OS: PC - Fedora 17, phone LG-P760 - Android 4.0.4
Na telefonu jsem nainstaloval a spustil FTP-server. PC je připojený kabelem k routeru, telefon přes WiFi. Z PC jsem se zkoušel připojit jednak zadáním adresy FTP serveru v Nautilu - Připojit k serveru, jednak přes webový prohlížeč. Spojení nefunguje. Zkoušel jsem ještě ve firevallu zaškrtnout ftp přenosy, ale bez úspěchu. Díky za radu.
Ak sa môžem spýtať, prečo by si to chcel riešiť cez FTP? Na androidu si instalni trebárs: AirDroid a máš vybavené.
AirDroid má jeden pro mne zásadní problém. V prostředí prohlížeče Firefox je možné přetahovat pouze soubory, nikoli celé adresáře. Zřejmě by byl nutný Google Chrome podobně jako u jiných obdobných androidích aplikací pro transfer dat.
Pokiaľ viem, tak vypínanie aplikácií je prirodzenou vlastnosťou Androidu brániacou vzniku napríklad NAS založených na Androide. Takže, otoč smer synchronizácie dát.
Zrejme nejaký bug, skúšal som iný FTP server z hlavy to nedám a išlo to v pohode.
Ak sa smiem spýtať, ako dlho vydržala tá aplikácia zabezpečujúca server na pozadí?
To som len nainštaloval spustil, posťahoval súbory a vypol, takže s nejakým behom na pozadí nemám skúsenosti. Od natívných aplikácií na Androide je utilitka GNU Utilits alebo tak nejak sa to volá a tá beží natívne ako na hocijakom inom Linuxe. Android som opustil, tak názvy len lovím z pamäte, ale +- to tak je. Pod GNU utils ide veľa veľa vecí s GNU projektu, malo to okolo 150MB.
Áno. Pokiaľ beží program na popredí, tak obvykle nie je ukončený. A pokiaľ program beží na pozadí, tak sa mu po chvíli stane niečo zlé. To však nie je bug, ale vlastnosť.
To je pravda a Android má len nejakú pseudo prácu na pozadí a v skutočnosti je aplikácia často mŕtva.
od toho su sluzby/services.
Robí to aj daemonom ktoré voláš služby/services. Dosť to bolo nepríjemné keď mi Android zhadzoval napríklad sshd. O sambe ani nehovorím, zbytočne by som sa opakoval. Proste, ak aplikácia zmizne z popredia, tak po chvíli zomrie. Trošku je nelogická výnimka pri ikonke v informačnej oblasti, ale tá neplatí vždy.
to je jedno, mne to vysvetlovat nemusis.
"Services are not meant to be killed. They are meant to run in background as long as we want it to."
to ze mu ich odstreli, je zalezitost nedostatocneho hardwaru. teda ak to ma ako service. Ak to ma ako Activity, tam nie je sa co cudovat a hrat prekvapeneho, ze je po case dana aktivita v haji.
+ samozrejme moze danemu servicu nastavit, aby system danu service spustil okamzite ako to bude mozne, po tom co bola odstrelena pre nejaku pricinu (nedostatok pamate...)
U mňa to bola mašinka s 1G RAM bez spustených doplnkových programov. Kde sa tam môže vyskytnúť nedostatok prostriedkov? Škoda reči. Keď sa raz pozrieš ako to funguje v reále, tak možno pochopíš.
mozno ta vianocny duch osvieti a pochopis o com som pisal. eod.
Európska komisia zistila , že vianočný duch svieti neekonomicky a preto ho zakázala. Od teraz podľa nariadenia EU môže chodiť len Led Duch v úspornom režime.
Viem, písal si o teórii z marketingových letákov.
Zkoušel jsem dvě různé aplikace FTP serveru, obě bezvýsledně. Nevím, jestli někde nedělám chybu. Není třeba nutné ještě něco povolit nebo doinstalovat?
Připojení z terminálu vypadá úspěšně (prosím omluvte švédštinu :-).
[norrsken@norrsken ~]$ wget ftp://192.168.1.101:2221
--2014-12-22 23:03:04-- ftp://192.168.1.101:2221/
=> ".listing"
Ansluter till 192.168.1.101:2221... ansluten.
Loggar in som anonymous... Inloggad!
==> SYST ... färdig. ==> PWD ... färdig.
==> TYPE I ... färdig. ==> CWD behövs inte.
==> PASV ... färdig. ==> LIST ... färdig.
[ <=> ] 1 755 --.-K/s på 0,05s
2014-12-22 23:03:04 (34,6 KB/s) - ".listing" sparades [1755]
Tog bort ".listing".
Skrev HTML-iserat index till "index.html" [2869].
SAMOVOLNE VYRIEŠENÉ...
Linux je fantastický. Má schopnost sebereflexe a problém vyřeší sám. Už to šlape i z Nautilu...