nikde na nete neviem najst wordlist v slovencine co pouzivaju slovaci alebo kludne aj cesi ako hesla... nemate daco take?
WORDLISTY
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
nikde na nete neviem najst wordlist v slovencine co pouzivaju slovaci alebo kludne aj cesi ako hesla... nemate daco take?
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Verzia 5.0 webového frameworku Django prináša radu noviniek. Medzi inými sa tu nachádza podpora generovaných polí modelov, generované default hodnoty na úrovni databázy alebo aj zjednodušený rendering formulárov. Nová verzia podporuje Python 3.10, 3.11, a 3.12.
Zdroj: djangoproject.com
Bola vydaná verzia 4.0 modelovacieho a renderovaciehho nástroja Blender. Veľké množstvo zmien bolo zapracované hlavne v renderovacom backende Cycles, Vylepšenia v rozhraní sa týkajú hlavne animácie. Minimálna verzia OpenGL pre toto vydanie je 4.3.
Zdroj: blender.org
Nová verzia linuxového jadra prináša lepšie zabezpečenie pre procesory Intel a širšiu podporu hardvéru.
Zdroj: 9to5Linux
Bola vydaná verzia 3.12 programovacieho jazyka Python. Medzi novinkami nájdeme napríklad flexibilnejšie parsovanie f-stringov, subinterpretery s vlastným GIL, alebo rôzne optimalizácie. Viacej informácii nájdete v zozname noviniek.
Zdroj: python.org
Na rozdiel od KDE, ktoré opúšťa x11 a prechádza na ešte nie úplne doladený wayland, xfce necháva podporu wayland len neoficiálne.
Zdroj: xfce.org
Fedora 40 definitívne opúšťa X a prechádza na wayland spolu s prechodom na Qt 6 a KDE Frameworks 6
Zdroj: Fedoraproject.org
V Auguste 2023 bola v open-source Greenie knižnici vydaná kniha s poradovým číslom 300. S pomocou voľne šíriteľných programov tak vznikli knihy v slovenčine, češtine a ďalších 8 jazykoch vrátane esperanta. Knihy sú v najrôznejších formátoch a dajú sa prečítať na PC či na čítačke jedným kliknutím. Okrem beletrie, poézie či odborných kníh pod knižnicu patrí aj hudobná kolekcia či hry.
Zdroj: Greenie knižnica
na základe uznesenia Európskeho parlamentu o stratégii v oblasti normalizácie pre jednotný trh je prijatá norma na zjednotenie nabíjacích zariadení do 100W v celej EU.
Zdroj: dsl.sk / EU
Nový návrh štandardu Web Environment Integrity API od zamestnancov spoločnosti Google má údajne zaručiť "dôveryhodnosť prostredia klienta". Ide o spôsob, ktorý môže webová stránka skontrolovať, či beží v nemodifikovanom prostredí (napríklad bez blokovania reklám).
Zdroj: github.com
Linus Torvalds sprístupnil prvú verziu linuxového jadra v septembri 1991. No chvíľu trvalo, kým vznikli distribúcie.
V 1992 vyšli binárky MCC Interim, TAMU, SLS, Yggdrasil a DLD, tie však neprežili.
Najstaršími sú Slackware a Debian.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
12345, heslo, NBUSR123, meno domáceho miláčika, totoniktoneuhadne, jbmnt...
napriklad tuto
adobe? vav... ešte tak nájsť linuxáka alebo jablkistu, čo si dá heslo flashplayer :D
dik,zaujimavy link... ja som napr. prekvapeny ,ze v prvej 20tke nie je 147852 .. :-))
Slovenský worslist je súčasťou slovenskej lokalizácie, pridáva slovenský slovník aplikáciám kontrolujúcim gramatiku a nájdeš ho v každej rozumnej distribúcii.
Na WPA/WPA2? počet znakov(od-do?)?
Pre "pomalé" zariadenie mám s menami, asi aj nejaké zdrobneniny + asi aj nejaký anglický odpad (8-15znakov), tuším aj dátumy za posledných 100rokov(všetky variácie dmr,drm,mrd,mdr,rdm,rmd)-8miestne,a ešte mená + odpad (6-7znakov)+cislo pre dosiahnutie 8miest...
Odfiltruj kalendáre, zoznamy prezývok, zdrobnenín, nejaké slovníky gramatiky a máš.
hej, skusam jednu wifi s WPA2.
mohol by si zdielat tie 8miestne a tie pre "pomale" zariadenia.. :-))
Na sviatkoch? Dosť ťažké pre závisláka ktorý nemá internet zdarma na týždeň alebo dva po dobití kreditu. To WPA2 nedáš ani do troch kráľov. Ale dosť veľa návodov pre script kiddies spomína napríklad VPS ktoré je deravé ako rešeto.
cez zimu sa moc toho neda, siel by som lyze-avsak musim setrit koleno tento rok, ktore mi asi odhnilo po skuskovom v minulom roku...
tym vps myslis virtual private server? ci nieco ine?
Nie, pise androidom a cez klaavesnicu nevidi na displej, myslel WPS
Tie nove routre tam uz mavaju Lock ,,,,,,
Je jedno čo som s tým myslel. Ak tie návody ktorých je plný internet nenašiel, tak je táto téma zbytočná. A skôr mi smrdí volavkou z PZSR keďže má niekto pod nosom návod a ajtak žiada o navádzanie.
neziadam o navadzanie, hladal som daky rozumny wordlist... a ak si myslel WPS,tak cez to to nepojde... (skor som rozmyslal,ze odporucas,ze sa mam hrat s dacim inym)
Ako som už spomínal, tak wordlist si mal ešte pred položením tejto otázky. Takže Ti odporučím hrať sa s niečím iným.
pouzi bruteforce. lol
1. Stále nenapísal, čo chce lámať a aké dlhé heslo očakáva, a čo k tomu používa.
2. Bruteforce ja náročný na čas(dlhé heslá, pomalý hash) a generuje príliš veľa odpadu. Chce slovník, lebo sa nechce zapodievať testovaním hesiel ako aaaaaaab aaaaaaaac aaaaaaaad ...