Zdravim. Potreboval by som pouzivat nieco taketo. Nemate niekto skusenosti pod linuxom, najlepsie xbmc? Prip. nieco zo svk. obchodu odporucte.
Dik!
Zdravim. Potreboval by som pouzivat nieco taketo. Nemate niekto skusenosti pod linuxom, najlepsie xbmc? Prip. nieco zo svk. obchodu odporucte.
Dik!
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Na vývojárskych stránkach IceWM (GitHub) sa odštartovala možnosť diskusie s vývojármi a komunitou okolo IceWM.
Open source ktorý naučí váš HW porozumieť hovorenej slovenčine, alebo rozprávať slovensky. Na spustenie slovenčiny su potrebný dobrovoľníci na zber a schvaľovanie obsahu https://commonvoice.mozilla.org/sentence-collector/#/
Prehľad dostupných jazykov https://commonvoice.mozilla.org/sk/languages
Výsledkom je open-source balík
STT = Speech-to-Textengine https://voice.mozilla.org/stt
TTS = Text-to-Speech https://voice.mozilla.org/tts
Za hodinu začína online virtuálne stretnutie ľudí z odboru IT bezpečnosti KyberKatovna 7 (zplošťujeme křivky)
NodeGUI slúži na písanie multiplaformných desktopových aplikácií v Node.js a CSS. Beží na QT 💚, nepotrebuje Chromium, takže je nenáročné na procesor a pamäť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
myslis toto https://www.alza.sk/logitech-wireless-touch-keyboard-k400-plus-cz-d2734930.htm?o=1?
Len na ebayi to je cca 4x lacnejsie takze to asi nebude chciet ;)
Mám niečo podobné. Touchpad nie je moc citlivý, jedno tlačítko (na hlasitosť) sa mi zasekáva, občas mi vypadne vypínač (čo mi je jedno keďže to v pohotovosti vydrží 2 týždne) a hrká v tom baterka z mobilu. Multimediálne tlačítka boli v mojom prípade rozpoznané nez čachrov-machrov, okrem jednej trojkombinácie. Písať sa na tom síce dá, ale len ako na telefóne s QWERTY klávesnicou. Teda palcami. Čisto čínsky tovar veľa krát nepotrebuje ovládače a funguje hneď po vybalení a pripojení. Pre nich je ekonomicky efektívnejšie nemať potrebu pridať CDčko. Ale, na druhú stranu zas z rovnakého dôvodu trpí mechanické spracovanie.
Ja som za to moje dal cca 18USD pred pár rokmi, ale ten tvoj má polovičnú cenu. Ja by som doň išiel, keby som už nemal niečo podobné. Len jedna vec sa mi nepáči. RF člen je pod krytom, to je trošku nepohodlné. Ale Ty budeš mať baterku uchytenú aby nehrkala.
diky za odpovede, vyskusam objednat a poviem vam to tu potom
Ja som pred troma rokmi kúpil toto a funguje to out of box. Plus je tam laserová dióda, takže sa to dá použiť ako ukazovátko a má aj úložný priestor na prijímač, aby si ho pri prenášaní nestratil.
A povie mi niekto na co sa to da realne pouzit? Ved normal klavesnica nieje zla :)
Napadlo Ťa niekedy že normálna veľká klávesnica a myš sa moc nehodí na ovládanie multimediálneho centra, a že káblová klávesnica je na to naozaj nevhodná? Nie každý je nacapený pred telkou tak blízko aby mu dočiahli káble, a nie každý má kam odložiť takú normálnu opachu vedľa kresla.
Ehm, uz som pochopo.
Ako píše WlaSaTy k MM centrum, ale dá sa to použiť aj k telefónu.
v tetovacom studiu pocas tetovania dostanes do ruky malu klavesnicku a na telke si pustis z 1TB disku vyber filmov alebo muziky podla tvojho uvazenia, plus ak si pustis web browser, tak mas poruke rovno aj mysku na to, aby si sa tam vedel orientovat. 5h sediet je vela a nie kazdemu sa chce citat si
osobne pouzivam toto, odpada mi nutnost mat na gauci polozeny mimo mobilu a ovladaca dalsi kram.
Tak ten bezdrôtový Logitech K400, odkaz na ktorý ti dal samalama používam spolu s Raspberry PI na ovládanie XBMC pod linuxom a funguje bez problémov. Výhodou je spoločný dongl pre klávesnicu i touchpad, pretože sa ušetrí jedno USB na flashku, inak by som obsadil na Raspberry PI obidva dostupné USB porty.
Testoval som to aj v Raspbiane (upravený Debian pre Raspberry PI) a funguje to tiež bez problémov.