Remote Desktop - presmerovanie PTS do TTY

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.12.2015 | 09:32
Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

Ahojte pani, aby som nejak na uvod vysvetlil, co potrebujeme je nasledovne: mame jeden comp v praci cez RGB prepojeny s velkym televizorom.

Toto PC sme chceli povodne ovladat cez Remote Desktop, ale tak, aby sme videli aktivitu zaroven aj na TV (nieco na sposob teamviewer - len ten sme nechceli pouzit).

Problem je, ze Remote Desktop ide cez PTS, t.j. pseudoterminal session a nie cez klasicke TTY, ktore v pripade serveru a TV bezi tusim na TTY4 ...

je mozne nejako nalinkovat tuto konektivitu, alebo je vyhodnejsie pouzit VNC, prip. teamviewer?

Vdaka! a s kym sa necitam do sviatkov, tak zelam pohodove vianocne sviatky a vela stromcekov pod vianocnym darcekom ;)

  • RE: Remote Desktop - presmerovanie PTS do TTY 21.12.2015 | 10:02
   Avatar WlaSaTy   Návštevník

   Skús to vysvetliť zrozumiteľnejšie. Prepojenie cez RGB sa používalo vo VGA alebo SCART kábli. ten druhý robil problémy ak človek nedokázal prinútiť videokartu na príslušné rozlíšenie (napr. pal). Remote desktop je zo sveta microsoft. Nejaký opajcnutý server pod linuxom bežal ako nádstavba nad vnc ktorý sprístupňoval x session. O jakom prepojení sériáku s pseudoterminálom to hovoríš?

   • RE: Remote Desktop - presmerovanie PTS do TTY 21.12.2015 | 11:57
    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

    ano, je to VGA, ako vravis. podla terminalu som videl, ze ten remote desktop ide cez /dev/pts/3 , my sme klasicky sli cez bezne pouzitie (si pri tom PC) cez tty4 (neviem, ako to presne cele vyjadrit :) ). No skusime to dat cez VNC, ak nepomoze, tak sa da TW.

    • RE: Remote Desktop - presmerovanie PTS do TTY 21.12.2015 | 13:45
     Avatar WlaSaTy   Návštevník

     Stále ti nerozumiem. Do počítača máš zapojený televízor namiesto monitora. Na monitore máš naštartované grafické sedenie sediace na /dev/tty4 (štvrtá konzola) a program umožňujúci pripojenie bežnej windowsovej mašiny cez RDP klienta máš spustený cez /dev/pts/3 (tretí pseudoterminál, pravdepodobne SSH session).

     Naozaj bude jednoduchšie povoliť ovládanie vzdialenej plochy cez VNC, a vykašľat sa na tú zabugovanu emuláciu RDP servra ktorá ajtak pod linuxom využíva VNC server, a prekladá VNC protokol do RDP protokolu. A to s tým linkovaním jedného tty na druhé je blbosť.

  • RE: Remote Desktop - presmerovanie PTS do TTY 21.12.2015 | 10:41
   Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

   Použil by som VNC.

   Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org