Zaujímavý článok o systemd, ktorý je častým ohnivkom sváru na našom linuxos.
Zaujímavý článok o systemd, ktorý je častým ohnivkom sváru na našom linuxos.
Ako je známe, distribúcia antiX 17 bola postavená ako systemd-free na Debian Stable. Pre priaznivcov Debian Unstable vytvorili vývojári antiXu 32 a 64-bit ISO z repozitárov Debian Sid s Kernel 4.15.14 a systed-free initom. ISO Net vyžaduje káblový Ethernet, kdežto Core by malo fungovať aj na Wifi. Tento nový Debian Sid flavoure je možné stiahnuť TU.
Aj keď príliš často nevidíme informácie o novinkách vývoja distribúcií Lubuntu a Lubuntu Next, vývoj prebieha a vývojár Simon Quigley zverejnil niekoľko noviniek o pripravovaných vydaniach. [...]
Je to veľmi jednoduché. Dozviete sa viac, než by ste čakali. Zistiť to môže veľmi jednoducho každý používateľ. Stačí, keď Facebook pár kliknutiami požiada o zaslanie kompletnej databázy informácií, ktoré o ňom doposiaľ nazbieral. Facebook prežíva jednu z najväčších káuz vo svojej histórii po tom, čo sa citlivé informácie o 30 miliónoch používateľov dostali do nepovolaných rúk. Hashtag #deletefacebook sa stal trendom a návštevníci najväčšej sociálnej siete sa čoraz častejšie pýtajú, čo všetko o nich vlastne vie.
Už o necelý mesiac sa v Bratislave uskutoční konferencia Bratislava OpenCamp 2018. Program už je takmer dokončený, dolaďujú sa už iba niektoré názvy prednášok. Môžete sa tešiť na témy ako cloud, kontajnery, Linux, alebo strojové učenie, Blokchain či WebAssembly.
Kali Linux a Debian sa pripojili ku Ubuntu a open Suse vo Windows Subsystem for Linux (WSL). To znamená, že je možné tieto distribúcie inštalovať v príkazovom riadku vo Windows 10 ako ostatné aplikácie pre Windows.
V súčasnosti už viac vývojárov vyvíja pre linuxové platformy ako pre MS Windows na desktopoch a aj serveroch. Rozsiahleho prieskumu sa zúčastnilo takmer 66 tisíc vývojárov. Priezkum prebiehal na Stack Overflow, fóra pre vývojárov s cieľom vzájomne si pomáhať pri riešení konkrétnych programátorských problémov.
Dnes prebehla migrácia na novšiu verzi Shakal CMS. Dnes môže dôjs ešte k pár menším pársekundovým výpadkom. Za výpadok sa ospravedlňujeme.
Vývojári Linuxovej distribúcie MX oznámili vydanie novej verzie MX-17.1.
Táto verzia obsahuje nedávno vydaný kernel, nový a vylepšený súbor aplikácií "MX apps" a aktualizované aplikácie vrátane Firefox 58 a LibreOffice 6.
Viac informácií TU.
Vyšiel nový program, ktorý umožňuje pomenovať priečinky (alias) a potom do nich prechádzať pomocou príkazu goto <alias>.
Cez tento víkend sa konal InstallFest 2018, videá z prednášok sú už online.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Finančne nás môžte podporiť cez PayPal:
Ďakujeme. Už som to čítal, aj tam odkazovaný článok, chvíľu som rozmýšľal či ma ten človek necituje, je to ako by som ho sám napísal. Inak v odkazovanom článku je odkaz na ďalší odkaz :)
Mne stačí že Linus a ďalší kerneláci sa zatiaľ k tomuto projektu stavajú bokom a nenechávajú si diktovať od Lennartových mazánkov čo majú robiť a čo všetko v jadre je zlé a ako to má byť správne.
Inak pozbierať Linusove výroky v komunikácií s vývojármi systemd by vydali na celkom peknú humornú brožúrku.
Ďakujem. Uvedený článok som čítal niekedy krátko po obede. Článok ma v sebe jedno zásadné posolstvo: ak sa človek bojí novinky ktorá urýchlila štart a zjednotila rozhranie konfigurácie štartu služieb, tak má na výber množstvo alternatív. Ak ich využije, tak príde o možnosť zbytočne sa rozčulovať a zaťahovať do žabomyších vojen ľudí čo nepovažujú prskanie na druhých za životný štýl.
Na túto tému som sa vyjadroval veľa krát.
Mne sa paci tato veta lebo pekne charakterizuje ich pracu:
Jemně mi to připomíná situaci, „co nového bychom ještě mohli do našeho produktu přidat, abychom měli zase na nějaký měsíc zábavu“.