Zdravim, ake zariadenie by ste mi odporucili do velkej plechovej budy s mnozstvom kovu vo vnutri.
Potrebujem pokryt cca 100m2. Diky moc
Zdravim, ake zariadenie by ste mi odporucili do velkej plechovej budy s mnozstvom kovu vo vnutri.
Potrebujem pokryt cca 100m2. Diky moc
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Fedora 40 definitívne opúšťa X a prechádza na wayland spolu s prechodom na Qt 6 a KDE Frameworks 6
Zdroj: Fedoraproject.org
V Auguste 2023 bola v open-source Greenie knižnici vydaná kniha s poradovým číslom 300. S pomocou voľne šíriteľných programov tak vznikli knihy v slovenčine, češtine a ďalších 8 jazykoch vrátane esperanta. Knihy sú v najrôznejších formátoch a dajú sa prečítať na PC či na čítačke jedným kliknutím. Okrem beletrie, poézie či odborných kníh pod knižnicu patrí aj hudobná kolekcia či hry.
Zdroj: Greenie knižnica
na základe uznesenia Európskeho parlamentu o stratégii v oblasti normalizácie pre jednotný trh je prijatá norma na zjednotenie nabíjacích zariadení do 100W v celej EU.
Zdroj: dsl.sk / EU
Nový návrh štandardu Web Environment Integrity API od zamestnancov spoločnosti Google má údajne zaručiť "dôveryhodnosť prostredia klienta". Ide o spôsob, ktorý môže webová stránka skontrolovať, či beží v nemodifikovanom prostredí (napríklad bez blokovania reklám).
Zdroj: github.com
Linus Torvalds sprístupnil prvú verziu linuxového jadra v septembri 1991. No chvíľu trvalo, kým vznikli distribúcie.
V 1992 vyšli binárky MCC Interim, TAMU, SLS, Yggdrasil a DLD, tie však neprežili.
Najstaršími sú Slackware a Debian.
Intel končí s vývojom minipočítačov NUC. Našťastie to nie je úplne stratené, vyzerá to tak, že vývoj a výrobu týchto minipc prevezme firma ASUS.
Zdroj: Root.cz
Pred pár dňami boli vydané nové verzie tejto rozšírenej linuxovej distribúcie s Cinnamon, Mate a Xfce. Prinášajú niekoľko vylepšení, čo sa týka vzhľadu aj funkčnosti.
Zdroj: https://linuxmint.com/
Za prvé dva týždne sa objavili nové verzie, hlavne distier postavených na Debian 12 Bookworm, ale i nové verzie nezávislých distribúcií.
Zdroj: web
Bola vydaná verzia 3.6 LTS modelovacieho nástroja Blender. Medzi novinkami nájdeme napríklad podporu ray tracingu na Intel Arc, simulačné nody a mnoho optimalizácií.
Zdroj: blender.org
Webový prehliadač Mozilla Firefox vo verzii 116 by mal priniesť pre používateľov Linuxu novinku.
Zdroj: https://www.phoronix.com/
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Budova pokrytá dookola ocel. plechom (hangár) pôsobí hlavne ako Faradayova klietka, ktorá všetko EMG žiarenie wi-fi routera absorbuje. Do toho pristupuje kolísanie signálu vo vnútri - interferencia vďaka vnútorným častiam z kovu a častí zariadení (ako píšeš). Mám trochu obavu (nepoznám samozrejme podrobnosti danej topológie), že je to problém pre to použiť iba 1 router s všesmerovým vyžarovaním. Samozrejme musíš to vyskúšať na reálnom mieste...
A prave preto chcem poradit s nejakym konkretnym typom routru co dokaze pracovat v takychto podmienkach. Samozrejme ze nie jeden ale predstavujem si repeatovat ho s druhymi.
Zákonite to nemusí pôsobiť ako klietka, Vf technika je ducharina a je nutné to skúsiť - tu ti impedančné diagramy asi nepomôžu :-)). Keďže hovoríš "nie" o jednom, tak skús si pozrieť riešenie so zariadením Z-com XG1000 a skúšaj
Dva roky som spravoval sieť ktorá bola v hale z 50% ocele. Bolo tam kopec strojov namačkaných na seba, že sa tam dvaja ľudia ani neobišli. Teda boli to vlastne dve podobné haly. Riešené to bolo v každej hale jednou smerovou anténou na stene skoro úplne pri streche. Na zber dát to stačilo, takže som nič ani neriešil, hoci niektoré mašiny mali biedny ping. Väčšie problémy spôsobovali Windejsi a stanice s usb routríkmi kde kapal ovládač. Jedna AP raz zhorela pri búrke, to bol celkom horor to v tej výške vymieňať. Plocha haly bola asi tak 1000m2, ale ako som písal nebola to čiste kovová hala.
U nás v práci máme celokovovú halu a internet valí, hoci aktívny je tam asi len jeden užívateľ.
Proste pokúsiť sa zamedziť strate signálu vhodnou polohou a nasmerovaním smerovej antény. Typ by som možno vyhrabal z emailov, až som ich nezmazal, to pozriem doma.
Bedna bol by som rad ak by si sa pozrel a vyhrabal. Lebo obavam sa ze asi ani ina moznost nieje.
Este dufam ze tam nebude problem s elektrikou lebo PoE tam natahovat bude mazec :)
ten Z-com
ma zaujal :) Vypada to celkom slusne.
Aký pôdorys má akože tá budova o ploche 100m2? V routroch sa nejak extra nevyznám, ale veď to je len 10x10m, 20x5m atď. To železo narobí až taký problém? Veď doma mám (v prerábanom dome) železnú sieťovinu pod omietkou a wifi mi bez antény pokryje celý dom (vo wifi je asi 4cm káblik, čo ešte funguje ako anténa :D a je uprostred domu a s pingom problém tiež nepociťujem) a chytám aj na záhrade. A dom má tých 100m2.
Uz som to vyriesil. Len som premiestnil router na vhodnejsie miesto a napojil cez PoE a slape to jak ma.
Ahoj.
Ak môžeš, udaj to "vhodnejšie miesto" trochu konkrétnejšie.
Zistil som ze tam bol celok slusny Netgear s 10 dBm antenou. Lenze bol v rohu haly a cca 4.5m nad zemou.
Kedze sa tam chodi s citackami barcode tak potrebuju byt online a nechytali signal a hlavne pod nou nie. Dal som ju do stredu haly a na uroven oci.
Signal chytaju este aj v druhej hale (je predelena).