Zdravim. Potreboval by som pouzivat nieco taketo. Nemate niekto skusenosti pod linuxom, najlepsie xbmc? Prip. nieco zo svk. obchodu odporucte.
Dik!
Zdravim. Potreboval by som pouzivat nieco taketo. Nemate niekto skusenosti pod linuxom, najlepsie xbmc? Prip. nieco zo svk. obchodu odporucte.
Dik!
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Bola vydaná verzia 4.0 modelovacieho a renderovaciehho nástroja Blender. Veľké množstvo zmien bolo zapracované hlavne v renderovacom backende Cycles, Vylepšenia v rozhraní sa týkajú hlavne animácie. Minimálna verzia OpenGL pre toto vydanie je 4.3.
Zdroj: blender.org
Nová verzia linuxového jadra prináša lepšie zabezpečenie pre procesory Intel a širšiu podporu hardvéru.
Zdroj: 9to5Linux
Bola vydaná verzia 3.12 programovacieho jazyka Python. Medzi novinkami nájdeme napríklad flexibilnejšie parsovanie f-stringov, subinterpretery s vlastným GIL, alebo rôzne optimalizácie. Viacej informácii nájdete v zozname noviniek.
Zdroj: python.org
Na rozdiel od KDE, ktoré opúšťa x11 a prechádza na ešte nie úplne doladený wayland, xfce necháva podporu wayland len neoficiálne.
Zdroj: xfce.org
Fedora 40 definitívne opúšťa X a prechádza na wayland spolu s prechodom na Qt 6 a KDE Frameworks 6
Zdroj: Fedoraproject.org
V Auguste 2023 bola v open-source Greenie knižnici vydaná kniha s poradovým číslom 300. S pomocou voľne šíriteľných programov tak vznikli knihy v slovenčine, češtine a ďalších 8 jazykoch vrátane esperanta. Knihy sú v najrôznejších formátoch a dajú sa prečítať na PC či na čítačke jedným kliknutím. Okrem beletrie, poézie či odborných kníh pod knižnicu patrí aj hudobná kolekcia či hry.
Zdroj: Greenie knižnica
na základe uznesenia Európskeho parlamentu o stratégii v oblasti normalizácie pre jednotný trh je prijatá norma na zjednotenie nabíjacích zariadení do 100W v celej EU.
Zdroj: dsl.sk / EU
Nový návrh štandardu Web Environment Integrity API od zamestnancov spoločnosti Google má údajne zaručiť "dôveryhodnosť prostredia klienta". Ide o spôsob, ktorý môže webová stránka skontrolovať, či beží v nemodifikovanom prostredí (napríklad bez blokovania reklám).
Zdroj: github.com
Linus Torvalds sprístupnil prvú verziu linuxového jadra v septembri 1991. No chvíľu trvalo, kým vznikli distribúcie.
V 1992 vyšli binárky MCC Interim, TAMU, SLS, Yggdrasil a DLD, tie však neprežili.
Najstaršími sú Slackware a Debian.
Intel končí s vývojom minipočítačov NUC. Našťastie to nie je úplne stratené, vyzerá to tak, že vývoj a výrobu týchto minipc prevezme firma ASUS.
Zdroj: Root.cz
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
myslis toto https://www.alza.sk/logitech-wireless-touch-keyboard-k400-plus-cz-d2734930.htm?o=1?
Len na ebayi to je cca 4x lacnejsie takze to asi nebude chciet ;)
Mám niečo podobné. Touchpad nie je moc citlivý, jedno tlačítko (na hlasitosť) sa mi zasekáva, občas mi vypadne vypínač (čo mi je jedno keďže to v pohotovosti vydrží 2 týždne) a hrká v tom baterka z mobilu. Multimediálne tlačítka boli v mojom prípade rozpoznané nez čachrov-machrov, okrem jednej trojkombinácie. Písať sa na tom síce dá, ale len ako na telefóne s QWERTY klávesnicou. Teda palcami. Čisto čínsky tovar veľa krát nepotrebuje ovládače a funguje hneď po vybalení a pripojení. Pre nich je ekonomicky efektívnejšie nemať potrebu pridať CDčko. Ale, na druhú stranu zas z rovnakého dôvodu trpí mechanické spracovanie.
Ja som za to moje dal cca 18USD pred pár rokmi, ale ten tvoj má polovičnú cenu. Ja by som doň išiel, keby som už nemal niečo podobné. Len jedna vec sa mi nepáči. RF člen je pod krytom, to je trošku nepohodlné. Ale Ty budeš mať baterku uchytenú aby nehrkala.
diky za odpovede, vyskusam objednat a poviem vam to tu potom
Ja som pred troma rokmi kúpil toto a funguje to out of box. Plus je tam laserová dióda, takže sa to dá použiť ako ukazovátko a má aj úložný priestor na prijímač, aby si ho pri prenášaní nestratil.
A povie mi niekto na co sa to da realne pouzit? Ved normal klavesnica nieje zla :)
Napadlo Ťa niekedy že normálna veľká klávesnica a myš sa moc nehodí na ovládanie multimediálneho centra, a že káblová klávesnica je na to naozaj nevhodná? Nie každý je nacapený pred telkou tak blízko aby mu dočiahli káble, a nie každý má kam odložiť takú normálnu opachu vedľa kresla.
Ehm, uz som pochopo.
Ako píše WlaSaTy k MM centrum, ale dá sa to použiť aj k telefónu.
v tetovacom studiu pocas tetovania dostanes do ruky malu klavesnicku a na telke si pustis z 1TB disku vyber filmov alebo muziky podla tvojho uvazenia, plus ak si pustis web browser, tak mas poruke rovno aj mysku na to, aby si sa tam vedel orientovat. 5h sediet je vela a nie kazdemu sa chce citat si
osobne pouzivam toto, odpada mi nutnost mat na gauci polozeny mimo mobilu a ovladaca dalsi kram.
Tak ten bezdrôtový Logitech K400, odkaz na ktorý ti dal samalama používam spolu s Raspberry PI na ovládanie XBMC pod linuxom a funguje bez problémov. Výhodou je spoločný dongl pre klávesnicu i touchpad, pretože sa ušetrí jedno USB na flashku, inak by som obsadil na Raspberry PI obidva dostupné USB porty.
Testoval som to aj v Raspbiane (upravený Debian pre Raspberry PI) a funguje to tiež bez problémov.