kompaktibilita kryptovania v Linuxe a WIn.

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.01.2014 | 10:46
IgorV.   Návštevník

Má niekto reálne skúsenosti s kryptovaním súborov v Linuxe a následným otvorením v Windows? Viem, že je to možné cez TrueCrypt. Potrebujem niečo s grafickým rozhraním, nie terminal. Ďakujem za každý príspevok.

    • RE: kompaktibilita kryptovania v Linuxe a WIn. 16.01.2014 | 10:57
      Avatar tatarix   Návštevník

      ved prave trueCrypt ma GUI, ja som to presne takto riesil pre znameho, poziadavky boli aby mohol zapisovat na linuxe, macu a windowse... takze hidden particia + true crypt + exFat (v linuxe cez fuse to funguje paradne). osobne by som daval prave v linuxe prednost tc-play (ma iba cli, ale to mne viac vyhovuje)

      • RE: kompaktibilita kryptovania v Linuxe a WIn. 16.01.2014 | 11:18
        Avatar IgorV.   Návštevník

        TrueCrypt je fakt špička. No potrebujem niečo na cryptovanie súborov USB-čka. Doma mám Mint a v práci Win. Tam si nemôžem dovoliť nainštalovať niečo tak veľké ako TrueCrypt.

        • RE: kompaktibilita kryptovania v Linuxe a WIn. 16.01.2014 | 11:26
          Avatar tatarix   Návštevník

          takze predpokladam, ze nemas administratorsky pristup k tomu windowsu? truecrpyt bohuzial vyzaduje tento pristup. Teoreticky si mozes sifrovat subory cez gpg (man gpg), urcite na to budu existovat aj rozne klikatka (tie ja nepoznam, takze google)

    • RE: kompaktibilita kryptovania v Linuxe a WIn. 16.01.2014 | 16:38
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Pokiaľ nemáš na OS Windows práva Administrátora, tak na truecrypt a iné produkty na prácu s kryptovanými diskami ktoré majú byť kompatibilné os OS Linux a BSD (MAC OS X) môžeš zabudnúť. existuje síce možnosť pripojiť aspoň v Linuxe disky chránené pomocou technológie MS BitLocker, ale návod nie je pre začiatočíkov.

      Takže bez práv Administrátora budeš limitovaný na kryptovanie súborov cez spomenuté gpg, (win)zip, (win)rar a podobne. Ale v tomto príade budeš musieť dané súbory niekam rozbaliť a na tom mieste po nich ostane digitálny odtlačok.

      • RE: kompaktibilita kryptovania v Linuxe a WIn. 16.01.2014 | 17:20
        Avatar IgorV.   Návštevník

        Máte pravdu. Jedná sa mi aby som žiadnu otlačku nezanechal. Strávil som celé poobedie hľadaním riešenia na túto tému, no bez želaného výsledku. Ďakujem aj tak všetkým za odpoveď. Veľmi si to vážim.