ahoj po instalacii ubuntustudia neviem dat ine rozlisenie,je tam nizke rozlisenie. chipset sis dalo by sa s tzym daco robit?
ahoj po instalacii ubuntustudia neviem dat ine rozlisenie,je tam nizke rozlisenie. chipset sis dalo by sa s tzym daco robit?
Server debugpoint.com zverejnil oznámenie o dostupnosti MX Linuxu pre Raspberry Pi aj s inštalačnou príručkou.
TensorFlow je end-to-end open source platforma pre strojové učenie.
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Na vývojárskych stránkach IceWM (GitHub) sa odštartovala možnosť diskusie s vývojármi a komunitou okolo IceWM.
Open source ktorý naučí váš HW porozumieť hovorenej slovenčine, alebo rozprávať slovensky. Na spustenie slovenčiny su potrebný dobrovoľníci na zber a schvaľovanie obsahu https://commonvoice.mozilla.org/sentence-collector/#/
Prehľad dostupných jazykov https://commonvoice.mozilla.org/sk/languages
Výsledkom je open-source balík
STT = Speech-to-Textengine https://voice.mozilla.org/stt
TTS = Text-to-Speech https://voice.mozilla.org/tts
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Hoď sem čo ti vypíše toto:
o.k. pokusim sa,len nie je to moj nb a ked sa k nemu dostanem rad by som to poriesil
Ahoj, Pokiaľ máš grafickú kartu od SiS, tak tie boli dvoch hlavných typov:
Ale asi máš inú grafickú kartu. Takže zisti čo je tam za grafickú kartu, a pripoj k tomu informáciu o verzii Ubuntu Studio, aj s informáciou kedy to bolo zaplátané..
NB ASUS K50 tusim so SIS VGA viac neviem na dialku.
Tak so by bolo dobré pozrieť celý výpis z príkazu lspci. Ten NB som pri zbežnom prehľadaní internetu našiel s grafikami a zbernicami od Nvidia, ATI/AMD a Intel. Ale nič od SiS.
01:00.0 VGA compatible controller: Silicon Integrated Systems [SiS] 771/671 PCIE VGA Display Adapter (rev 10)
toto je ten vypis,co dalej
A použil si Ubuntu Studio verzie 16.04 v ktorom už vyhodili ovládač pre tú kartu. Skús uhádnuť čo som sa Ti snažil naznačiť s tými verziami.
zial, na SIS ti pojde system iba v rezime VESA MODES, mal si si zadovazit notebook s nejakou normalnou grafickou, idealne nvidiou
To je trošku nepresné. Ubuntu má podporu daného ovládača len v aktuálnych verziách 12.04 a 14.04. Podpora Ubuntu Studio je trošku kratšia ako pri klasickom Ubuntu, takže podpora Ubuntu Studio verzie 14.04 skončí za pol roka. To je vcelku OK pre vyše sedem ročný NB.
Ale to, že Ubuntu vyhodilo ovládač pre staré SiS grafiky neznamená že je ten NB vhodný do šrotu. On skôr nie je vhodný na súčasné multimédiá, a preto by mal ísť do šrotu. Iné distribúcie majú v sebe ten ovládač pre tú starú SiS grafiku, napr. Gentoo ale to je len príklad.
Dôvod použitia Ubuntu Studio nepoznám, ale odhadujem že je to práca s FireWire ktorá sa dá poopraviť aj inde. Iné dôvody na Ubuntu Studio ako RealTime kernel alebo strih videa mi nedávajú zmysel na tak starom železe.
PS: Zadávateľ témy toto už dávno pochopil.