skype

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.02.2014 | 11:48
korvie   Návštevník

Prosím o pomoc, ako sa inštaluje skype do ubuntu krok za krokom

    • RE: skype 02.02.2014 | 12:06
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

      odporúčam nainštalovať Skype z repozitárov Ubuntu:

      1. Cez centrum softvéru zaktivovať zdroj "Partneri Canonicalu" (Centrum softvéru → Nastavenie → Nastavenie zdrojov softvéru)

      2. Zatvoriť všetky aplikácie, otvoriť terminál (CRTL + ALT + T) a zadať:

      sudo apt-get update
      sudo apt-get install skype

      Ak si ešte s terminálom nepracoval, tak pri zadávaní hesla sa nebude zobrazovať nič. Napíš heslo a stlač ENTER.

      • RE: skype 02.02.2014 | 12:08
        Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

        Mám tam preklep CTRL + ALT + T je správne :)

    • RE: skype 16.03.2014 | 20:19
      Avatar kingjan   Návštevník

      Nainštaloval som si na PC Ubuntu v. 13.10. Pomaly sa s tým zoznamujem: už mi ide Firefox, nastavil som si v Thunderbirde aj e-mailovú adresu. Neviem však najsť na internete správny program Skype pre tento OS. Tie ktoré som našiel a stiahol, neboli pri inštalácii úspešné, inštalácia sa prerušila a systém chce neúspešnú inštaláciu "odosielať" (ako u Windows (-:), ale nič sa nedeje. Neviete mi poradiť stránku odkiaľ by som mohol Skype pre moju verziu Linuxu stiahnuť? Podľa možnosti aj s lokalizáciou do Slovenčiny, resp. Češtiny. Ďakujem.

      P.S. Poprosil by som o trpezlivosť, s Linuxom začínam...

    • RE: skype 16.03.2014 | 22:18
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Čo tak skúsiť nejaký slobodný softvér na komunikáciu. MS Skype aj bez súdneho rozhodnutia poskytuje informácie o hovoroch hocijakému pošukovi. Ak si vážiš svoju slobodu a rešpektuješ súkromie svojich priateľov a rodiny, tak ti môžem ponúknuť funkčné alternatívy bez bonusu špicľovania.

      Dá sa komunikovať aj decentralizovane. Skype zabezpečuje všetku prevádzku vrátane hovorov cez svoje servery, tým sa pripravuješ o slobodu a všetky hovory sú nahrávané. Ja viem že nemáš čo skrývať, ale prečo svoje osobné hovory ponúknuť hocijakému pošukovi. Taký SIP zabezpečí len spojenie a hovor už prebieha priamo medzi užívateľmi. Nie že by sa to nedalo odchytiť, ale už to vyžaduje sofitikované technológie na sledovanie hovorov a lámanie hesiel, čo aj pri dnešnej výpočtovej sile nieje až také jednoduché.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: skype 17.03.2014 | 07:19
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
      ...Neviem však najsť na internete správny program Skype pre tento OS...

      hmm, choroba všetkých windowsákov. Iba hľadať aplikácie na nete a sťahovať do bezvedomia :) Skype netreba ťahať z netu. Síce je dostupné aj na oficiálnych stránkach Skype, ale táto verzia nefunguje dobre. Postup, ako Skype nainštalovať, som podrobne uviedol vyššie [príspevok 02.02, 12:06], platí aj pre Ubuntu 13.10.