Emblémy Xubuntu - kde je uložená informácia?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.04.2015 | 23:22
pablo   Návštevník

Ahojte všetci.

Neviem v akej miere je užívateľmi Xubuntu využívaná možnosť dekorovania ikoniek foldrov, súborov a odkazov pomocou emblémov, ja to občas použijem na označenie dôležitých ikoniek, resp. aby som bol upozornený na nejakú vlastnosť foldra alebo súboru...

Zaujímalo by ma, v ktorom konfiguráku je umiestnená informácia o použitých emblémoch - je to vhodné odložiť v prípade, že som prinútený z nejakého dôvodu preinštalovať OS a aj v prípade, že chcem skopírovať na iný počítač množstvo foldrov a súborov aj s tým označením (nemusí to byť len Xubuntu, funguje to aj s inými distribúciami Linuxu, ak je doinštalovaný správca súborov Thunar).

Viete ma niekto usmerniť, kde mám hľadať súbor, v ktorom to je uložené?

Pokúšal som sa to nájsť, ale bezvýsledne - pátral som v konfigurákoch Thunaru, ale tam som to nenašiel...

    • RE: Emblémy Xubuntu - kde je uložená informácia? 01.05.2015 | 13:38
      Avatar Mike Stuffel   Návštevník

      Informacia o embleme alebo ikone je ulozena v metadatach pristupuje sa k nim cez prikaz dufam ze som to napisal spravne

      gvfs-set-attribute ~/fotky -t stringv metadata::emblems new urgent

    • RE: Emblémy Xubuntu - kde je uložená informácia? 01.05.2015 | 15:13
      Avatar pablo   Návštevník

      Mike Stuffel,

      vďaka za poskytnutie rady, poskytol si mi príkaz na NASTAVENIE emblému cez príkazový riadok.

      Mňa však zaujímalo, ktorý súbor mám skopírovať a uložiť, aby sa mi zobrazili po novej čistej inštalácii OS ikonky s rovnakým nastavením emblémov ako som mal pred inštaláciou.

      Zistil som, že to nie je až také jednoduché ako som si myslel, ale prišiel som na to, že ak si odložím obsah foldra

      $HOME/.local/share/gvfs-metadata

      tak nájdem po inštalácii OS a skopírovaní do rovnakého foldra všetky emblémy, ktoré som mal nastavené.

      Vzhľadom na to, že uvedený folder obsahuje v podstate hromadu binárnych súborov väčšinou bez zmysluplného názvu, je dosť ťažké nájsť len ten jeden, v ktorom to je uložené (ale dá sa to vylučovacou metódou alebo metódou pokusov a omylov).

      Pre adminov:

      Považujte tému za vyriešenú!

    • Téma vyriešená! 04.05.2015 | 14:38
      Avatar pablo   Návštevník

      Pre adminov:

      Téma je vyriešená!