Zaujímavý článok o systemd, ktorý je častým ohnivkom sváru na našom linuxos.
systemd bedna a wlasaty
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Zaujímavý článok o systemd, ktorý je častým ohnivkom sváru na našom linuxos.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Vy daná bola LTS verzia Trisquel linux 11 pod gesciou Free Software Foundation. Trisquel 11.0 Aramo je postavený na Ubuntu 22.04 LTS s podporou do 2027.
Zdroj: Trisquel
Spoločnosť DreamWorks zverejnila zdrojové kódy svojho renderovacieho nástroja MoonRay pod open source licenciou Apache 2.0.
Zdroj: github.com
Nokia oznámila jeden z prvých lacných smartfónov so systémom Android navrhnutých na opravu doma, čo používateľom umožňuje vymeniť batériu za menej ako päť minút v spolupráci s iFixit.
Zdroj: odkaz
Špecifická distribúcia pre staré počítače, ktorá bola na puppy linuxe. Posledná verzia je z 30.1.2023.
Legacy OS je postavený na antiX / Debian Bullseye 64 Bit a momentélne je vo vývoji aj 32bitová verzia
Zdroj: Legacy OS
Tomáš Matějíček vydal nové verzie Slax v dvoch edíciách, 15.0.1 postavený na Slackware a Slax 11.6.0 na stabilnom Debiane.
Zdroj: Slax.org
Samsung vydal odporúčania na optimalizáciu MySQL pre beh na SSD. V dokumente uvádza aj benchmarky.
Zdroj: Samsung Semiconductor
15.1.2023 bola vydaná tretia minoritná verzia MX linux 21.
Zdroj: MX Linux
Vývojári linuxovej distribúcie OpenMandriva predstavili užívateľom novú rolling-release edíciu s názvom ROME. Táto edícia OpenMandrivy má vyplniť priestor medzi stabilnou a vývojovou vetvou s častejšími aktualizáciami softvérových balíčkov.
Zdroj: LinuxExpress
Po dlhej dobe bola dnes uvoľnená nová verzia Retro Virtual Machine(2.1.0). Jedná sa o veľmi zaujímavý emulátor ZX Spectra a jeho klonov. Okrem iných noviniek, dokáže nová verzia emulovať aj Sega Master System. Okrem podpory Windows a MacOS, je Retro Virtual Machine samozrejme dostupný aj pre Linux.
Zdroj: Retro Virtual Machine
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Ďakujeme. Už som to čítal, aj tam odkazovaný článok, chvíľu som rozmýšľal či ma ten človek necituje, je to ako by som ho sám napísal. Inak v odkazovanom článku je odkaz na ďalší odkaz :)
Mne stačí že Linus a ďalší kerneláci sa zatiaľ k tomuto projektu stavajú bokom a nenechávajú si diktovať od Lennartových mazánkov čo majú robiť a čo všetko v jadre je zlé a ako to má byť správne.
Inak pozbierať Linusove výroky v komunikácií s vývojármi systemd by vydali na celkom peknú humornú brožúrku.
Ďakujem. Uvedený článok som čítal niekedy krátko po obede. Článok ma v sebe jedno zásadné posolstvo: ak sa človek bojí novinky ktorá urýchlila štart a zjednotila rozhranie konfigurácie štartu služieb, tak má na výber množstvo alternatív. Ak ich využije, tak príde o možnosť zbytočne sa rozčulovať a zaťahovať do žabomyších vojen ľudí čo nepovažujú prskanie na druhých za životný štýl.
Na túto tému som sa vyjadroval veľa krát.
Mne sa paci tato veta lebo pekne charakterizuje ich pracu:
Jemně mi to připomíná situaci, „co nového bychom ještě mohli do našeho produktu přidat, abychom měli zase na nějaký měsíc zábavu“.