Zdravim. Mam problem s detekciou monitora cez HDMI. Jedna sa o notebook Asus N56VV, ma 2x grafiku. Jednu v CPU i7-3630QM s grafikou HD Graphic 4000, a dalsiu externu Nvidia GT740. Nainstalovane mam ovladace iba pre Intelacku VGA. Po pripojeni D-Sub zdetekuje monitor, no pri pripojeni monitora cez HDMI nezdetekuje monitor. Skusal som aj cosi hladat na forach, vraj sa na tom pracuje. Nemate niekto navrh na vyriesenie problemu ? V ubuntu 13.04 live to dokazalo zdetekovat monitor, a pochybujem zeby mal predinstalovane Nvidia ovladace.
Archlinux problem s detekciou HDMI
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
prikladam vypis xrand
Teraz som si neni úplne istý, ale sa mi zdá že existujú HDMI okresané káble, ktorím chýbajú vodiče pre detekciu monitora. Ideálne by to bolo odskúšať s iným káblom.
Pouzivam redukciu HDMI to DVI pretoze monitor nema HDMI. Problem bol v nenainstalovanom ovladaci pre Nvidia kartu. Nainstaloval som nouveau ovladac, a teraz uz mam aj HDMI port, ale je tu problem s tym, ze po nastaveni rozlisenia a atd monitor je stale cierny a nic nezobrazuje. Kabel je dobry lebo pri pripojeni na raspberry-pi vsetko funguje
Žeby pracovná frekvencia? Skontroluj terajší výpis z xrandr a papiere k monitoru.
Manual ma 60Hz, ja som tiez nastavil 60Hz a ajtak to stale nefunguje. Nemozem ist ani za okraj obrazovky tam kde mam mat HDMI. HDMI ma byt nad hlavnym monitorom, ale nad hlavny sa nedokazem kurzorom dostat. akokeby grafika nevedela ani o tom ze tam ma byt dalsi monitor...
A dostáva ten monitor aj spracovateľný signál? Totižto neverím že pasívne redukcie medzi HDMI a DVI fungujú na všetkých typoch monitorov.
Ak tma pripojim raspberry-pi, vsetko funguje tak z toho vychadzam ze ano
V jednom prípade ho dostane, ale Ty sa pýtaš na druhý. Signály prúdiace z jednej grafickej karty na RPI sú rozpoznané a interpretované monitorom ktorý následne zobrazuje obraz. Signály prúdiace z druhej dvojkarty na notebooku niesú korektne rozpoznané monitorom, a tak sa na monitore nič nezobrazí. Dokonca asi ani žiadna hláška ako signal lost alebo out of sync. Alebo sa mýlim? Jediné na čom sa aspoň čiastočne dohodne notebook s monitorom je frekvenčný rozsah ktorý zvláda ten monitor, ak si tú tabuľku v xrandr neplnil sám. Ja som to zvykol robiť ak som chcel pozerať filmy bez resamplingu, ale môj vtedajší monitor bol na to priamo stavaný. Problém je v tom, že signál DVI-D a HDMI niesú na 100% kompatibilné. Kompatibilitu zaisťuje až prepnutie výstupnej jednotky ktorej HDMI výstup zdegraduje komunikačný protokol o nejakú verziu na DVI-D s pomocou prepnutia konfiguračných registrov v grafickej karte ovládačom.
V prípade aktívneho prevodníka by si tieto strasti nemal, ten však stojí tak 20x viac ako pasívna redukcia. Takže ak si to zhrnieme, tak to prepojenie nefunguje len na jednej kombinácii notebooku a jednej konkrétnej verzie distribúcie. Ale, na druhej strane s tým istým notebookom a na inej verzii distribúcie Ti to išlo rovnako dobre ako na úplne inej kombinácii SmartTV boxu a toho istého monitora s tou istou pasívnou kabelážou.
Takže vzhľadom na absenciu informácií sa dá poradiť iba porovnanie verzie ovládačov v jadre a xwindow medzi distribúciami na tom notebooku v obidvoch skúšaných distribúciách. Verzie ovládačov pre RPI asi nebude treba pozerať. Srdce RPI je SmartTV box s odladenými ovládačmi na maximum.