vysvetlice mi fungovanie tejto funkcie ako ma fungovat ? void draw(const int size, char field[])
skuska z programovanie C
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
vysvetlice mi fungovanie tejto funkcie ako ma fungovat ? void draw(const int size, char field[])
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ide o čiastkovú časť, ktorú riešia z dôvodu monopolného spravania sa v Appstore.
Zdroj: Európska Komisia
Bot využívaný na útoky proti mnohým štátnym inštitúciam v celej Európe dosiahol novú veľkosť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
a co robi znak * v cecku dakujem :)
:D Tuke čo, deň pred skúškou :D ak je deklarácia napr. char *a tak do premennej a sa vojdu reťazec znakov ak som napísal somarinu opravte ma
ma viacero vyznamov. vyber si jeden a spytaj sa potom.
ps: takze na toto ja platim dane :/
nie je každy it ale musí to mať každý potom keď si spomenieš že ti funguje el. energia tak to si spomeň že zato možu energetici bez toho aby vedeli programovať ;)
Nemusí. Nahadzovať lopatou do kotla v Mochovciach môžeš aj bez titulu. A riešenie energetických sietí sa bez IT nezaobíde už zopár desaťročí.
to bolo dost dobre a pravdive :-) hlavne, ked niektorych energetikov som uz stihol skolit aj ine veci, ako cecko, pretoze zacali pracovat v it firme. len aby dotycny neskoncil podobne...
síce máš pravdu ale stale sa nájde kopú odvetvi kde si k programovaniu ani nečuchne a poznám veľa ľudi ktorý budu radi keď to tak bude nie každy ma hlavu na programovanie.
:D :D. napr. riadenie spínacej el. stanici, revízie v elektrárni , kontrola spúšťania nektorých elektrárni i keď je to všetko automatické musi tam by človek čo tomu rozumie, ... Je pravda že ku energetike sa hodi vedieť C + plc , (arduino)No vidíš že sa hodí, a idú ruku v ruke.
A to, že existujú aj študijné obory kde sa programovanie nerieši je pravda. Teologická, Filozofická, Veterinárna a mnohé ďalšie. Ale tam sa programovanie nielen nerieši, ale ani nevyučuje.
nerozumiem, co si chcel povedat, ale nevadi. "nie je kazdy it" -> tak preco je na tej skole a mrha peniazmi danovych poplatnikov?
Niektoré štúdia majú zbytočné predmety s ktorými sa asi v reále ani nestretne. Takže by som až tak striktný nebol.
Vytvorte funkciu void draw(const int size, char field[]), ktorá na obrazovku vykreslí aktuálny stav hracieho poľa.
takže vypíše pole aby si videl čo je zaplnené a čo nie a aby si vedel kde maš dať dalšiu značku (piškvorky).
moja verzia je tam bordeľ ale funguje to + nie som IT iba energetik tak zmilovanie. Je to len taka beta.
..
Hviezdička v céčku určuje smerník. Nikde v tvojom kóde nevidím smerník, a ani malloc.
on mozno skusal ine pouzitie. napriklad
a*b
aleboputchar('*')
. ako spominal ktosi vyssie - hviezdicka ma viac vyznamov. on ten jeho neupresnil. aj ked sa da predpokladat, ze je to presne ten, ktory opisujes...Cvičenie s poliami štruktúr bez smerníkov nemá moc efekt.
Odhadujem že cvičiteľ bude pridávať body hlavne za enumerátor, štruktúru a počet vektorov poľa. Funkčnosť by mala byť samozrejmosťou, aj s ošetrením vstupných hodnôt.
v tom predmete este smerniky neriesia. preto aj referencie na polia neriesia sposobom
char* field
, alechar field[]
. tie ozajstne smerniky ich cakaju az v letnom semestri. aj struktury. aj enumeracne typy. toto boli len zaklady algoritmizacie. a polia.Oni existujú aj iné ako ozajstné smerníky v céčku? Tsss ...
nuz... jeden priklad spadajuci do kategorie "programatorsky folklor", ktory prezentuje tzv. "down-to operator":
</code>
operator
-->
je evidentne dlhsie ako->
, takze urcite bude lepsi. mozno, ked pouzijem operator*
takto:*char
, tak je menej "pravy", ako ked ho pouzijem takto:**char
. proste viac ciar, viac adidas.a kto vie, co som tym vlastne povodne myslel. asi som len zabudol pouzit uvodzovky... :-)))
ale viac som sa pobavil na tomto riesenitomto rieseni, kde autor jasne demonstruje, ze
x
vie ist k 0 rychlejsie z opacnej strany, pretoze dlzka sipky zvysuje rychlost, ako sax
dostane k 0 :-))) myslim, ze to pouzijem vo svojej nedelnej kazni :)))Pod pojmom iné ako ozajstné smerníky by som si predstavil niečo iné ako si ukázal, ale žiaľ bolo to vedľa.
Skús pohľadať či to nenájdeš v múzeu správnych riešení.
ta stranka je mocna. poznam poznam. tiez zvyknem raz ukazat na prednaske, ze co je v cecku mozne :-)
Namiesto ozajstné by som radšej napísal dynamicky alokované.
viem že tam nie je smerník ale prvá otázka bola na tento program i keď sa bal dotyčný opýtať
bola jedná z funkcii ktoru trebalo naprogramovať i keď u mňa sa tak nevola ale môže pomôct ak si pozrie ako som to robil .fakt iba smernik? :)
pri poliach a praci s pamatou sa kus stracam preto hladam pomoc
plus ako ste sa ucili programovat vy ?
asi ta nepotesim, ale ked sme sa ucili programovat my (alebo aspon ja), tak internet este nebol. takze sme si to v prvom rade museli odsediet a ak sa nam dostala nejaka literatura do ruk, tak to bol castokrat jediny zdroj informacii. takze ziadne diskusne fora, ziadny stackoverflow, ziadny google na temu "how to..."
ak maš nejaké dlhé riešenie ktoré je nad tvoju úroveň tak si to rozkúskuj či ti fungujú jednotlive funkcie samostatne a tak to skus pospájať a učiť sa programovať deň pred skúškou je frajerina.
Učebnice jazyka C - 1. díl - Pavel Herout, potom Učebnice jazyka C - 2. díl - Pavel Herout a následne už len internet.
Prvé kroky som mal v pionierskom dome na osembitoch, dobrovoľne. Neskôr na PC som hojne využíval help k programovacím jazykom, dokumentácia v programovacích prostrediach bola dosť dobre vysvetlená. Aj s príkladmi. Preklad som nepotreboval.
Dokumentácia sa za tie roky nezhoršila.
Caro tejto doby, ked nad tym rozmyslam, bolo aj v tom, ze programvaniu sa venovali aj casopisy pre mladez. Taky zenit pionierov mal v kazdom cisle stranku venovanu karlovi alebo zofke. A obcas vypis nejakeho mocneho programu na dve a4. To caro z prepisovania... Och... Abc-ko podobne. Tusim aj v amarach nieco byvalo, ale to som nekupoval. Dnes to uz velmi nie je mozne, kedze tych jazykov je uz prilis vela. Aj ked stale by som si nieco vedel predstavit. Kedze dnes existuje vela nastrojov a metodik, ktore su urcene na vyucbu programovania. Dnes to vie byt vacsia sranda ako kedysi... Aj ked mat celu pamat ako na dlani (64kb = rom (16kb) + ram (48kb) na zx spectre)... To bola tiez krasa. Dnes pomaly hello world v cecku vo vyslednej binarke ma tolko... :-)))
Jazyky Karol a ani Žofku som nikdy nemal. Krúžok končil v presne vymedzenom čase, hlavným ističom. Nahrávanie programov alebo ich prepisovanie sa teda nestíhalo. Nemali sme ani na kazety, takže nemalo moc význam. Brali sme tam vlastne len základy pre decká zo základky. Spektrá v pionierskych domoch neboli, tie boli vo Zväzarme pod iným typom dohľadu. Tam som už z ideologických dôvodov nešiel.
Ja som v dome pionierov zazil len pmdcka. Socik padol, ked som mal 9, takze som si toho aj tak vela na nich neuzil. Bracho nejake zohnal nedavno, ale bez zdroja. Musim kuknut na bazosi.
Tak to si potom nepamätáš, že PMD bolo v pionierskych domoch napájané nabíjačkou na olovené autobatérie. Originâlny zdroj sa vedel sám roztaviť.
to nepamatam. v nasom kruzku boli vsetky napajane z pmd-ckovskeho zdroja. tusim sa to oznacovalo ako pmd 10.
Ste mi pripomenuli časy na výške, semestrálka tuším v roku 86, hi-tech zostava podobná ako na obrázku. Externý zdroj, zálohy na kazeťák, asistenti ukazovali finty ako ušetriť každý Byte :)))
Keby Bajty, ono sa šetril každý Bit, do jedného Bajtu sa schovalo dve, alebo aj viac hodnôt d:)
Áno, presne takto si to aj ja pamätám. Problém však nebol so zdrojom ale naopak so samotným PMD. Po cca 2 hodinách práce sa to od tepla porúčalo. Kto nemal zazálohované, mal smolu. Niektorí to dokonca vylepšovali dierami do krytu, aby sa tam zlepšilo chladenie. A spoľahlivosť tých kazeťákov bola tiež otrasná.
My sme na mali na základke problém s tým originálnym plastovým zdrojom, ten sa prehrial za pol hodinu. V Pionierskom dome sme mali plechové zdroje, tie vydržali celý krúžok. Či boli tie plechové zdroje "originál" pre PMD si nespomeniem, len viem že boli zhodné s nabíjačkou na autobaterku čo sme mali doma. A prehriatie počítača za dve hodiny pochpoiteľne potvrdiť nemôžem, toľko ten krúžok kvôli dozoru nikdy netrval.
Spoľahlivosť bola skôr problémom pri kazetách, bežne dostupné emgeton boli nepoužiteľné. Spoľahlivejšie kazety sa objavili na trhu až po revolúcii keď sa otvorili hranice. Ale to sa už prechádzalo na XT, alebo 386 ktoré mali disketové mechaniky. Niektoré z tých diskiet vyzerali ako kvalitne vytlačené 3D ikonky "save".
PS: Ajtak sa do civilného sektoru dostali len nepodarky. Stroje čo vydržali prevádzku sa používali v priemysle, aj vojenskom.
Emgetonky spoľahlivo farbili snímacie hlavy :) Občas sa u nás dali kúpiť maxell-LN C60, priniesol som si vlastnú, páč išlo o zápočet.
popripade sme upravovali zdroje na 5kolik DIN z regulovatelneho zdroja pre vlaciky alebo autodrahu. Dolezite bolo aby to na +5V vetve dalo 2.5-3A (2.5A bolo v povodnom PMD-10 zdroji), -5V 0.5A a 12V si uz nepamatam. tak sme par strojov na SOU zachranili :D
frajerina je prejst dobsinky kopec s 2/5 promile :D
Alebo výšku Rambo style :-)