systemd bedna a wlasaty

Sekcia: Ostatné 30.06.2014 | 19:54
Avatar Ján Šuvada Mint 17.3 KDE, Windows 10  Používateľ

Zaujímavý článok o systemd, ktorý je častým ohnivkom sváru na našom linuxos.

Systemd na Root-e

• RE: systemd bedna a wlasaty 30.06.2014 | 20:35
      Avatar bedňa antiX, Devuan, LegacyIce  Administrátor

Ďakujeme. Už som to čítal, aj tam odkazovaný článok, chvíľu som rozmýšľal či ma ten človek necituje, je to ako by som ho sám napísal. Inak v odkazovanom článku je odkaz na ďalší odkaz :)

Mne stačí že Linus a ďalší kerneláci sa zatiaľ k tomuto projektu stavajú bokom a nenechávajú si diktovať od Lennartových mazánkov čo majú robiť a čo všetko v jadre je zlé a ako to má byť správne.

Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: systemd bedna a wlasaty 30.06.2014 | 20:38
      Avatar bedňa antiX, Devuan, LegacyIce  Administrátor

Inak pozbierať Linusove výroky v komunikácií s vývojármi systemd by vydali na celkom peknú humornú brožúrku.

Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: systemd bedna a wlasaty 30.06.2014 | 20:52

Ďakujem. Uvedený článok som čítal niekedy krátko po obede. Článok ma v sebe jedno zásadné posolstvo: ak sa človek bojí novinky ktorá urýchlila štart a zjednotila rozhranie konfigurácie štartu služieb, tak má na výber množstvo alternatív. Ak ich využije, tak príde o možnosť zbytočne sa rozčulovať a zaťahovať do žabomyších vojen ľudí čo nepovažujú prskanie na druhých za životný štýl.

Na túto tému som sa vyjadroval veľa krát.

• RE: systemd bedna a wlasaty 01.07.2014 | 10:55
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS obcas Kubuntu  Administrátor

Mne sa paci tato veta lebo pekne charakterizuje ich pracu:

Jemně mi to připomíná situaci, „co nového bychom ještě mohli do našeho produktu přidat, abychom měli zase na nějaký měsíc zábavu“.

Linux without fckin systemd