Prehliadanie obrazkov z magnetickej rezonancie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.01.2013 | 11:54
Avatar driller dpkg, rpm  Používateľ
Pred par dnami som bol na MR a vysledky som si vypytal na CD. Samozrejme som neodolal pokuseniu a pozrel som sa, co je na nom.
CD obsahoval pribaleny DICOM prehliadac tomocon lite, ktory fical ale pod windowsom. Tak som trochu pogooglil a nasiel som toto: http://www.ircad.fr/softwares/vr-render/Software.php?lng=en

Chcelo to trochu experimentovania pri importe dat (terba si vybrat spravny z asi 5 roznych formatov), ale vo vysledku sa obrazky dali pozerat. Princip je myslim v tom, ze z rezov vysklada 3d obraz. Co ma zarazilo, bolo male rozlisenie obrazkov - najvacsie mali len okolo 500x500!
UDENA RYBA je udenac, nie zavinac! :-)
    • Re: Prehliadanie obrazkov z magnetickej rezonancie 30.01.2013 | 12:05
      WlaSaTy   Návštevník
      Pokiaľ si dobre spomínam, tak náhľady snímok z Nukleárnej Magnetickej Rezonancie neboli vo Full HD.

Ja som to pozeral s pomocou image magic, ak si dobre spomínam. Ale, to je už zopár rokov.
      • Re: Prehliadanie obrazkov z magnetickej rezonancie 05.02.2013 | 22:19
        Avatar driller dpkg, rpm  Používateľ
        Ja som ich videl prvykrat v zivote, preto ma prekvapilo, ze neboli ani len redy for de höd.
        UDENA RYBA je udenac, nie zavinac! :-)
    • Re: Prehliadanie obrazkov z magnetickej rezonancie 30.01.2013 | 14:23
      miiisa   Návštevník
      ja som bol na CT a taktiez na magnetickej rezonancii (2 odlisnych veciach,snad to nevolam rovnako :)) ) a ani na jednom,to nebolo dako ultra rozlisitelne... ak nebyt toho,ze tam mam 3cm teleso,tak ani neverim,ze si z tych snimkov vsimnu daco v zarodku,povedzme 1x1x1 :))
    • Re: Prehliadanie obrazkov z magnetickej rezonancie 30.01.2013 | 20:34
      gogiman   Návštevník
      Ja som tomcom rozbehal bez problemov na WINE.