ubuntu

Sekcia: Ostatné 02.03.2015 | 09:28
ondrej   Návštevník

Pred par rokmi som skusal linux- Ubuntu. Islo normalne, nainstalovane programy sa dali spustit. Teraz skusam znova prejst na linux(UBUNTU), no instalaciou programov som zistil, ze sa vobec nedaju spustit. O com je potom vlastne LINUX o krase, ci o funkcnosti. Ved to je nenormalne, aby tie programy, ktore su v repozitaroch neisli spustit. LINUXACI vyvojari-dajte sa aspon kus dokopy- zmensite pocet prostredi KDE,GNOME, a vseliakych inych- a robte, tak aby sa programy dali spustit. A nie urobite novu verziu a v tej neide skoro nic.Baf. Nakopte- konecne WIN do zadku!

    • RE: ubuntu 02.03.2015 | 09:40
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      A jéje, tak toto je novinka :)

      Ako si inštaloval Ubuntu?

      Ako si inštaloval programy?

      Ako spúšťaš programy?

      Windows sme nakopali do zadku už dávno :)

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: ubuntu 10.04.2015 | 18:20
        Avatar Ondrej   Návštevník

        A jéje Ubuntu 1404LTD na prd! Stara 8 ide ovela lepsie!

        • RE: ubuntu 10.04.2015 | 19:49
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Vyčerpávajúca odpoveď.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: ubuntu 02.03.2015 | 09:47
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      S tým že Ubuntu (asi Unity) je naprd to vieme.

      Aj súhlasím s tými prostrediami. Neviem načo sa vôbec niekto papral s nejakým fakeovým gnome2 ala Mate. Prostredí je ako húb po daždi a stále asi nestačí.

      • RE: ubuntu 02.03.2015 | 10:12
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

        Pretoze sloboda vyvojarov? Krasa GNU/Linuxu je prave v tom ze sa moze ktokolvek zobrat a dorobit si do systemu cokolvek co uzna za vhodne a samozrejme, nasledne to aj zverejnit. A dalsi ludia zas maju slobodu to pouzivat (alebo nepouzivat).

        Mne osobne Unity na niektore implementacie vyhovuje, som pre to opravneny prikazovat zvysku komunity co ma pouzivat? A co ked mi je na dalsie implementacie vhodne nenasadit ziadne GUI, mam tam nasadzovat tvrdohlavo Unity? Takisto ako nasadzujem na pomalsie stroje xfce ci este lahsie prostredia, ak to situacia vyzaduje. Uz aj v Microsofte pochopili ze cesta jedinym prostredim nie je spravna (vid, klasicky win, metro, powershell) - to ze to zase spravili klasicky naprd, je druha vec :)

        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
        • RE: ubuntu 02.03.2015 | 11:13
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          Netvrdím nič o slobode a pod. Chápem tvoj názor ale skôr som narážal že tá sloboda má aj svoje nevýhody.

          Keď si každý spraví nejaké prostredie tak mi to je u prdele ale pokiaľ ho ešte aj implementujú do "svojej rodiny" - viď fakeMate tak to ma štve lebo potom je linux zaprasený rôznymi nezmyslami. Načo máme toľko zobrazovacích serverov?

          Mir, XOrg, Wayland...

          Tak dokončím konečne Wayland alebo prekopem XOrg a je vystarané.

          Právé preto aj súhlasím s vyjadrením zakladateľa témy:

          LINUXACI vyvojari-dajte sa aspon kus dokopy- zmensite pocet prostredi KDE,GNOME, a vseliakych inych

          Zasa to že mu nejde niečo spustiť je fakt jeho chyba ako dole spomína Borg.

          • RE: ubuntu 02.03.2015 | 11:44
            Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

            Na tvoje poziadavky su uz davno odpovedou distra - niektorym sa to dari lepsie, niektorym horsie. Ako chces donutit vyvojarov, ktori prispievaju do kodu dobrovolne, za svoje naklady, aby vyvijali softvery ktore niekto urci ze toto su tie akuratne spravne, bez toho aby si ich obmedzil na ich vlastnej slobode?

            Prispievatelia do OSS nie su viazani nicim a urcite sa na ne nevztahuje model vyvojarska firma (OSS projekt) - zamestnanec (prispievatel do OSS) a tym padom nikomu nic nedlzia, a uz vobec nie cloveku typu zakladatela temy, ktory ocakava od linuxu ze to bude windows zadarminko a ked je s niecim nespokojny, tak namiesto hladania riesenia bude vyblakovat na linuxovych forach svoje uletene nazory. Takehoto cloveka poslu doprdele aj ako platiaceho zakaznika v ktorejkolvek firme.

            git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
            • RE: ubuntu 02.03.2015 | 11:47
              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

              Mám ti pravdu povedať, nebavý ma táto debata. Nie že by si ma nudil ty ale súhlasím s tvojimi vyjadreniami ale tak isto aj s mojimi a chcem aby sa vniesol poriadok do chaosu aký tu vládne teraz.

    • RE: ubuntu 02.03.2015 | 10:09
      Avatar samalama   Návštevník

      instalaciou programov som zistil, ze sa vobec nedaju spustit

      boha jeho, dalsi genius...

    • RE: ubuntu 02.03.2015 | 10:27
      Avatar borg Fedora  Administrátor

      najlahsie je zvalit svoju neschopnost na ineho. neinstaluj si linux.

    • RE: ubuntu 02.03.2015 | 10:55
      Avatar Martin   Návštevník

      je fakt, že niektoré programy nainštalované cez centrum software nefungujú správne alebo vôbec. A niektoré spôsobujú pád celého systému. A to je veľmi veľmi zlé. Ťažko sa to potom vysvetľuje niekomu koho presvedčíš na linux, že ono to síce funguje perfektne ale...

    • RE: @ondrej 02.03.2015 | 11:39
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

      Ale ste sa do neho (ondreja) všetci pustili.

      :-(

      Ondrej nie je vinný tým, že je malo informácií pre lamov (nováčikov), ktorí samozrejme svoje PC-skúsenosti čerpajú JEDINE z MS Windows OS, lebo iné sa na zakl. školách, firmách, domácnostiach ani NEPOUŽÍVA!

      Valí si to slovač doma na Sony PS, windows games a prípadne vo firmách používa nevedomky nejaké to windows-client do ..nix!?

      ..... a pritom stačí tak kurevsky málo, aby sa nám nováčik, ktorí nechápe ten výpad neurazil, a pod., VEĎ stačí mu (ondrejovi) jednoducho odpovedať, že nám dal málo info, musí poskytnúť VIAC INFORMÁCIÍ (zadefinovať ktoré) o svojom veľkom probléme.

      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • RE: @ondrej 02.03.2015 | 11:51
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

        Pritom staci tak kurevsky malo, aby sa nas novacik spytal ako clovek, a nie ako hoviadko - vlastne on sa ani nespytal, on iba nainstaloval, neslo, tak si prisiel vyliat svoje ukrivdene srdiecko na forum, kde ocivdne zodpovedame za vyvoj a smerovanie minimalne polovice linuxovych distribucii a ubuntu prioritne ;)

        Su urcite zasady slusnosti - ak nieco od niekoho chcem tiez nepridem ako velka voda s krikom ako je to vsetko nahovno a ako zrovna ten clovek moze za vsetky krivdy sveta, iba ze by som ho chcel totalne znechutit a vytrollovat ;)

        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • P.S.: @ondrej 02.03.2015 | 11:41
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

      A ak by to bol náhodou troll, veď to sa ľahko zbadá.

      ;-)

      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • RE: ubuntu 02.03.2015 | 11:47
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

      Osobne som nezaznamenal pády alebo nefunkčnosť nejakých aplikácií nainštalovaných z Centra softvéru ani na Kubuntu 12.04/14.04, ani na Xubuntu 14.04. Faktom je, že Ubuntu + Unity má neskutočne veľa chýb a už dávno to nie je distro určené pre začiatočníkov. Je to škoda, na Ubuntu som začínal a bol to ozaj vyladený a dobrý OS. Vývojári ho riadne zmršili a z Ubuntu sa stal ťažkopádny systém.

      • RE: ubuntu 02.03.2015 | 15:19
        Avatar Martin   Návštevník

        tak skus napríklad minitube. alebo vytvoriť nový projekt v openshot a uložiť ho. :-)

        • RE: ubuntu 02.03.2015 | 15:43
          Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

          Openshot som nikdy nepoužíval ale Minitube funguje bezchybne + bezchybne videá aj uloží (testované na Kubuntu 12.04/14.04) :)

    • RE: ubuntu 02.03.2015 | 15:55
      Avatar xhc Debian /AwesomeWM  Používateľ

      linux nie je centralizovaný a v tejto chvíli neviem, či by som na tom niečo chcel meniť...    ale ak hovoríš, že ti programy v repo ubuntu nejdú spustiť, chyba je 100 až 1000 % na tvojej strane :-)

      History: Ubuntu 5.04 -> Kubuntu 5.10-7.10 -> OpenSuSE 10.3-11.3 /KDE | 2012-2013 Arch Linux /AwesomeWM
      • RE: ubuntu 02.03.2015 | 19:46
        Avatar Martin   Návštevník

        teraz neviem či to myslíš vážne alebo ironicky :-)

    • RE: ubuntu 22.04.2015 | 11:01
      Avatar Mato   Návštevník

      Ako to vlastne je s Unity na Ubuntu? Ked som si nainstaloval 12.04, tak ako prvu vec som doinstaloval GNOME Classic a Unity odinstaloval. Jednoducho som bol lenivy zvykat si na nieco nove. Takze ake chyby alebo problemy su tam?

      • RE: ubuntu 22.04.2015 | 12:02
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Pokiaľ nemáš chorobu magnetických rúk tak žiadne.

        Skús si na seba prikladať železné predmety a pokiaľ budú držať, navštív lekára :)

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: ubuntu 22.04.2015 | 13:37
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Predpokladám, že Ti nejde len o vyvvolanie flame pomocou oživenia starého vlákna. Takže si to zhrnieme. Nikto okrem Teba nevie aké máš preferencie, tak si urob LiveCD, LiveDVD alebo LiveUSB a vyskúšaj čo Ti bude vyhovovať. Na výber sú nielen deriváty Ubuntu, ale aj iné distribúcie. Takže, smelo do toho a pol je hotovo. A potom rýchle od toho.

        • RE: ubuntu 22.04.2015 | 21:58
          Avatar Mato   Návštevník

          Len nahodou som narazil na tuto stranku a po precitani tohto vlakna som mal pocit, ze s Unity su nejake problemy. Asi som to len zle pochopil...