systemd bedna a wlasaty

Sekcia: Ostatné 30.06.2014 | 19:54
Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

Zaujímavý článok o systemd, ktorý je častým ohnivkom sváru na našom linuxos.

Systemd na Root-e

"Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
    • RE: systemd bedna a wlasaty 30.06.2014 | 20:35
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Ďakujeme. Už som to čítal, aj tam odkazovaný článok, chvíľu som rozmýšľal či ma ten človek necituje, je to ako by som ho sám napísal. Inak v odkazovanom článku je odkaz na ďalší odkaz :)

      Mne stačí že Linus a ďalší kerneláci sa zatiaľ k tomuto projektu stavajú bokom a nenechávajú si diktovať od Lennartových mazánkov čo majú robiť a čo všetko v jadre je zlé a ako to má byť správne.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: systemd bedna a wlasaty 30.06.2014 | 20:38
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Inak pozbierať Linusove výroky v komunikácií s vývojármi systemd by vydali na celkom peknú humornú brožúrku.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: systemd bedna a wlasaty 30.06.2014 | 20:52
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Ďakujem. Uvedený článok som čítal niekedy krátko po obede. Článok ma v sebe jedno zásadné posolstvo: ak sa človek bojí novinky ktorá urýchlila štart a zjednotila rozhranie konfigurácie štartu služieb, tak má na výber množstvo alternatív. Ak ich využije, tak príde o možnosť zbytočne sa rozčulovať a zaťahovať do žabomyších vojen ľudí čo nepovažujú prskanie na druhých za životný štýl.

      Na túto tému som sa vyjadroval veľa krát.

    • RE: systemd bedna a wlasaty 01.07.2014 | 10:55
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Mne sa paci tato veta lebo pekne charakterizuje ich pracu:

      Jemně mi to připomíná situaci, „co nového bychom ještě mohli do našeho produktu přidat, abychom měli zase na nějaký měsíc zábavu“.