.0 programovacieho jazyka Rust. Táto verzia pridáva príkaz cargo add
, rýchlejšie a ľahšie mutexy na linuxe a rôzne stabiliozvané API.
Zdroj: blog.rust-lang.org
Bola vydaná nová verzia kancelárskeho balíka Collabora Online developer edition. Táto verzia obsahuje všetky funkcie a vylepšenia, ktoré budú v budúcej enterprise edícii. Medzi novinky v tejto verzii patrí napríklad podpora externej kontroly gramatiky, podpora 16 000 stĺpcov v tabuľkách, sparkline grafy, WebP obrázky a množstvo ďalších vylepšení.
Zdroj: collaboraoffice.com
Od momentu, kedy spoločnosť SGI vydala špecifikáciu rozhrania ku grafickým kartám OpenGL 1.0 ubehlo 30 rokov. Podpora OpenGL bude pravdepodobne v budúcnosti riešená cez vrstvu Zink nad Vulkan API.
Zdroj: twitter.com
Rodina vývojových dosiek Raspberry Pi Pico sa rozrástla o 3 nové modely. Ide konkrétne o model W za $6 s 2.4 GHz WiFi modulom CYW43439, model H s 3-pinovým debug pinom a WH s debug pinom a WiFi modulom. Procesor zostáva RP2040, teda rovnaký ako v predchádzajúcich modeloch Raspberry Pi Pico.
Zdroj: raspberrypi.com
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
niečo sa píše tu: http://www.dragonflybsd.org/docs/newhandbook/X/#index7h3
# pkg_radd gnome
vypise mi audition package failed
takze musim dat
# pkg_radd gnome-session
Ked kompilujem prikaom
# cd /usr/pkgsrc/meta-pkgs/gnome
# bmake install clean
trva to strasne dloho
Rad by som mal Gnome 3.x ale ako?
Ale, s5 k otázke. Tá chyba práce s binárnymi balíkmi mala aj nejaký text. Pravdepodobne sa v nej priamo píše, čo treba urobiť aby to prešlo.
Škoda, že infiormácia o vyskytnutí sa chyby je bez popisu tej chyby bezcenná.
A o kvalite príručky pre DFL sa nemá zmysel baviť. Jedná sa o jeden z najprehľadnejších manuálov, ale ten je tiež bez čitateľa bezcenný.
Systém nemá k dspozici žadný soubor Xclient, takže
došlo ke spuštení záchranného sezení xterm. Okna
bodou aktivní je pokud nad nimi bude kurzor myši.
Tento režim lze spustit napsaním "exit" v okne.
gdm-binary(882): WARNING: session_child_run: gnome-session pro záchranné sezeni Gnome nebylo nalezeno; zkousi se xterm.
Neskôr som sa Ťa pýtal, či si ju prečítal. Vravel si, že áno. Ale, Tvoje opakované otázky len poukazujú na to, že si ju aj napriek Tvojim otázkam nečítal.
Pekný víkend, prajem.
# Xorg -config xorg.conf.new
pisu tam ze ak je obrazovka čierna a šedá a objavi sa X kurzor konfigurácia bola uspesna, mne to ukazuje len ciernu faru takze asi moja karta nepodporuje Xorg.
1.) xcompmgr - je to kompizitný manager, zaistí to aby tam nebol ten čierny pás, môže sa kombinovať s ľubovolným window managerom takže napríklad aj s tým predvoleným čo bol v mate, jediná vec, ktorá by ťa mohla štvať, je že nieje 3D , čiže neposkytuje ti hardwarovo akcelerované prostredie, to znamená, ak sa ti o to nestará nejaká vec v grafickom driveri, tak ti napríklad nebude fungovať vertikálna sychronizácia, čo má za následok trhanie okien , a podobné ... , možno to robiť nebude, je na tebe či to odtestuješ, ale v prípade, že by ti trhali okná a ďalšie veci, tak je tu riešenie číslo 2:
2.) Mutter window manager, máš ho priamo v repozitári, pod názvom mutter, ale ja som spravil vlastnú verziu: link , v tej verzii som v podstate odstránil efekty, ktoré ten bežný mutter má, pretože sa mi zdajú otravné a spomalujú podľa mňa iba chod toho window manageru, preto ti odporúčam tú svoju verziu, jediná vec sa mi zdá , čo ti bude treba dodatočne je libclutter-1.0-0 to máš v repozitároch, takže neni problém, keď ho nainštaluješ stačí zadať mutter --replace do terminálu napríklad, a môžeš si ho odtestovať ak sa ti to bude páčiť proste ten príkaz pridaj do aplikácií spúšťaných pri štarte, a nakoniec výhoda mutteru oproti xcopmgr je , že ti poskytuje tú hardwarovú akceráciu tak ako compiz, za dosť užitočné považujem "aero snap" ak nevieš čo to je: že vezmeš okno a dáš ho na stranu a ono sa veľkosťou prispôsobí polovici obrazovky, to sa dá zapnúť keby si to chcel, to compiz tak úplne nevie.
Ja mutter uprednostňujem pred compizom, preto, lebo je menej náročný, viac výkonný, a má pre mňa lepšiu funkcionalitu.