V minte je možnosť po určitaj dobe prihlásiť vybraného používateľa. Najkratšia doba je 10 sekund. Neviete kde by sa mohol dať tento parameter zmeniť? Vďaka.
Časové prihlásenie
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
V minte je možnosť po určitaj dobe prihlásiť vybraného používateľa. Najkratšia doba je 10 sekund. Neviete kde by sa mohol dať tento parameter zmeniť? Vďaka.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ide o čiastkovú časť, ktorú riešia z dôvodu monopolného spravania sa v Appstore.
Zdroj: Európska Komisia
Bot využívaný na útoky proti mnohým štátnym inštitúciam v celej Európe dosiahol novú veľkosť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Toto závisí od nastavenia konkrétneho display managera. Ale timeout by som nevypínal, prídeš o elegantný spôsob prihlásiť sa ako ty, a nie ako hosť s minimálnymi právami. Aby si zas nemal otázku aká sa tu mihla pred časom, o odmazaní nejakých dát z disku.
Ide mi len o skrátenie času. Na grub customizer stačia 2 sekundy. Na prihlásenie je 10 trochu moc. Je to v podstate len kozmetická úprava, ale aj tak si myslím že za dve sekundy stihnem reagovať myšou.
Ak sa za dve sekundy stihneš prihlásiť iba myškou, tak máš prázdne heslo. Ak máš navyše zapnutý napríklad sshd, tak už niekomu sponzoruješ bitcoiny a rozosielaš spam. Ale to je vedľajšie.
Môžeš sa pozrieť na voľbu AutoLoginDelay.
http://wiki.ubuntu.cz/nezni%C4%8Diteln%C3%BD_desktop?s[]=autologin
Pozri Nastavení automatického přihlášení
Ja nemám prázdne heslo, lebo som správca, manželka tiež nemá prázdne, ale má povolené automatické prihlásenie. Po spustení pc na 1 sekundu nabehne grub customizer a po sekunde MDM login manager. Po desiatich sekundach sa bez zadania hesla prihlási manželka, alebo mám možnosť v priebehu tejto doby klinúť na svoje meno a zadať heslo. Tých desať sekund je spodok, menej sa navoliť nedá. Nie je to nič dôležité, ale štvrtina času od zapnutia PC po nabehnutie systému je MDM countdown. A to je trochu srandovné.
Takže MDM a nie KDM. Škoda že si to neprezradil skôr, nemusel som strácať čas s KDM. Ohľadne MDM, pozri sa do /etc/mdm že čo tam máš.
A ten vtip, že myšou stihneš napísať heslo do dvoch sekúnd je rovnako dobrý ako ochrana vecí tvojej manželky.
Ďakujem, asi to bude to na čo som sa pýtal, doma pozriem. Mimochodom, nemusíš stihnúť napísať do dvoch sekúnd heslo, stačí do dvoch sekúnd kliknúť na patričné meno zo zoznamu používateľov a odpočítavanie sa samozrejme zastaví. Čo sa týka ochrany vecí v počítači, tak nevidím dôvod chrániť prístup k opere heslom. Jediný dôvod na dve kontá je rozdielna synchronizácia s mobilom. Inak nič.
Fotky z dovolenky, záložky, kontakty, ... ale to sú vaše dáta. Nie moje. Nakoľko si ich ceníš, na toľko ich chrániš.