transparentnosť na slovensku - aktuálne
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Bola vydaná verzia 4.0 modelovacieho a renderovaciehho nástroja Blender. Veľké množstvo zmien bolo zapracované hlavne v renderovacom backende Cycles, Vylepšenia v rozhraní sa týkajú hlavne animácie. Minimálna verzia OpenGL pre toto vydanie je 4.3.
Zdroj: blender.org
Nová verzia linuxového jadra prináša lepšie zabezpečenie pre procesory Intel a širšiu podporu hardvéru.
Zdroj: 9to5Linux
Bola vydaná verzia 3.12 programovacieho jazyka Python. Medzi novinkami nájdeme napríklad flexibilnejšie parsovanie f-stringov, subinterpretery s vlastným GIL, alebo rôzne optimalizácie. Viacej informácii nájdete v zozname noviniek.
Zdroj: python.org
Na rozdiel od KDE, ktoré opúšťa x11 a prechádza na ešte nie úplne doladený wayland, xfce necháva podporu wayland len neoficiálne.
Zdroj: xfce.org
Fedora 40 definitívne opúšťa X a prechádza na wayland spolu s prechodom na Qt 6 a KDE Frameworks 6
Zdroj: Fedoraproject.org
V Auguste 2023 bola v open-source Greenie knižnici vydaná kniha s poradovým číslom 300. S pomocou voľne šíriteľných programov tak vznikli knihy v slovenčine, češtine a ďalších 8 jazykoch vrátane esperanta. Knihy sú v najrôznejších formátoch a dajú sa prečítať na PC či na čítačke jedným kliknutím. Okrem beletrie, poézie či odborných kníh pod knižnicu patrí aj hudobná kolekcia či hry.
Zdroj: Greenie knižnica
na základe uznesenia Európskeho parlamentu o stratégii v oblasti normalizácie pre jednotný trh je prijatá norma na zjednotenie nabíjacích zariadení do 100W v celej EU.
Zdroj: dsl.sk / EU
Nový návrh štandardu Web Environment Integrity API od zamestnancov spoločnosti Google má údajne zaručiť "dôveryhodnosť prostredia klienta". Ide o spôsob, ktorý môže webová stránka skontrolovať, či beží v nemodifikovanom prostredí (napríklad bez blokovania reklám).
Zdroj: github.com
Linus Torvalds sprístupnil prvú verziu linuxového jadra v septembri 1991. No chvíľu trvalo, kým vznikli distribúcie.
V 1992 vyšli binárky MCC Interim, TAMU, SLS, Yggdrasil a DLD, tie však neprežili.
Najstaršími sú Slackware a Debian.
Intel končí s vývojom minipočítačov NUC. Našťastie to nie je úplne stratené, vyzerá to tak, že vývoj a výrobu týchto minipc prevezme firma ASUS.
Zdroj: Root.cz
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Ak sa nemýlim tak to založil/i majiteľ ESET-u, a čo mám info ako to vyzerá u nich vo firme tak by to malo mať šancu na úspech.
Stránka hovoriaca o transparentnosti je väčšia ako môj monitor, a ten javascript ju neumožňuje posúvať do strán. Takže je transparentne nečitateľná. Je to naozaj ako z esetu?
sranda vec čo dokážu moderné webové technológie. je to pekné, no... mne na tom napríklad nefunguje zoom poriadne :)
Myšlienka to môže byť pekná. Ale vyjadriť jednu vetu na jednu stránku je umenie ktoré vyrástlo z podhubia powerpointu. To, že sa tie stránky nezmestili na obrazovku je len čerešnička na torte.
Načo je pekná myšlienka keď ju nevieme vyjadriť?
PS: Like na facebooku dnes už nič neznamená, a twitter je médium na krátke myšlienky ktoré ani nestihnú dozrieť. Dozreté sa do twítu nezmestia. Ale, žiaľ sú to jediné médiá ktoré je dnešná mládež schopná sledovať. Okrem *tube.
Mne to na mojej Opere 12.16, Opere 25 a Iceweasel 31 funguje ok.
Môj názor je taký, že ak niekto niečo chce zmeniť, tak určite to nespraví cez FaceBook. Pri tom sedí len masa pasívnych klikačov páči sa mi to.
Zachránime učiteľa a zmeníme celý svet, kulové Jasánek. Nezmení sa nič, začnite sa samovzdelávať, začnite od seba, hľadajte informácie a nepomáhajte naivným pokusom, to nestojí za vašu námahu.Obetujte čas užitočným veciam, to je jediné čo dokáže túto posratú dobu zmeniť.
Hasta la vista.