Ako nainstalujem SeaMonkey v Lubuntu ? Chcel by som ho nahradit za Firefox. Som novacik v Linuxe, je to subor tar.bz2 este som to nerobil s nim.
Sea Monkey
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Ako nainstalujem SeaMonkey v Lubuntu ? Chcel by som ho nahradit za Firefox. Som novacik v Linuxe, je to subor tar.bz2 este som to nerobil s nim.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Bola vydaná verzia 4.0 modelovacieho a renderovaciehho nástroja Blender. Veľké množstvo zmien bolo zapracované hlavne v renderovacom backende Cycles, Vylepšenia v rozhraní sa týkajú hlavne animácie. Minimálna verzia OpenGL pre toto vydanie je 4.3.
Zdroj: blender.org
Nová verzia linuxového jadra prináša lepšie zabezpečenie pre procesory Intel a širšiu podporu hardvéru.
Zdroj: 9to5Linux
Bola vydaná verzia 3.12 programovacieho jazyka Python. Medzi novinkami nájdeme napríklad flexibilnejšie parsovanie f-stringov, subinterpretery s vlastným GIL, alebo rôzne optimalizácie. Viacej informácii nájdete v zozname noviniek.
Zdroj: python.org
Na rozdiel od KDE, ktoré opúšťa x11 a prechádza na ešte nie úplne doladený wayland, xfce necháva podporu wayland len neoficiálne.
Zdroj: xfce.org
Fedora 40 definitívne opúšťa X a prechádza na wayland spolu s prechodom na Qt 6 a KDE Frameworks 6
Zdroj: Fedoraproject.org
V Auguste 2023 bola v open-source Greenie knižnici vydaná kniha s poradovým číslom 300. S pomocou voľne šíriteľných programov tak vznikli knihy v slovenčine, češtine a ďalších 8 jazykoch vrátane esperanta. Knihy sú v najrôznejších formátoch a dajú sa prečítať na PC či na čítačke jedným kliknutím. Okrem beletrie, poézie či odborných kníh pod knižnicu patrí aj hudobná kolekcia či hry.
Zdroj: Greenie knižnica
na základe uznesenia Európskeho parlamentu o stratégii v oblasti normalizácie pre jednotný trh je prijatá norma na zjednotenie nabíjacích zariadení do 100W v celej EU.
Zdroj: dsl.sk / EU
Nový návrh štandardu Web Environment Integrity API od zamestnancov spoločnosti Google má údajne zaručiť "dôveryhodnosť prostredia klienta". Ide o spôsob, ktorý môže webová stránka skontrolovať, či beží v nemodifikovanom prostredí (napríklad bez blokovania reklám).
Zdroj: github.com
Linus Torvalds sprístupnil prvú verziu linuxového jadra v septembri 1991. No chvíľu trvalo, kým vznikli distribúcie.
V 1992 vyšli binárky MCC Interim, TAMU, SLS, Yggdrasil a DLD, tie však neprežili.
Najstaršími sú Slackware a Debian.
Intel končí s vývojom minipočítačov NUC. Našťastie to nie je úplne stratené, vyzerá to tak, že vývoj a výrobu týchto minipc prevezme firma ASUS.
Zdroj: Root.cz
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
napr.: http://tutorialforlinux.com/2015/06/13/how-to-install-seamonkey-on-lubuntu-15-04-vivid-64bit-gnu-linux-easy-guide/
Pravdepodobne bude lepšie použiť návod z komunity okolo Ubuntu, a spraviť to cez repozitár.
Ved to, bol som tam. Prelozilo mi to take nezmysly ze to nedavalo logiku ani hlavu. :-/ google translate to dokafral. A dost ma zmiatol naco vytvarat subor seamonkey2
Nuž nepozorne si odkaz od WlaSaTého prezrel. Vpodstate ide o pridanie repozitára, čo je najjednoduchší spôsob inštalácie nejakého programu:
1. Pridanie repozitáraotvor sources.list správami roota cez terminál:
a niekde na koniec pridaj riadok
súbor potom ulož a zatvor
2. nainportuj GPG kľúč príkazom:
3. zaktualizuj zdroje softvéru:
4. nainštaluj metabalíček seamonkey-mozilla-build
Po inštalácii bude pravdepodobne celý program v angličtine, čiže si budeš musieť stiahnuť slovenskú lokalizáciu, napríklad aj TU samozrejme podľa verzie seamonkey.
Už si nepamätám presne, ale ak sa použije stiahnutý tar.bz2 súbor, tak tento by sa mal iba rozbaliť a v rozbalenom adresáre nájst súbor seamonkey, ktorým sa program spúšťa, prípadne sa vytvorí na ploche spúšťač.
ešte klikací návod aj s obrázkami
NAVOD
Ojojojoj. Tak toto by ma zaujímalo či ten návod bude fungovať aj pri podporovaných verziách Ubuntu (1). Podľa farby sa jedná o Ubuntu založené na Gnome druhej generácie, niekde okolo roku 2008 alebo 2010 ktoré už zomreli.
1: Momentálne sú podporované verzie Ubuntu 12.04, 14.04, 16.04. Schválne neuvádzam 15.10 ktorému skončí podpora koncom mesiaca.
Staci stiahnut balik z tejto URL : https://download.mozilla.org/?product=seamonkey-2.40&os=linux&lang=sk Potom treba spustit tar jxf seamonkey-2.40.tar.bz2 v adresari, kam si ten subor stiahol a spustit "seamonkey/seamonkey-bin". Ak chces nejaky odkaz, tak na ploche sa da vytvorit spustac (link na binarku seamonkey-bin).
Seamonkey uz nie je v debiane (a tym padom ani v ubuntu) asi dva roky, takze ak niekde balik najdes, bude to stara verzia.
Z jednou časťou, teda že trioklop bol odstránený z Debianu a Ubuntu súhlasím. Z druhou, že repozitáre majú zastaralé verzie už nie. Skús si pozrieť môj predchádzajúci príspevok, a môžeš si overiť že ponúkaná verzia nie je stará:
Sea Monkey, rovnako ako Firefox funguje aj bez inštalácie cez of. zdroje.
1. Stiahnúť zo stránky najnovšiu verziu
2. Rozbaliť napr /home/user/program/
3. symlink semonkey-bin na /home/usr/bin (alebo ako je def. path)
a zvyčajne funguje akoby z repa
Kedže tu bola vyjadrená pochybnosť o aktuálnosti či veku balíkov SeaMonkey, hádam možno doporučiť napr. Palemoon (čo je FF pred Astralis), alebo IceCat... Postup je analogický - stiahnuť, rozbaliť, nastaviť cesty, prípadne symlinky a spustiť...
IceWeasel je aktívne vyvíjaný.