grafika a VmWarePlayer

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.03.2014 | 10:35
Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

V práci máme na počítačoch WIN7. Ja som si na jednom notebooku nainštaloval VmWarePlayer 6.01. V ňom mám edubuntu 12.04. Všetko funguje OK aj VmWareTools je v poriadku, problém je ak začnem používať aplikácie náročné na grafiku, napr. stellarium. Nefungujú ikony (vôbec ich nevidieť). Notebook má dve grafiky, jednu priamo v procesore a druhú 2GB AMD Radeon HD 7640G. Ako urobiť, aby mi pri používaní edubuntu v tom VmWarePlayeri fachcila ta lepšia grafika? Stroj je ProBook 4545s, štvorjadro AMD A8-4500M 1,9GHz, 6GB RAM, 700GB HDD, a duálna grafika AMD Radeon HD 7640G 2GB a 7650M.

"Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
    • RE: dualna grafika a VmWarePlayer 25.03.2014 | 14:08
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

      Trochu odbočím.

      Pre duálnu grafiku (Intel+NVIDIA) sa pod Windows 7 ponúka možnosť (v ovládacom paneli NVIDIA) nastavenia tých programov, ktoré budú výhradné spúšťané na výkonnejšej NVIDIA GPU.

      Tento AMD nemá náhodou tiež takúto možnosť (nastaviť spustenie VmWarePlayer cez tú výkonejšiu AMD) ??

      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • RE: dualna grafika a VmWarePlayer 25.03.2014 | 15:19
        Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

        Dakujem dodoedo za odpoved. skúšal som aj tuto moznost. Nejako to nefunguje. V edubuntu akoby to stale islo na tu jednoduchsiu grafiku. Napr. spominane stellarium stale ide bez ikon. Co s tym?

        "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
        • RE: dualna grafika a VmWarePlayer 25.03.2014 | 18:10
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

          Ďalšia možnosť je skúsiť Virtual Box od Oracle pre win7.

          A posledne skúsiť vlastný Windows Virtual PC

          http://www.dummies.com/how-to/content/how-to-create-a-virtual-machine-in-windows-7-using.html

          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • RE: dualna grafika a VmWarePlayer 26.03.2014 | 11:35
            Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

            Vďaka, dodoedo za odpoveď. Virtualbox už nepoužívam. Vlastný Windows Virtual PC ma nejako neláka. VmWarePlayer mi vyhovuje najviac. Má s tým niekto skúsenosť a môže poradiť?

            "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
            • RE: dualna grafika a VmWarePlayer 26.03.2014 | 12:23
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

              Jano,

              ja (bohužial) nemám, tu sa všade používa gnome-boxes, ktoré tu (Gnome 3) na to vyhovuje ...

              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."