nie som root

Sekcia: Ostatné 30.09.2015 | 11:35
caopyp   Návštevník

Ahoj potrebujem nainštalovat program na školské pc ktore su pripojene na spoločný server  debian 8 nie som root a neviem ako to nainštalovat bez toho, nainštaloval som synaptic ale nemam heslo roota nieviete ako sa to da obisť ? keby som sa vypnol internet a instaloval z .deb suborov ? skuste poradiť chcel by som naištalovat wine alebo playonlinux zo zadu obrazvky je setobox dalo by sa instalovat doma a niejak nakopirovat ?

    • RE: nie som root 30.09.2015 | 12:01
      Avatar borg Fedora  Administrátor

      dlho som nevidel takyto prispevok. chod za spravcom siete :D

    • RE: nie som root 30.09.2015 | 12:41
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Chces parit nejaku LAN-ku? Ak hej tak nasleduj kroky ktore ti predostril borg.

      Pre taketo pripady je byt za dobre so spravcom ;)

      • RE: nie som root 30.09.2015 | 23:01
        Avatar caopyp   Návštevník

        :) to sa nedá :D chcem rozbehnúť cs1.6 mam tušenie že bola urobena original na linux ale neviem najsť alebo keby sa dalo dajak naištalovať doma wine a cez registere prekopirovať potom hmm ? 

        • RE: nie som root 01.10.2015 | 01:34
          Avatar samalama   Návštevník

          tolko hodin a ty este nespis...?!

        • RE: nie som root 01.10.2015 | 08:15
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          CS 1.6 bola portovana na linux uz davnejsie. Uz je aj CS: GO portovane. Staci instalnut na PC STEAM, prihlasit sa a pokial ju mas kupenu tak instalnut. Samo ze potrebujes prava ;)

    • RE: nie som root 07.10.2015 | 12:46
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      skus si vyhladat navod ako zresetovat root heslo na linuxe (google rad pomoze)

      -

      alebo vyskusaj dat nabootovat domapripraveny linux z usb-cka ako live obraz, v ktorom uz budes mat wine aj CS nainstalovane

      -

      ALE predpokladam ze tam mate iba thin klientov co tahaju OS z obrazu na serveri, takže to asi len tak lehko nepojde

      -

      myslim ze to je presne ciel pridelovania len urcitých práv urcitým užívateľom a ponechanie práv roota len pre admina

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: nie som root 07.10.2015 | 17:08
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Ak by to bola fyzická inštalácia na lokálny disk, tak ho za to veľmi rád porieši učiteľský zbor.

        • RE: nie som root 07.10.2015 | 19:30
          Avatar samalama   Návštevník

          ucitelsky zbor si ma take veci poriesit ty amater...

          • RE: nie som root 07.10.2015 | 20:36
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Áno, pochopiteľne. Zoberie si ťa do zborovne, začne výsluch, spíše poznámky k vyjadreniu pre rodiča, a zašle im to aj s faktúrov za opravu. To nepoznáš, ty si vždy sekal dobrotu. V škole, a aj v práci zo stiahnutým chvostom. A vyvádzať chodíš len do vôd anonymného internetu.

            A pod dobrotou nemyslím perník.

            • RE: nie som root 07.10.2015 | 21:58
              Avatar samalama   Návštevník

              samozrejme ze si to nepochopil, ty akoze vseved. ucitelsky zbor si to ma poriesit tak, aby k tomu vobec nedoslo...

              • RE: nie som root 08.10.2015 | 07:20
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Učiteľský zbor vybere najprijateľnejšie riešenie ktoré má priaznivý pomer cena/výkon. Absolútne pokrytie o ktorom hovoríš ty nie je vždy možné. Mám jeden príklad: Na istej škole zapichol žiak svoju učiteľku nožíkom. Aj keby kontrolovali zbrane, tak by bola pravdepodobnosť že bude mať nekovovú bodnú zbraň. Jediný spôsob ako na istotu predchádzať niečomu takémuto by bolo preventívne odstránenie všetkých údov schopných držať bodnú zbraň. A tento typ tvojho stopercentného riešenia je podľa mňa blbosť. Ale ak súhlasíš s tvojími stopercentnými riešeniami, tak sa stav na chirurgii. Prepošlú ťa na iné oddelenie.

                PS: ten príklad nie je vymyslený. Stalo sa to na škole v SR, vedľa chemickej fabriky, oproti Bielemu Krížu. A bola to lúpežná vražda.

    • RE: nie som root 08.10.2015 | 07:02
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Nainštaluj si ho lokálne.

      apt-get download wine

      dpkg -i --force-not-root --root=$HOME wine_číslo_verzie.deb

      číslo_verzie si nahraď za číslo verzie Wine čo sa ti stiahlo do domovského adresára.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org