Môže niekto poradiť postup, ako nainštalovať Debian 7.4 na počítač s Rocket Raid 2310 od HighPoint? Ďakujem
Môže niekto poradiť postup, ako nainštalovať Debian 7.4 na počítač s Rocket Raid 2310 od HighPoint? Ďakujem
Server debugpoint.com zverejnil oznámenie o dostupnosti MX Linuxu pre Raspberry Pi aj s inštalačnou príručkou.
TensorFlow je end-to-end open source platforma pre strojové učenie.
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Na vývojárskych stránkach IceWM (GitHub) sa odštartovala možnosť diskusie s vývojármi a komunitou okolo IceWM.
Open source ktorý naučí váš HW porozumieť hovorenej slovenčine, alebo rozprávať slovensky. Na spustenie slovenčiny su potrebný dobrovoľníci na zber a schvaľovanie obsahu https://commonvoice.mozilla.org/sentence-collector/#/
Prehľad dostupných jazykov https://commonvoice.mozilla.org/sk/languages
Výsledkom je open-source balík
STT = Speech-to-Textengine https://voice.mozilla.org/stt
TTS = Text-to-Speech https://voice.mozilla.org/tts
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Postup nieje moc triviálny čo pozerám.
Ďakujem za odkaz. Skutočne to nieje veľmi jednoduché :-( Niečo podobné som vygooglil aj ja, ale oba postupy sú písané asi pred 6-timi rokmi, naviac na stránke výrobcu sú drivery z roku 2007 a mám obavy, či by to fungovalo s novším kernelom. Zatiaľ som to riešil softvérovým Raid-om, ktorý som nastavil pri inštalácii Debianu. Uvidím, ako sa to bude správať.
Výrobca spomínal priamo v príručke že ovládače poskytol ako open source, takže je dôvodné podozrenie že sa dostali priamo do jadra. Keby si povedal že ako bol ten radič nastavený (RAID alebo ako jednoduchý doplnkový SATA radič) a ako ho našlo jadro, tak by sa dalo niečo poradiť.
Počítač sa používal ako databázový server s WinXP a fungoval tam Raid-1. Teraz by som tam chcel dať pomocou inštalačného CD Debian I386 7.4.0 netinst. Je tam základová doska Intel S3000AH a je na nej osadený RocketRaid 2310 - naň sú zapojené dva identické disky (žiadne ďalšie disky v PC nie sú). Cez RocketRaid Bios setting Utility - je nastavený Raid-1. Môj včerajší pokus s inštaláciou softverového raidu a inštaláciou Debianu sa tváril celkom funkčne a bežal až dodnes, pokiaľ som počítač nevypol, potom už nenabootoval. Dnes by som to celé chcel začať odznova a pokiaľ možno využiť ten hardverový raid, ale zatiaľ neviem, aký postup zvoliť pri inštalácii Debianu. V ktorom momente by mal rozpoznať, že tam je ten RocketRaid? Ďakujem vopred za každú radu.
Pokiaľ bol na tom stroji WinXP, tak nepredpokladám že by bolo potrebné dohľadávať či je daný radič plnohodnotný RAID radič alebo sa jednalo len o FAKE RAID. Takže ho prepni do mídu obyčajného diskového radiča a vytvor na ňom SW raid.
Ďakujem. Potvrdil si mi moje rozhodnutie, ktoré som nadobudol dnes po dlhšom googlení, napríklad aj na základe tohoto textu z nejakej staršej diskusie:
RocketRAID controllers are problematic because they are not true hardware RAID controllers but are FakeRAID (software) controllers requiring proprietary driver software. There have been many discussions about hardware RAID, Linux kernel software RAID and FakeRAID (in decreasing order of preference) in these fora over the past few years. I would recommend that you disable the RAID functionality on that card so that it is just acting as an expansion disk controller card and perform your install, configuring the system to use the Linux kernel software RAID.
Myslím, že to môžeme uzavrieť.