Zdravim, ake zariadenie by ste mi odporucili do velkej plechovej budy s mnozstvom kovu vo vnutri.
Potrebujem pokryt cca 100m2. Diky moc
Zdravim, ake zariadenie by ste mi odporucili do velkej plechovej budy s mnozstvom kovu vo vnutri.
Potrebujem pokryt cca 100m2. Diky moc
Ako posunúť Zabbix na vyššiu úroveň alebo "Čo nenájdete v out of the box inštalácii" odprezentuje séria Zabbix webinárov v slovenčine.
Medzi témami nájdete napr. servisný strom, integráciu Openshift klastrov, monitoring SAP prostredia a iné.
Bola vydaná nová verzia Mageia 8, ktorá je nasledovníkom Mandriva Linuxu. K stiahnutiu sú aj Live ISO s desktopmi GNOME, Plasma a Xfce. Linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Server debugpoint.com zverejnil oznámenie o dostupnosti MX Linuxu pre Raspberry Pi aj s inštalačnou príručkou.
TensorFlow je end-to-end open source platforma pre strojové učenie.
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Budova pokrytá dookola ocel. plechom (hangár) pôsobí hlavne ako Faradayova klietka, ktorá všetko EMG žiarenie wi-fi routera absorbuje. Do toho pristupuje kolísanie signálu vo vnútri - interferencia vďaka vnútorným častiam z kovu a častí zariadení (ako píšeš). Mám trochu obavu (nepoznám samozrejme podrobnosti danej topológie), že je to problém pre to použiť iba 1 router s všesmerovým vyžarovaním. Samozrejme musíš to vyskúšať na reálnom mieste...
A prave preto chcem poradit s nejakym konkretnym typom routru co dokaze pracovat v takychto podmienkach. Samozrejme ze nie jeden ale predstavujem si repeatovat ho s druhymi.
Zákonite to nemusí pôsobiť ako klietka, Vf technika je ducharina a je nutné to skúsiť - tu ti impedančné diagramy asi nepomôžu :-)). Keďže hovoríš "nie" o jednom, tak skús si pozrieť riešenie so zariadením Z-com XG1000 a skúšaj
Dva roky som spravoval sieť ktorá bola v hale z 50% ocele. Bolo tam kopec strojov namačkaných na seba, že sa tam dvaja ľudia ani neobišli. Teda boli to vlastne dve podobné haly. Riešené to bolo v každej hale jednou smerovou anténou na stene skoro úplne pri streche. Na zber dát to stačilo, takže som nič ani neriešil, hoci niektoré mašiny mali biedny ping. Väčšie problémy spôsobovali Windejsi a stanice s usb routríkmi kde kapal ovládač. Jedna AP raz zhorela pri búrke, to bol celkom horor to v tej výške vymieňať. Plocha haly bola asi tak 1000m2, ale ako som písal nebola to čiste kovová hala.
U nás v práci máme celokovovú halu a internet valí, hoci aktívny je tam asi len jeden užívateľ.
Proste pokúsiť sa zamedziť strate signálu vhodnou polohou a nasmerovaním smerovej antény. Typ by som možno vyhrabal z emailov, až som ich nezmazal, to pozriem doma.
Bedna bol by som rad ak by si sa pozrel a vyhrabal. Lebo obavam sa ze asi ani ina moznost nieje.
Este dufam ze tam nebude problem s elektrikou lebo PoE tam natahovat bude mazec :)
ten Z-com
ma zaujal :) Vypada to celkom slusne.
Aký pôdorys má akože tá budova o ploche 100m2? V routroch sa nejak extra nevyznám, ale veď to je len 10x10m, 20x5m atď. To železo narobí až taký problém? Veď doma mám (v prerábanom dome) železnú sieťovinu pod omietkou a wifi mi bez antény pokryje celý dom (vo wifi je asi 4cm káblik, čo ešte funguje ako anténa :D a je uprostred domu a s pingom problém tiež nepociťujem) a chytám aj na záhrade. A dom má tých 100m2.
Uz som to vyriesil. Len som premiestnil router na vhodnejsie miesto a napojil cez PoE a slape to jak ma.
Ahoj.
Ak môžeš, udaj to "vhodnejšie miesto" trochu konkrétnejšie.
Zistil som ze tam bol celok slusny Netgear s 10 dBm antenou. Lenze bol v rohu haly a cca 4.5m nad zemou.
Kedze sa tam chodi s citackami barcode tak potrebuju byt online a nechytali signal a hlavne pod nou nie. Dal som ju do stredu haly a na uroven oci.
Signal chytaju este aj v druhej hale (je predelena).