OK asi predsa radšej vyskúšam antiX. Mário ty ho máš už dlho? Aké sú klady, zápory?
OK asi predsa radšej vyskúšam antiX. Mário ty ho máš už dlho? Aké sú klady, zápory?
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Na vývojárskych stránkach IceWM (GitHub) sa odštartovala možnosť diskusie s vývojármi a komunitou okolo IceWM.
Open source ktorý naučí váš HW porozumieť hovorenej slovenčine, alebo rozprávať slovensky. Na spustenie slovenčiny su potrebný dobrovoľníci na zber a schvaľovanie obsahu https://commonvoice.mozilla.org/sentence-collector/#/
Prehľad dostupných jazykov https://commonvoice.mozilla.org/sk/languages
Výsledkom je open-source balík
STT = Speech-to-Textengine https://voice.mozilla.org/stt
TTS = Text-to-Speech https://voice.mozilla.org/tts
Za hodinu začína online virtuálne stretnutie ľudí z odboru IT bezpečnosti KyberKatovna 7 (zplošťujeme křivky)
NodeGUI slúži na písanie multiplaformných desktopových aplikácií v Node.js a CSS. Beží na QT 💚, nepotrebuje Chromium, takže je nenáročné na procesor a pamäť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Nie daj si blbuntu a budes v pohode........ Lebo tu luuubime trolouuu ...........
juuu, take distro neexistuje, ak to nevies. Mozno si urobil nejaky remastering ubuntu, alebo len tu trapne pises kraviny.
antiX používam viac ako rok.
Medzi klady by som dal, že je to vlastne Debian. Problémy som nezaznamenal ani v stable, ani testing vetva. Teraz frčím na antiX 16 testing a zatiaľ žiadne problémy, ale updaty robím len cez sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade.
Občas spravím dist-upgrade, predtým si ale zazálohujem systém keby niečo zlyhalo, na antiXe 15 sa mi to stalo.
Nie je tam systemd, takže je to klasický Linux enviroment ako kedysi so SysV initom.
antiX v defaulte je ľahká Linuxová distribúcia.
Zápor by bol vlastne len chýbajúci NetworkManager a namiesto neho je tam Wicd, ktoré ho kvalitou ani zďaleka nedobieha. Pre bežné siete ako pripojiť sa na Wifi a kábel to je OK. Ja som si balíček s NetworkManagerom bez systemd vytvoril, ale nieje to upravené na verejnú distribúciu, až bude čas, tak to dorobím.
Aha, čiže s antiX 15 dáke problémy boli, dobre vedieť. Grafické prostredie 16 sa mi celkom páči. Sorry ak otravujem takýmito príspevkami, no fakt by som rád našiel linuxovú distribúciu. ktorá by mi vyhovovala /na staršie pc/ zároveň sa mi páčila aj po grafickej stránke. Hlavne aby to bolo stabilné, nenáročné, malo plnú podporu slovenčiny. Poskúšal som rôzne distrá, najviac mi vyhovuje Mint /ten na PC mám asi rok a pol/. Lubuntu je o ničom /polotovar, graficky nic moc/. Xubuntu je o čosi lepšie, ale neni to ono. Ubuntu ide poslednú dobu dole vodou. Bodhi, wattOS sú ešte nevyzreté. Ďakujem za vysvetlenie. Ak by dačo obrátim sa na teba, lebo nepoznám nikoho kto by používal antiX.
Predošlé komentáre nekomentujem. Podobne to vyzerá na väčšine fórach. To je jeden z dôvodov, prečo Linux nemá obľubu u bežných užívateľov.
Akurát skúšam live CD antiX 16. Vyzerá to fajn. Nechápem, prečo som doteraz túto distribúciu prehliadol. Mário zdá sa, že si si vybral dobre.
No a default je tam IceWM, neviem či to boli zrovna moje slová ktoré Anticapitalistu dohnali k tomuto nastaveniu, ale proste je tam. V IceWm sa veľmi jednoducho vytvárajú vlastné témy aj ja mám svoju, je to tmavá ak by bol záujem môžem ti s tým pomôcť, hoci pre IceWm existuje kopec tém. Tému stačí nakopírovať do priečinka. .icewm/themes a potom si ju vybrať v Menu -> Mastavenia -> Témy.
Čo to som už vyskúšal. Je tam pár vecí s ktorými som sa ešte nestretol, ale distribúcia vyzerá naozaj zaujímavo. Tak ja mám rád neutrálne témy, skôr šedá alebo také dačo. Popozerám to ešte, keď bude čas. VLC by sa tam malo dať doinštalovať, asi cez terminál. Určite stojí antiX za pozornosť.
Odporúčam si pozrieť aj nejaké videá, napríklad ako si naklikať doinštalovanie kodekov, serverových, multimediálnych aplikácií atď.
Včera som pozrel install review, ďalšie popozerám. Skúšam zatiaľ live CD antiX.