Ahoj neviem si poradiť ako nainštalovať programovací jazyk Karol mam linux mint 18 - mate 64 (nenašiel som návod)
xKarol
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Ahoj neviem si poradiť ako nainštalovať programovací jazyk Karol mam linux mint 18 - mate 64 (nenašiel som návod)
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Program TimeShift zálohuje hlavne jadro operačného systému a na zálohovanie užívateľských súborov je vhodné použiť iný program. Ako vhodný adept sa javí program Borg Backup. Ten je však vhodný iba pre skúsených užívateľov vzhľadom na jeho dosť nepohodlné ovládanie. Existuje však grafická nadstavba Vorta, ktorá používanie programu Borg Backup sprístupňuje aj neskúseným užívateľom.
Zdroj: Arch Linux CZ
Vy daná bola LTS verzia Trisquel linux 11 pod gesciou Free Software Foundation. Trisquel 11.0 Aramo je postavený na Ubuntu 22.04 LTS s podporou do 2027.
Zdroj: Trisquel
Spoločnosť DreamWorks zverejnila zdrojové kódy svojho renderovacieho nástroja MoonRay pod open source licenciou Apache 2.0.
Zdroj: github.com
Nokia oznámila jeden z prvých lacných smartfónov so systémom Android navrhnutých na opravu doma, čo používateľom umožňuje vymeniť batériu za menej ako päť minút v spolupráci s iFixit.
Zdroj: odkaz
Špecifická distribúcia pre staré počítače, ktorá bola na puppy linuxe. Posledná verzia je z 30.1.2023.
Legacy OS je postavený na antiX / Debian Bullseye 64 Bit a momentélne je vo vývoji aj 32bitová verzia
Zdroj: Legacy OS
Tomáš Matějíček vydal nové verzie Slax v dvoch edíciách, 15.0.1 postavený na Slackware a Slax 11.6.0 na stabilnom Debiane.
Zdroj: Slax.org
Samsung vydal odporúčania na optimalizáciu MySQL pre beh na SSD. V dokumente uvádza aj benchmarky.
Zdroj: Samsung Semiconductor
15.1.2023 bola vydaná tretia minoritná verzia MX linux 21.
Zdroj: MX Linux
Vývojári linuxovej distribúcie OpenMandriva predstavili užívateľom novú rolling-release edíciu s názvom ROME. Táto edícia OpenMandrivy má vyplniť priestor medzi stabilnou a vývojovou vetvou s častejšími aktualizáciami softvérových balíčkov.
Zdroj: LinuxExpress
Po dlhej dobe bola dnes uvoľnená nová verzia Retro Virtual Machine(2.1.0). Jedná sa o veľmi zaujímavý emulátor ZX Spectra a jeho klonov. Okrem iných noviniek, dokáže nová verzia emulovať aj Sega Master System. Okrem podpory Windows a MacOS, je Retro Virtual Machine samozrejme dostupný aj pre Linux.
Zdroj: Retro Virtual Machine
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Nie náhodou XKarel? Ak áno tak to bude trochu problém pretože beží na verziách knižníc, ktoré sú pekných pár rokov staré.
no hej karel :) je to dosť stare nevadila by aj niejaká nova obdoba dačo podobne ľahké. Môje skúsenosti su len z C# v konzole základy + trošku polia. Poradiť dajaký ľahký jazyk.
Skús pozrieť emulátory PMD85, keďže Karel a Žofka na tom bežali a ako prostredia pracovali s programovacím jazykom Logo. Svoju slávu si zažili tie jazyky pred vyše tridsiatimi rokmi v časoch 8bit počítačov.
Ako hračka a úvod do programovania to bolo dobré. Ale ak si už raz zvládol zložitejší jazyk, tak sú Karel a Žofka len muzeálne hračky ako gramafón na kľuku alebo dynamo na bicykel.
neide o to ja som pochopil programovanie v C aspoň základy ale neviem sa ďalej pohnúť, mňa by bavilo keby 1 panačik zo sekerou rozsekal druhého take dačo na programovanie by ma bavilo :) viac vizuálne, a tak napíšeš 100 riadkov spustíš terminal opýta sa ťa na par premenných a ono urobí dajaký proces a niejaký výpis a the end.
Tak Karel a Žofka boli stavané na motiváciu pričom používali ozaj jednoduchý i keď procedurálny jazyk. Až na to, že sekera tam ak si dobre spomínam, nebola. Ale bolo to aspoň zdanlivo 3D, i keď len izomorfné. Ale čo by sme chceli z osembiťáku napájaného nabíjačkou na autobatérie. Veľa zdaru.
Čo tak Codingame?
Scratch je taká programátorská hračka. Potom aj Gambas je dosť jednoduchý.
virtualizovat nejaky starsi system...
Ak si chces spojaznit si ten program ... napis
skúsim Scratch , dakujem
Ja som sa s tým kedysi hral a je to celkom zábava, teda je tam základ všetkého čo je v "skutočných" programovacích jazykoch.
ze som taky smely - a na co to vlastne potrebujes? nie si nahodou v prvaku u nas na fei-ke na tuke?
:D Ano som až tak viditeľný prípad ?
Sem chodia aj páni profesori, takže si môžeš šlphnúť, alebo sa zakopať ☺
To je ešte horšie nemôžem popytať o radu z c hneď budem jasný
no a v com mas problem pouzivat virtual, ktory sme pre vas pripravili? preco nutne zhanas xkarla? ten je trosku iny ako to, co budete pouzivat.
Nie tento članok na fóru bol vytvorený pred tím ako som vedel ako to bude fungovať nemám s tým problém a načo virtual keď mam linux .
dokonca. ale neviem ci mas balicky na nainstalovanie toho karla, ktoreho distirbuujeme s virtualom ;) takze asi aj tak zostavas na nom alebo na omege ;)
Žofku tam nemáte? Tú by som si pozrel, tá bola ďalej.
nie - logo nepouzivame. my karla pouzivame len na niekolkych uvodnych stretnutiach ako uvod do algoritmizacie. riesime s nim naozaj len zakladne veci - volanie karlovych prikazov, vetvenie programu, cykly (logicke, resp. aritmeticky pomocou vlastneho makra loop()), tvorba vlastnych funkcii. ziadne premenne ani nic podobne. pouzivame ho ako popularizacny prostriedok, ze s programovanim sa da zacat velmi jednoducho. ale mnohi (ci uz ucitelia alebo studenti) si tento pristup vysvetluju po svojom.