Archivacia mailov

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.04.2016 | 11:11
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

Ahojte,

potrebujem odzalohovat firemne mailove ucty a chcel by som sa opytat na nejaky program, ktorym by som dosiahol to ze mi staihne cely obsah webmailu (zimbra na vlastnej domene) a ulozi komprimovane do nejakeho zabaleho formatu na ucely archvivacie, pripadne aj rozdeli do jednotlivych suborov napr po rokoch alebo podla velkosti

existuje daco take ? pripadne aj pre windows - pustim to cez virtualku

k mailu bezne pristupujem cez web rozhranie, ktore neponuka zalohovacie moznosti alebo cez IMAP v tablete

jedna so desiatky a desiatky tisic mailov asi od roku 2009, takze ked si prihlasim napr konto do thunderbirdu tak mi to zaberie stovky GB na disku (predpokladam ze kvoli obrovskemu mnozstu suborov to narasta dost neumerne - neviem) az my to uplne zahlti miesto na disku a znefunkcni operacny system a pritom nestiahne ani polku mailov

mozno by stacilo aj nejak nastavit bezneho emailoveho klienta kezde sa jedna o dost dat systemom pokus omyl to pojde takzko preto by mi pomohla kazda rada

 

ďakujem

PS spravca mailu je neochotny a tvrdi ze zalohy ma - neverim mu a radsej by som ich mal decentralizovane

Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Archivacia mailov 21.04.2016 | 11:24
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      A kto je spravca mailov?

      • RE: Archivacia mailov 21.04.2016 | 13:34
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        externista co za to dostava par € server je ale nas

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Archivacia mailov 21.04.2016 | 14:20
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          Chces povedat ze jeden ucet ma zaplnenych realnych 70-100GB?? To je trochen moc nie? Druha vec, ten servera mas fyzicky u seba? Pokial hej tak tie maili zober a nasyp cez siet na nejake NASko a pak uz len rsyncovat.

          • RE: Archivacia mailov 22.04.2016 | 11:16
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            server je v centrale kancelarie a z pobocky mam pristup len k datovej casti, co je OK, ja chcem odzalohovat/archivovat ucty pre pobocku aby sme to mali pristupne lokalne

            a ano ucty partnerov maju dokonca raz taku velkost

            musime (a chceme) mat ulozenu vsetku komunikaciu s klientmi 

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • RE: Archivacia mailov 22.04.2016 | 11:18
              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

              No hej to chapem. Ale to posielate v kazdom maile 20MB prilohu alebo co? :)

    • RE: Archivacia mailov 21.04.2016 | 12:28
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

      skusal si ocistit od mailov s velkymi prilohami? aj z priecinku sent?

      • RE: Archivacia mailov 21.04.2016 | 12:40
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

        toto nepomoze?

        • RE: Archivacia mailov 21.04.2016 | 13:37
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          bohuzial nie, nove webrozhranie uz tuto moznost neponuka

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Archivacia mailov 21.04.2016 | 13:35
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        velke prilohy nebyvaju a ak aj su tak tam musia zostat - to je principom tejto zalohy ze vsetka komunikacia vratane priloh bude ulozena v archive

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Archivacia mailov 21.04.2016 | 13:39
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          este je tu ta vec ze kazdy ucet ma na serveri 70-100 GB avsak v klientovi zaberie niekolkonasobne viac mieste na disku

          mam vyse 200GB volneho miesta a po synchronizacii celu noc som rano prisiel k nefunkcnemu kompu s plnym diskom 

          po vymazani mailov pomocou livecd zase vsetko nabehlo ako malo

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: Archivacia mailov 22.04.2016 | 11:41
            Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ

            nas synchro je dobre toto http://rsnapshot.org/

            Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
            • RE: Archivacia mailov 22.04.2016 | 13:15
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

              Ako mi toto pomoze pristupit k imap kontu a archivovat postu ?

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Archivacia mailov 21.04.2016 | 14:27
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Ja používam napríklad Claws Mail a tam je voľba "File->Export to mbox file..." a niečo podobné bude v každom emailovom klientovi.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Archivacia mailov 21.04.2016 | 20:24
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Aha prečítal som si len začiatok, padal som z práce, tak skús nejaký zálohovací skript ako písal Heron, alebo ich zálohuj po rokoch, aby nebolo tých dát taký masaker.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Archivacia mailov 21.04.2016 | 18:37
      Avatar Heron   Návštevník

      Co se týče emailů, tak jednotlivé schránky se dají zálohovat pomocí offlineimap případně imapcopy a dalších. Tyto programy se umí připojit na vzdálený účet přes imap a uložit jeho obsah na disk ve formátu Maildir (nebo jiný dle konfigurace) a v případě potřeby nad tímto lze spustit libovolný imap server (třeba dovecot) a mít tak přístup k poště, pokud by primární server selhal. Tohle samozřejmně nezazálohuje vše, co zimbra obsahuje (kalendář, aktovku apod.), jen emaily.

      Kopírovat soubory zimbry samotné (i kdyby jste měl přístup na FS toho serveru), nemá příliš smysl, zimbra to má (i ty emaily) uložené dost nepřenositelně.

      Pochopitelně úplně nejlepší by bylo narovnat vztahy s tím adminem, ať vám korektní zálohu serveru poskytne (neví, zda to běží na fyzickém železe nebo virtuálka).

      • RE: Archivacia mailov 21.04.2016 | 21:26
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Tiež som za IMAP, keďže to riešim podobne. Ale pri menších objemoch, a pri retencii zhodnej s záručnou lehotou.

        Ale ohľadne záloh, tak v tomto prípade ide nie o zálohovanie ale o archiváciu. To správca tej virtuálky určite nemá.

      • RE: Archivacia mailov 22.04.2016 | 11:21
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        dakujem za radu, myslim ze presne toto som hladal, po stiahnuti to zabalim a bude z toho archiv 

        ten offlineimap a imapcopy su comandline tools alebo maju aj GUI ?

        ak nie existuje GUI alternativa ? ano viem pouzit google ale ak niekto vie z hlavy tak mi usetri trochu casu ;-)

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment