XFCE na cinnarch
Dá sa to preinštalovávať a bude to bežať ale niečo vadí XFCE a chcel by som sa tomu v budúcnosti vyhnúť
ďik
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ide o čiastkovú časť, ktorú riešia z dôvodu monopolného spravania sa v Appstore.
Zdroj: Európska Komisia
Bot využívaný na útoky proti mnohým štátnym inštitúciam v celej Európe dosiahol novú veľkosť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Skús si svoje slová po sebe ešte raz prečítať či im porozumieš. A urob snímok plochy aby sme vedeli o akom rohu to hovoríš.
Skús si svoje slová po sebe ešte raz prečítať či im porozumieš. A skús povedať, odkiaľ pochádza aplikácia "firefox konzola a iné programy ". Robím s počítačmi nejaký ten piatok, ale o nej som ešte nepočul.
"Mám Cinnarch, ale rád by som používal prostredie XFCE namiesto Cinnamon. Dá sa to? Ako postupovať pri inštalácii a základnom nastavení XFCE?"
Myslím ze úroveň tohto serveru padá keď ja vyjadrujú pisatelia ktorý nepoužívajú tu distribúciu ani ten desktop o ktorý ide
Takže XFCE mi beží v pohode a nie som začiatočník v Linuxe na tákate múdre poznámky
Prosím ak by tu prišiel nejaký uživaťeľ archlinuxu a používa XFCE na archu a vie o nejakých konfliktných balíčkov z XFCE 4 rad si to precitám
Ale, máš pravdu. Pre človeka čo sa nechce opýtať je každá pomoc pod jeho úroveň. Rád Ti preto vyhoviem a neodpoviem na otázku čo si ajtak nepoložil.
Jednoducho XFCE nepodporuje všetky baličky z repozitaru archlinuxu tak isto ani GNOME ani KDE ani Cinnamon nebeží zo všetkým .
ale ja si nájdem na nete jednotlive konfliktne aplikácie pre XFCE
Miimochodom, v tomto vlákne si priznal, že máš nepodporovanú kombináciu SW. A ak si chceš nájsť ktoré verzie aplikácií z ktorých repozitárov sa medzi sebou blokujú, tak Ti dopredu poviem že všetky ktoré sú z iných a nekompatibilných repozitárov. Niekedy sa stane, že sa aj napriek tomu niektoré aplikácie znesú. Ak si niečo na nete o tom nlokovanú nájdeš, tak to bude len časť problému a samozrejme že to bude mať platnosť v minulosti. Takže Ti to moc nepomôže. Ale, aspoň Ťa zabaví na nejaký čas. Možno štvrť roka, možno pol roka. A možno celé letné prázdniny.
Kto si hraje, nezlobí.
Preto sa nechápeme lebo chcete chybu ale žiadna nieje mne to funguje píšem to tu stále . Hľadal som a konfliktne aplikácie na XFCE4 sú !! Preto som dal že je to vyriešenie
Pýtal som sa len na problémové programy na XFCE4 nič viac nič menej
Linux mam 13 rokov takže ma vie vytočiť niečo formulovanie "môžem použiť XFCE4 na cinnarch"
Inak, konfliktné aplikácie niesú. Ale sú konfliktné osoby. Pravdepodobne si myslel konflikty náväzností pri použití navzájom nekompatibilných repozitárov vyvolávajúce nepodporovanú kombináciu. Áno, to som Ti už potvrdil, že sú. A keby si si za tých 13 rokov pozrel niečo o balíčkovacom systéme, tak by si vedel že v nepodporovanej kombinácii je ich zoznam náhodný z rozsahu niečo medzi všetko a nič. A ten zoznam sa mení s zmenou každého jedného balíčka.
Mimochodom, písanie učia už šesť ročné deti. A tie sa bez problémov naučia, že otázka má na konci vety otáznik. Ty si ho nepoužil, a ani si nepoužil vetnú skladbu zodpovedajúcu dopytovacej vete. Takže otázku si naozaj nepoložil. Ale, to je jedno.
môžeš napísať aký konkrétny problém ťa trápi? je veľmi ťažké vyrozumieť, čo presne to potrebuješ. nehnevaj sa, ale nejeden človek, čo si to po tebe prečíta, je z toho jeleň alebo iná lesná zver.