automount, fstab

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.02.2016 | 15:54
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

ahojte mam taky mensi problem s automatickym pripajanim diskov

v fstab mam jednoduchy zapis podla UUID

http://pastebin.com/gFegeTsW

ale pro restarte systemu mi nepripoji jeden disk SATA (sdb1)

ostatne ale pripoji

ale ked zadam prikaz "mount -a" tak ho pripoji bezproblemov

sdb2 je usb externy disk

sbd1 je pripojeny cez sata kablik

jedna sa o OrangePi dosku na ktorej bezi debian

ziadne chyby v dmesg ani v logoch som nenasiel

robim nieco zle ?

P.S. ano viem ze to mountujem do /home a je to odveci ale vyhovuje mi to tak

Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: automount, fstab 11.02.2016 | 16:06
      Avatar misopo   Návštevník

      Ahoj, ak chces pouzivaty automounter tak zapis v fstab je zbytocny,

      ak fstab tak si skontroluj poradie ci sa nesnazi pripojit mountpoint do priecinka na mounte ktory sa mountne az po nom.

      • RE: automount, fstab 11.02.2016 | 16:11
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        neviem co je automounter, takze ho asi nepouzivam

        ale mountpointy su existujuce adresare uplne nezavisle od seba (dufam, vsak vsetky su zapisane v tom pastnutom fstabe)

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: automount, fstab 11.02.2016 | 16:22
          Avatar misopo   Návštevník

          ano, to mas pravdu su nezavisle, ale ak mas mountpoint /home a sa pri boote snazi primountovat dalsi disk/particiu do /home/user/nieco pred mountom /home tak to neprebehne a preskoci to
          preto potom ako je uz /home primountovany pripoji aj dalsi



          prekontroluj si poradie

          • RE: automount, fstab 11.02.2016 | 16:27
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            aha, takze ked to vyhodim z /home tak to bude fungovat

            ok asi mi nic ine nezostane len vsade prestavit odkazy na ine miesto

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • RE: automount, fstab 11.02.2016 | 18:06
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Staticky pripájané disky sa zvykli pripájať do útrob /mnt, dynamicky pripájané disky zas do útrob /media. Môžeš si spraviť z plochy symlink do napr /mnt/500, ale bežné programy na prácu zo súbormi (a dialógy na výber súborov) detekujú všetky pripojené disky a ponúknu ho automaticky.

              PS: Ktorá odľahčená distribúcia nevie pripájať disky ak je preklep v fstab? Mi to pripadá ako keby mu vadil nejaký z parametrov.

    • RE: automount, fstab 11.02.2016 | 22:30
      Avatar misopo   Návštevník

      Netvrdim ze musis nieco brutalne prerabat Len skontrolovat v fstabe riadky a tu particiu co pripajas do /home/user/nieco daj do posledneho riadku a to pojde v pohode Tiez asi nedas na chlieb najprv salamu a potom maslo, ale opacne ;)

      • RE: automount, fstab 12.02.2016 | 11:22
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Ako, nič v zlom. Vo FSTAB nemá pripájanie /home. Ak by aj napriek tomu niečo také pripájal ako napríklad encrypted home directory, tak by o tom hádam vedel. A na SD karte by mu to odišlo dosť rýchlo. Na SD kartu sa dávajú akurát tak vyhádzané špeciálne distribúcie typu Ubuntu Media Server ktoré sú citlivé na preklepy v konfigoch. Skús si pozrieť ten FSTAB čo sem linkoval.