Zdravim ludia, mohol by mi niekto pomoct preco sa mi tak hreje notebook na ubuntu, kubuntu,...
Mam notebook ASUS K55VJ
Diki
Zdravim ludia, mohol by mi niekto pomoct preco sa mi tak hreje notebook na ubuntu, kubuntu,...
Mam notebook ASUS K55VJ
Diki
Server debugpoint.com zverejnil oznámenie o dostupnosti MX Linuxu pre Raspberry Pi aj s inštalačnou príručkou.
TensorFlow je end-to-end open source platforma pre strojové učenie.
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Na vývojárskych stránkach IceWM (GitHub) sa odštartovala možnosť diskusie s vývojármi a komunitou okolo IceWM.
Open source ktorý naučí váš HW porozumieť hovorenej slovenčine, alebo rozprávať slovensky. Na spustenie slovenčiny su potrebný dobrovoľníci na zber a schvaľovanie obsahu https://commonvoice.mozilla.org/sentence-collector/#/
Prehľad dostupných jazykov https://commonvoice.mozilla.org/sk/languages
Výsledkom je open-source balík
STT = Speech-to-Textengine https://voice.mozilla.org/stt
TTS = Text-to-Speech https://voice.mozilla.org/tts
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Pri akej činnosti sa prehrieva?
Cauko Miri. hlavne pri pozerani videa, ale vseobecne je viac zohriaty.
Aku graficku kartu mas a aky ovladac ?
graficka karta na tomto notebooku je hybrid Intel/NVIDIA. pouzivam iba i915, klasicky ovladac.
Môj hreje so zapnutým turbom na 97°C. Skús:
A na niečom inom sa ti nehreje? Nenapísal si to dosť jasne.
no ide o to, mal som archlinux, kde sa mi ledva zohrial. Pri Ubuntu sa zohrieva aj ked nic na nom nerobim. A ked zacnem pozerat video, je jedno ci cez player alebo cez browser, tak sa zacne neskutocne prehrievat. aj ked mam otvorenych viacej aplikacii. a neviem zistit preco.
Budem hádať. Máš grafickú kartu AMD, a ovládače fglrx ešte neexistujú pre Ubuntu 16.04 ktoré má len pár dní. Zabudol som na niečo?
Mam grafiku Intel/NVIDIA. fglrx ovladac pouziva ATI
A ovládač pre Nvidia už existuje pre tebou skúšanú verziu Ubuntu?
fglrx pre 16.04 nikdy ani existovat nebude, a tazatel uz uviedol, ze ma nvidu. V prvom rade to chce zistit co vsetko bezi na pozadi(procesy) a ich zataz, mozes tam mat len nieco seknutne je to predsa *ubuntu. Taktiez skontrolovat teploty, ak je to nvidia grafika a chces ostat pri open ovladacoch mozes pouzit bumblebee(o vypnutie sa postara sam), TLP je tiez pomocka ale skor k vydrzi na baterie nie na riesenie problemov.
Ďakujem za potvrdenie, ale vśimol som si to už včera. Pozri vyššie. Dokonca ešte niesú dostupné ani binárne ovládače od firmy Nvidia. To bude reálny zdroj problému spôsobený skorým upgrade.
Kto chce testovať, môže. Ale zatial sa neustálila HW podpora, takže testy by som odporučil aby robili ľudia čo chcú sami nájsť chybu a dokážu ju nareportovať.
Tak TLP dokáže dosť redukovať záťaž, ale zas keď ide o videá, akoby si používal ovládač ktorý nedokáže využívať HW grafickej karty a rieši to softvérovo CPU.
Ďalšia otázka je, či hneď po prechode na Ubuntu začal tento problém, alebo by stačilo prepastovať chladič na GPU kde pasta vyschla.
Je prepastovany a na archlinuxe to slo v pohode, len ubuntu je s tymto problemom.
Tak to ukazuje na ovládač grafickej karty, prípadne skús TLP, alebo thermald.
Táto téma nieje jednoduchá asi by trebalo zistiť rozdiely v ovládačoch medzi Ubu - Arch, prípadne spustených démonoch na úsporu energie a ich verziách.
a aky ovladac je na nVidii? TLP nepomaha?
inak mne to robilo ubuntu na HP 1270ec (AMD apu a ATi vga) po instalaci TLP to prestalo. pouzival som catalysty
Tak vyriesene. Naistaloval som ivy bridge ovladac a nvidia a uz to cele funguje. Vobec sa neprehrieva, obcas pri vacsich vykonoch sa zapne ventilator.
ja mam lenovo G550 a presiel som s U 14.04 na 16.04 a vsimol som si tiez ze sa viac hreje, a dokonca sa hreje aj ked zaklapnem display (v tedy by sa mal uspat), stale nieco maka... nechapem, :-( musim sa najprv odhlasit az potom zaklapnut, vtedy je studeny
Hreje, to akože hučí vetrák alebo systém hlási zvýšené teploty?
PS: KDE má v poslednej dobe vyššie nároky kvôli eye candy efektom, a tak je možné že by nestíhala grafika. Ale mne sa niečo také nestalo, KDE už vyše 10 rokov nepoužívam.