Zdar, skúšal už niekto distribúciu Bodhi? Potešilo by, ak by mala podporu sk/cz jazyka.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Zdar, skúšal už niekto distribúciu Bodhi? Potešilo by, ak by mala podporu sk/cz jazyka.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ide o čiastkovú časť, ktorú riešia z dôvodu monopolného spravania sa v Appstore.
Zdroj: Európska Komisia
Bot využívaný na útoky proti mnohým štátnym inštitúciam v celej Európe dosiahol novú veľkosť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Bodhy Linux je postavený na Enlightened, takže minimálne Čeština by nemala byť problém.
Bodhi stojí na základoch Debianu a Ubuntu, čiže nejaké preklady by mali byť k dispozícii. Nebolo by od veci vyskúšať postup inštalácie jazykového balíka tak, ako je uvedený na stránkach Bodhi Linux. Čiže inštalácia cez terminál s kódom jazyka sk alebo cs
a potom postupovať podľa krokov, ktoré sú tam uvedené.
Vďaka za rady, vyskúšal som. Treba ešte na distribúcii popracovať..
Môžeš priložiť ruku k dielu, a popracovať na tom. Linux nie je o tom, že prídeš do pizzerie a objednáš si podľa tvojich lokálnych preferencií s tým že obľubuješ bryndzové halušky a tak chceš pizzu s bryndzou. Taký recept môžeš kľudne odladiť aj ty, a ponúknuť ho šéfkuchárovi. Ak sa uchytí, tak to dostaneš aj inde a kľudne aj o desať rokov. Alebo to budú jedávať aj tvoji pravnuci.
Teda, naj rekord bola Karí Pizza. Na slanom korpuse bol smotanovo paprikový maďarský pérkelt (mierne pikantný) a bolo mi to prezentované ako klasické jedlo z UK.
Potreboval som dať jednoduché distro na PC známemu. Toto sa mu zo začiatku celkom pozdávalo. Nie som programátor..
Podľa vzhľadu si vyberajú ženy, a potom sa sťažujú že ich tlačia luxusné topánky. Chlap si vyberie to, čo mu je pohodlnejšie. Alebo to, pri čom sa viac namaká ak chce schudnúť alebo sa niečo naučiť. Vyber mu to, čo používaš ty. Ajtak sa bude pýtať hlavne teba, a ty to tvoje už poznáš.
PS: vzhľad východzej grafickej témy nie je meradlom. Grafická téma sa dá bez problémov prestaviť, a pekných tém sú stovky ak nie tisíce...
bolo by fajn získať informáciu, čo chce známy v Linuxe robiť, a ako si predstavuje gui.
Klasika - internet, yt, fb, kancelária, hudba.. GUI? Hm elementary, mint, macOS. Niečo medzi tým. Na staršie PC s 2GB RAM.
no odporucam Mint 17.3 MATE 32bit. temy vyzoru desktopu sa daju nainstalovat napriklad s noobslab http://www.noobslab.com/p/themes-icons.html
osobne by som skusil napriklad ELEMTARY OS alebo WATTOS
prípadne spominany noobslab ponukal (asi aj ponuka) macbuntu temu
ale idealne tam dat zaklad (distribuciu) s ktorou mu budes vediet zhlavy pomoct a prostredie a temu len doplnit podla vkusu
Pokukám wattOS, podumám čo ďalej..
Ubuntu je jednoduché, tak nevymýšľaj koleso odznovu, prostredie si preinštaluješ jedným príkazom, ale máš výhodu kvalitného základu a klikacích nástrojov.
To sa da povedat napriklad aj o Antix MX
+1
Takže na PC som nainštaloval Mint. Všetko OK. Na starý notebook rozmýšľam wattOS. Neviem, či je v ponuke SK. Podľa tohto videa výber SK/CZ asi chýba. Máš s wattOS skúsenosti?
wattOS R10
s wattos mam len mierne skusenosti, instaloval som ho na moj stary ntb, ktorý do mesiaca uplne zomrel
vtedy vsetko vyzeralo rychle a jednoduche
s CZ/SK vobec nemam skusenosti, ja casto uprednostnujem prave anglictinu (nie vsetky preklady sa mi pacia)
@wwww
Skúsim stručne:
Viacmenej mám podobný názor. Podumáme ešte..