Arch Linux

Sekcia: Ostatné 08.10.2015 | 06:40
Avatar josua   Používateľ

Zdravim, nasiel by sa tu niekto, kto je profik v Arch linuxe. Zhaname do nasho teamu cloveka, ktory vie nakonfigurovat a naprogramovat uplne vsetko.

    • RE: Arch Linux 08.10.2015 | 07:16
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Čo je to za tím?

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Arch Linux 08.10.2015 | 07:19
        Avatar josua   Používateľ

        jedna sa o to ze dokoncujeme startup, je to pc s nazvom xerry. A chcel by som tam prichystat buduci rok ako jednu z alternativ linux os, ale s logom xerry, ako vlasny os.

        proste to nakonfigurovat tak aby to bolo pre uzivatelom easy a kompatibilne s vsetkymi platformami co su na trhu.

        • RE: Arch Linux 08.10.2015 | 08:25
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          Ake parametre ma mat ten xerry?

          • RE: Arch Linux 08.10.2015 | 08:37
            Avatar josua   Používateľ

            bude to postavene na inteloch od celeronu po icore7 jedna sa o toto http://www.startitup.sk/article/detail/ar2930-xerry-slovensky-dreveny-pocitat-co-konkuruje-apple    a zaroven chystame aj vlasne nas serveri

            • RE: Arch Linux 08.10.2015 | 08:44
              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

              Zaujimave. To uz si clovek nebude moct ani len buchnut po skrinke :)

              Na tie NASka som zvedavy...

              • RE: Arch Linux 08.10.2015 | 08:47
                Avatar josua   Používateľ

                to ano to nebude, tak co sli by ste s nami do toho?

                • RE: Arch Linux 08.10.2015 | 08:48
                  Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                  Co sa tyka programovania tak ja urcite nie. Pockaj si na vacsich machrov.

                  • RE: Arch Linux 08.10.2015 | 08:50
                    Avatar josua   Používateľ

                    na zaciatok hladam niekoho kto by vedel zostavit os tak ako by som si to predstavoval, to by ste vedeli?

                    • RE: Arch Linux 08.10.2015 | 10:24
                      Avatar samalama   Návštevník

                      zostavit os tak ako by som si to predstavoval

                      co si mam pod tym predstavit?

                    • RE: Arch Linux 08.10.2015 | 10:29
                      Avatar samalama   Návštevník

                      imho vymyslat vlastnu distribuciu je blbost. kto sa o to bude potom starat, vyvijat? aj tak si to potom ludia bubu preinstalovavat na to, co poznaju. takze staci to urobit 100% kompatibilne s linuxom, teda pouzit komponenty, ktore maju kvalitne a stabilne ovladace. a ako default tam hodit hocijaku distribuciu (alebo konkretne ubuntu, ked uz su z neho vsetci taki posrati)...

                      • RE: Arch Linux 08.10.2015 | 12:14
                        Avatar tatar   Návštevník

                        presne tak ako pise samalama, urobte si nejaky graficky design a zabalte do do balicka ktory tam nainsatlujete. hotovo, ziadna vlastna distribucia, nik to nebude udrziavat.

                        • RE: Arch Linux 08.10.2015 | 17:28
                          Avatar WlaSaTy   Návštevník

                          Trošku poopravím. Vybrať grafickú tému, pribaliť vytvorené pozadie a zabaliť do metabalíka. V tom bol dobrý Stano.

                    • RE: Arch Linux 08.10.2015 | 10:38
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                      Mno. Najprv by si mohol špecifikovať čím to má konkurovať Apple. Mini PC sú v už roky rokúce predaji, a drevená skrinka je znakom zelenej technológie len pre hippsterov. Recyklované železo po ukončení životnosti má nízky výkon s vysokým príkonom a súčasná bezolovnatá spájka je kapitola sama o sebe. Tá len zabezpečí že železo spoľahlivo zomre.

                      Ak by tam bola nová doska s minimálne dvoma SATA diskami (hoci aj notebookovými), a malo by to napájanie z NB adaptéra, tak by som porozmýšľal.

              • RE: Arch Linux 08.10.2015 | 09:24
                Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                Ale môžeš ho rituálne spáliť.

                Ináč super, presne nad takýmto uvažujem že si spravím ako HTPC, a ešte uvažujem nad zakomponovaním PC do stola ktorý bude dať zdvíhať aby som stále nesedel za kompom :-)

        • RE: Arch Linux 08.10.2015 | 11:05
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Vlastné distro nie je problém poskladať. Inak odkiaľ si? Ja bývam pri Trenčíne.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Arch Linux 08.10.2015 | 15:12
            Avatar samalama   Návštevník

            a z ktorej distribucie poskladas to akoze vlastne distro?

            • RE: Arch Linux 08.10.2015 | 18:13
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Každá majoritná distribúcia má dobre zdokumentovaný vývoj a nástroje na forknutie si vlastnej distribúcie. Otázka balíčkov je zložitejšia, ale to zas závisí na tom či si to chceš baliť sám a použiť skripty z majoritnej distribúcie, alebo len použiješ zdroje majoritnej distribúcie. Samozrejme pokiaľ si toto celé chceš riešiť sám, znamená to veľký tím ľudí.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: Arch Linux 08.10.2015 | 18:29
                Avatar samalama   Návštevník

                a toto by si nazval novou distribuciou?

                pre firmu, ktora chce predavat hw, je "vlastna" distribucia uplne na nic. to by musela mat fest pridanu hodnotu, aby to stalo zato...

                • RE: Arch Linux 08.10.2015 | 18:32
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  Ja som z odkazovaného startupu pochopil, že ide hlavne o to aby to dobre vyzeralo a bolo pod hlavičkou projektu. Mrkni si ten článok, teda nieje to tam priamo napísané, ale z kontextu mi to príde jasné.

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Arch Linux 09.10.2015 | 19:59
      Avatar Darthvader   Návštevník

      Co takto Opensuse Studio, vyskladat sa da lahko vlastne distro vratane nazvu atd.

      • RE: Arch Linux 10.10.2015 | 00:58
        Avatar lucifer235   Návštevník

        no byt mnou tak by som predaval len tie krabice , bez HW a bez SW , taktiez by som okamzite zrusil poznamku ze konkurencia Apple , ... a tak isto by som skusil ako je ten material nehorlavy pri pripadnom skrate nechcenom ci .. a urcite ako bolo spominane vyssie VETRACIE otvory . 

        • RE: Arch Linux 10.10.2015 | 12:05
          Avatar josua   Používateľ

          dakujem za reakcie a pripomienky, je to na dost dlhu debatu a viacej nazorov je fajn. V podstate ide o to zobrat nejaku distribuciu a dat ju pod logo, samozrejme skompletizovat to aby bo bolo kompatibilne s androidom, windowsom a apple. urobit system friendly easy. a tiez nezabudnut na to aby boli update uplne jednoduche.

          • RE: Arch Linux 11.10.2015 | 12:30
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Takže, všetko ostatné ide bokom. Ostáva len pôvodná otázka, kto vytvorí nepotrebný fork distribúcie a bude sa oň starať.