Zdravim, ake zariadenie by ste mi odporucili do velkej plechovej budy s mnozstvom kovu vo vnutri.
Potrebujem pokryt cca 100m2. Diky moc
Zdravim, ake zariadenie by ste mi odporucili do velkej plechovej budy s mnozstvom kovu vo vnutri.
Potrebujem pokryt cca 100m2. Diky moc
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Budova pokrytá dookola ocel. plechom (hangár) pôsobí hlavne ako Faradayova klietka, ktorá všetko EMG žiarenie wi-fi routera absorbuje. Do toho pristupuje kolísanie signálu vo vnútri - interferencia vďaka vnútorným častiam z kovu a častí zariadení (ako píšeš). Mám trochu obavu (nepoznám samozrejme podrobnosti danej topológie), že je to problém pre to použiť iba 1 router s všesmerovým vyžarovaním. Samozrejme musíš to vyskúšať na reálnom mieste...
A prave preto chcem poradit s nejakym konkretnym typom routru co dokaze pracovat v takychto podmienkach. Samozrejme ze nie jeden ale predstavujem si repeatovat ho s druhymi.
Zákonite to nemusí pôsobiť ako klietka, Vf technika je ducharina a je nutné to skúsiť - tu ti impedančné diagramy asi nepomôžu :-)). Keďže hovoríš "nie" o jednom, tak skús si pozrieť riešenie so zariadením Z-com XG1000 a skúšaj
Dva roky som spravoval sieť ktorá bola v hale z 50% ocele. Bolo tam kopec strojov namačkaných na seba, že sa tam dvaja ľudia ani neobišli. Teda boli to vlastne dve podobné haly. Riešené to bolo v každej hale jednou smerovou anténou na stene skoro úplne pri streche. Na zber dát to stačilo, takže som nič ani neriešil, hoci niektoré mašiny mali biedny ping. Väčšie problémy spôsobovali Windejsi a stanice s usb routríkmi kde kapal ovládač. Jedna AP raz zhorela pri búrke, to bol celkom horor to v tej výške vymieňať. Plocha haly bola asi tak 1000m2, ale ako som písal nebola to čiste kovová hala.
U nás v práci máme celokovovú halu a internet valí, hoci aktívny je tam asi len jeden užívateľ.
Proste pokúsiť sa zamedziť strate signálu vhodnou polohou a nasmerovaním smerovej antény. Typ by som možno vyhrabal z emailov, až som ich nezmazal, to pozriem doma.
Bedna bol by som rad ak by si sa pozrel a vyhrabal. Lebo obavam sa ze asi ani ina moznost nieje.
Este dufam ze tam nebude problem s elektrikou lebo PoE tam natahovat bude mazec :)
ten Z-com
ma zaujal :) Vypada to celkom slusne.
Aký pôdorys má akože tá budova o ploche 100m2? V routroch sa nejak extra nevyznám, ale veď to je len 10x10m, 20x5m atď. To železo narobí až taký problém? Veď doma mám (v prerábanom dome) železnú sieťovinu pod omietkou a wifi mi bez antény pokryje celý dom (vo wifi je asi 4cm káblik, čo ešte funguje ako anténa :D a je uprostred domu a s pingom problém tiež nepociťujem) a chytám aj na záhrade. A dom má tých 100m2.
Uz som to vyriesil. Len som premiestnil router na vhodnejsie miesto a napojil cez PoE a slape to jak ma.
Ahoj.
Ak môžeš, udaj to "vhodnejšie miesto" trochu konkrétnejšie.
Zistil som ze tam bol celok slusny Netgear s 10 dBm antenou. Lenze bol v rohu haly a cca 4.5m nad zemou.
Kedze sa tam chodi s citackami barcode tak potrebuju byt online a nechytali signal a hlavne pod nou nie. Dal som ju do stredu haly a na uroven oci.
Signal chytaju este aj v druhej hale (je predelena).