Default session

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.05.2013 | 22:22
Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ
Ahojte,
Tak ako som sa dnes ráno vytešoval že som si vyriešil všetky problémy tak som si vzápätí vyrobil nový a to že pri inštalovaní nejakých programov som si mojou nepozornosťou natiahol do systému celý gnome a tu nastal problém že sa mi gnome zapísal ako default session pri mojom display manageri, nakoľko som hneď veci z gnome odinštaloval ale default mi ostal gnome.
Neviete kde sa to mení aby to bolo pre všetky kontá.
Doteraz som mal default fluxbox, display manager slim -pôvodný (musel som ho odinštalovať lebo po doplnení fluxboxu do session sa mi nespúštali aplikácie zo startup-u ale rád by som sa k nemu vrátil) a tak teraz používam lightdm kde to funguje pri navolení fluxboxu.
Čo som našiel na nete ohladom ~/.xinitrc tak tomu vôbec nechápem
    • Re: Default session 02.05.2013 | 23:32
      WlaSaTy   Návštevník
      Zmenil sa Ti slim za gdm? Tak si ho prehoď s5:
      sudo dpkg-reconfigure gdm
      • Re: Default session 02.05.2013 | 23:44
        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ
        Nie vo slime aj Lightdm máš jednotlivé session (default, fluxbox, gnome), a doteraz keď som dal default session tak mi nabootoval fluxbox a teraz gnome a chcem to spať a to neviem ako.
        • Re: Default session 02.05.2013 | 23:59
          WlaSaTy   Návštevník
          Ak chceš používať LightDM, tak si to v ňom prestav napríklad takto:
          sudo /usr/lib/lightdm/lightdm-set-defaults -s ubuntu-2d

          Namiesto unity-2d môžeš dať inú existujúcu session.
          • Re: Default session 03.05.2013 | 00:25
            Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ
            Ďakujem a pri SLiM nevieš ako sa to robí? Radšej mám SLiM a hlavne mám na to svoju vlastnú tému.
            • Re: Default session 03.05.2013 | 12:45
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Zmeň v /etc/slim.conf riadok login_cmd na exec /bin/bash -login ~/.xinitrc (len ako upozornenie riadky začínajúce rebríkom # sú len komentáre nie príkazy)

              Pokiaľ v domovskom adresáry nemáš súbor .xinitrc tak si ho vytvor a daj mu spostiteľný príznak. Doňho napíš:
              #!/bin/sh
              exec startfluxbox
              .xinitrc nakopíruj do priečinkov všetkých užívateľov ktorým to chceš zmeniť.
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: Default session 03.05.2013 | 01:34
            Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ
            Blbé je že na adrese /usr/lib/ nemám lightdm
            • Re: Default session 03.05.2013 | 14:21
              WlaSaTy   Návštevník
              Mno, debian má veľmi staré balíky. Dokonca tak staré, že ešte asi nemajú funkcionalitu ktorú požaduješ.

              Nič v zlom, ale nechceš prejsť na niečo novšie?
              • Re: Default session 03.05.2013 | 20:02
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                Ja som sa na Debian vrátil práve kvôli novším balíčkom ako má Mint, Ubuntu atď. Samozrejme SID je vhodný tak na server a nie desktop.
                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • Re: Default session 03.05.2013 | 20:05
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                  Nehovoriac o tom že celá rada Ubu 12stky má rozbité Xká a pritom je chyba už dávno odstránená.
                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • Re: Default session 03.05.2013 | 21:13
                    WlaSaTy   Návštevník
                    mne X Windows funguje na Ubuntu 12ke funguje bez problémov, ale to je jedno.
                    • Re: Default session 03.05.2013 | 21:17
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                      Mne niečo funguje takže nikto nemôže mať problém.
                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                      • Re: Default session 03.05.2013 | 21:34
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Všimol si si, že tá informácia má väčšiu hodnotu ako tá Tvoja? Ja to aspoň používam, ale Ty tvrdíš o niečom čo nemáš k dispozícii že je to pokazené. Bez odôvodnenia.

                        Tak sa prosím Ťa kroť.
                        • Re: Default session 03.05.2013 | 22:16
                          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                          S tými rozbitými iXkami sa dalo žiť, písal som tu o tom asi pred trištvrterokom, v 12.04 ani 12.10 to neodstránili podnes, vrátane Mintu, v Debiane to bolo zaplátané hneď, proste ide o to byla sa myška s klávesnícou a určité knižnice. Na Wheezyho som ale prešiel kvôli novším balíčkom ako som písal, no hádam sa už do zdrojov Ubu dostalo aj gcc 4.7.
                          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                          • Re: Default session 03.05.2013 | 23:07
                            WlaSaTy   Návštevník
                            A zažil si tú chybu alebo len o nej píšeš?

                            Keby tá chyba odpálila klávesnicu alebo myš, tak je toho plný internet a okamžite to opravia. Našiel si si náhradu za jabĺčko že máš o čom odveci písať? Poprosím Ťa znova, kroť sa. Tu nečapujú patoky z plechovky.
                            • Re: Default session 03.05.2013 | 23:58
                              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                              slečny, kľud ... ;-) isli ste od temy :)